Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cyklistku v centru Ostravy srazil trolejbus, žena zůstala zaklíněna pod vozem a silně krvácela

Ostrava-město |

V centru Ostravy se krátce po půl osmé ráno na křižovatce ulic Českobratrská a Přívozská stala vážná dopravní nehoda. Ženu na kole tam srazil trolejbus, pod kterým následně zůstala zaklíněna.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Dle prvotních informací jela cyklistka (r. 1971) po ulici Přívozská a zřejmě nerespektovala červené světelné signalizační zařízení a vjela do křižovatky, kde právě projížděl trolejbus. Nejdříve došlo k jejich střetu a následně žena na kole byla odhozena pod kolo trolejbusu, kde byla zaklíněna. Na místě jen do několika minut byli policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava, kteří neprodleně ženě poskytli první pomoc. Ta utrpěla zranění končetiny a vzhledem k silnému krvácení, ji zaškrtili ránu a poskytli přednemocniční první pomoc.”

Zraněná žena byla předána do rukou zdravotníků.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jednapadesátiletá žena byla v okamžiku příjezdu záchranářů při vědomí a základní první pomoc ji poskytovali policisté. Prvotní vyšetření ukázalo, že je zaklíněná pod vozidlem a utrpěla život ohrožující poranění dolní končetiny se značnou krevní ztrátou. Po zajištění žilního vstupu a podání léků tlumících bolest mohla být šetrně vyproštěna. Tým ji zajistil pánevním pásem, krčním límcem a uložil do podtlakové matrace. Zasahující lékařka uvedla pacientku do umělého spánku, zaintubovala dýchací cesty a převedla ji na přístrojem řízenou ventilaci. Po dalším ošetření byla žena transportována do ostravského traumatologického centra."

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Okolnostmi a příčinami této dopravní nehody se nyní policisté budou zbývat. Doprava na místě byla po dobu nezbytně nutnou omezena, v současné době je toto místo bez omezení plně průjezdné."
Nahlásit chybu


K tématu

Hektická neděle u záchranářů v Moravskoslezském kraji, zranění cyklisté ve všech okresech

28. května 2023 22:47 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Do všech okresů kraje za zraněnými cyklisty museli během neděle 28. května vyjet záchranáři v celém Moravskoslezském kraji. Stav některých zraněných byl vážný.

Policie hledá svědky noční srážky dvou tramvají v Ostravě

31. května 2023 14:53 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ve čtvrtek 11. května se v noci v Ostravě srazily dvě tramvaje. Tramvaj číslo 2 totiž narazila do jiné tramvaje, která stála na zastávce Důl Jindřich. Policie hledá případné svědky této události.

Opilého řidiče se zákazem řízení zastavila v Ostravě až proražená pneumatika

2. června 2023 20:41 | Ostrava-město | Jiří Cileček

S téměř třemi promile alkoholu a s platným zákazem řízení usedl za volant a ostravské silnice následně brázdil 37letý řidič. V další nebezpečné jízdě mu zřejmě zabránila až proražená pneumatika na přední nápravě jeho vozu, kterou si způsobil najetím na obrubník.


Záchranáři během soboty museli několikrát do Beskyd, u zraněných pacientů zasahoval i vrtulník

Včera 21:02 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Týmy krajské zdravotnické záchranné služby v sobotu opakovaně zasahovaly v terénu Beskyd. Kromě pozemních posádek byl ve dvou případech vyslán i vrtulník LZS a záchranáři spolupracovali s členy horské služby.

Při požáru rodinného domu v Českém Těšíně zasahovalo pět hasičských jednotek, dva lidé byli intoxikováni

Včera 20:56 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu při požáru rodinného domu v městské části Stanislavice v Českém Těšíně. Dva lidé museli být kvůli intoxikaci předání do péče zdravotníků. Plameny napáchaly škodu za 500 tisíc korun.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

24. května 2024 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

24. května 2024 13:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Včera 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

24. května 2024 22:47 | Ostrava-Poruba | Libor Běčák | Kulturní okénko

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

24. května 2024 11:08 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

24. května 2024 12:23 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

24. května 2024 10:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Slezskoostravská ZŠ uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

Cyklistku v centru Ostravy srazil trolejbus, žena zůstala zaklíněna pod vozem a silně krvácela
Vydáno 26. dubna 2023 11:37, Ostrava-město, Lukáš Zavadil
V centru Ostravy se krátce po půl osmé ráno na křižovatce ulic Českobratrská a Přívozská stala vážná dopravní nehoda. Ženu na kole tam srazil trolejbus, pod kterým následně zůstala zaklíněna.

foto: PČR

Eva Michalíková, mluvčí PČR: “Dle prvotních informací jela cyklistka (r. 1971) po ulici Přívozská a zřejmě nerespektovala červené světelné signalizační zařízení a vjela do křižovatky, kde právě projížděl trolejbus. Nejdříve došlo k jejich střetu a následně žena na kole byla odhozena pod kolo trolejbusu, kde byla zaklíněna. Na místě jen do několika minut byli policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava, kteří neprodleně ženě poskytli první pomoc. Ta utrpěla zranění končetiny a vzhledem k silnému krvácení, ji zaškrtili ránu a poskytli přednemocniční první pomoc.”

Zraněná žena byla předána do rukou zdravotníků.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jednapadesátiletá žena byla v okamžiku příjezdu záchranářů při vědomí a základní první pomoc ji poskytovali policisté. Prvotní vyšetření ukázalo, že je zaklíněná pod vozidlem a utrpěla život ohrožující poranění dolní končetiny se značnou krevní ztrátou. Po zajištění žilního vstupu a podání léků tlumících bolest mohla být šetrně vyproštěna. Tým ji zajistil pánevním pásem, krčním límcem a uložil do podtlakové matrace. Zasahující lékařka uvedla pacientku do umělého spánku, zaintubovala dýchací cesty a převedla ji na přístrojem řízenou ventilaci. Po dalším ošetření byla žena transportována do ostravského traumatologického centra."

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Okolnostmi a příčinami této dopravní nehody se nyní policisté budou zbývat. Doprava na místě byla po dobu nezbytně nutnou omezena, v současné době je toto místo bez omezení plně průjezdné."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000036905/cyklistku-v-centru-ostravy-srazil-trolejbus-zena-zustala-zaklinena-pod-vozem-a-silne-krvacela