Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Ostravy znovu přijede světová beachvolejbalová špička. Turnaj bude tradičně pod vysokými pecemi

Ostrava-město |

Do Ostravy znovu přijede světová beachvolejbalová špička. Na konci května totiž odstartuje v pod vysokými pecemi v Dolních Vítkovicích turnaj nejvyšší kategorie v plážovém v volejbale mužů i žen.

Vysoké pece, písek a skvělé sportovní výkony to je turnaj v plážovém volejbale  J&T Ostrava Beach Pro. Letos je to podruhé co byl zařazen mezi turnaje nejvyšší světové úrovně pro 16 nejlepších párů světa mužů i žen.

Vít Mařík, beachvolejbalová asociace ČR: „Výběr a nasazování do turnajů je docela alchymie. Pro kvalifikaci na olympijské hry totiž vedle sebe existují hned tři žebříčky. Ten nejpřehlednější je world ranking, kam se započítávají body z odehraných turnajů světové série. Počítá se ale také takzvaný entry ranking a samostatný olympijský ranking, které reflektují aktuální formu týmů v daném počtu turnajů. Páry tak musí velmi dobře volit, jakých akcí se zúčastní, aby si do budoucna zajistily co nejlepší postavení. Pro nás je z tohoto pohledu turnaj v Ostravě klíčový. Šanci na dobrý bodový příděl mají Kryštof Jan Oliva a Tadeáš Trousil, pro ně máme potvrzenu divokou kartu do hlavní soutěže. Do kvalifikace nasazujeme Jakuba Šépku s Tomášem Semerádem."

Tři stříbrné medaile z ostravského písku budou obhajovat Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem, kteří 30. dubna senzačně ovládli elitní turnaj v Brazílii. Mezi ženami mohou diváci fandit i ostravské rodačce Barboře Hermannové, která získala s Marií Štochlovou divokou kartu.

Jan Dohnal, primátor Ostrava: „Turnajový areál je světový unikát, který je v kombinaci s kurty na beachvolejbal dobře zapamatovatelnou značkou. A je vidět, že Ostrava je pro mezinárodní akce magnetická. Proto nás těší, že na začátku června bude naše město hostit hned několik volejbalových akcí, včetně slavnostního večera, na kterém budou oceněni nejlepší hráčky, hráči a trenéři sezóny. Během zápasů Evropské zlaté ligy navíc představíme sportovní halu v novém kampusu Ostravské univerzity na Černé louce."

Součástí turnajového týdne v Ostravě bude i republikové kolo Barevného minivolejbalu pro děti.

Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MS kraje: „Právě aktivity rozvíjející sportování dětí a mládeže jsou při rozhodování o podpoře akcí zásadním měřítkem. A když se při beachvolejbalovém turnaji v Dolních Vítkovicích podíváte na tribuny nebo do fanzóny, vidíte zapálené fanoušky a desítky dětí s volejbalovými míči. Nemusím ani připomínat, jak zásadní je událost světové kvality pro dobré jméno našeho regionu, přičemž opakovaně pozitivní hodnocení turnaje svědčí o tradici, kterou chceme i nadále rozvíjet."

Ostrava Beach Pro začíná 31. května a vrcholí finálovými bitvami 4. června. Lístky už jsou v předprodeji a rychle mizí, tak neváhejte. 

Nahlásit chybu


K tématu

Unikátní lávka přes Ostravici je hotová, spojuje Slezskou Ostravu a Dolní Vítkovice

9. června 2023 10:32 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Unikátní lávka architekta Josefa Pleskota přes řeku Ostravici je hotova. Spojuje cyklostezku ve Slezské Ostravě a Dolní Vítkovice. Lávka je zavěšena ocelovými lany na pylonu, který měří téměř 30 metrů.

Vítkovice a Slezskou Ostravu spojuje unikátní lávka přes Ostravici

16. srpna 2023 10:32 | Ostrava-Vítkovice | Pavel Straka

Unikátní lávka architekta Josefa Pleskota přes řeku Ostravici je hotova. Spojuje cyklostezku ve Slezské Ostravě a Dolní Vítkovice. Lávka je zavěšena ocelovými lany na pylonu, který měří téměř 30 metrů.

Dolní Vítkovice a Zoo Ostrava opět patří mezi nejnavštěvovanější v kraji

31. května 2023 15:14 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Nejvyhledávanějším turistickým cílem v Moravskoslezském kraji byly podle statistik Czech Tourismu v loňském roce opět ostravské Dolní Vítkovice. Druhým nejnavštěvovanějším místem zůstává ostravská zoo a na třetím místě se umístila Stezka Valaška v Beskydech.


Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

ČOV v Opavě se v rámci oslav Dne Země otevřela lidem. Odpadní vodu vyčistí za jeden a půl dne

Včera 18:35 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Čistírna odpadních vod v Opavě otevřela své brány veřejnosti. V rámci oslav Dne Země se tak návštěvníci dozvěděli mnoho zajímavostí, například jak se voda čistí, k jakým účelům se dále používá a jak dlouho celý proces trvá.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

SPŠ elektrotechniky a informatiky představila nové učebny

SPŠ elektrotechniky a informatiky v Ostravě patří k páteřním školám, které se zapojily do projektu Inovační centrum pro transformaci vzdělávání. Díky tomu získala moderní učebnu a také založila vlastní školní firmu.

K zápisům do prvních tříd došlo na Slezské 171 dětí, otevře se sedm tříd

Slezskoostravské předškoláky čekal v minulém týdnu zápis do prvních tříd. Letošní ročník byl silnější a k zápisu se tak dostavilo celkem 171 dětí. Největší zájem byl tradičně o Základní školu Bohumínská.

V Havířově začali odtahovat vozidla, která brání v čištění komunikací

Radnici v Havířově došla trpělivost s řidiči, kteří parkují v místech, kde se v konkrétní den provádí čištění komunikací. Vozidla se rozhodla odtahovat.

Studenti hladnovského gymnázia se možná podívají do Afriky, jejich projekt podporuje školu v Tanzánii

Studenti hladnovského gymnázia pracují na speciálním projektu, který spojuje slezskoostravskou školu s tanzanskou školou Mlondwe. Jmenuje se Hakuna Matata a studenti gymnázia díky němu možná brzy vycestují rovnou do Afriky.

Rodáci vyhlásili jaro Karla Kryla, připomněli kulatá výročí jeho narození a úmrtí

Klub rodáků a přátel města vyhlásil jaro Karla Kryla. Tento čestný občan Nového Jičína se před 80 lety narodil - a před 30 lety zemřel.

Manželé Kubovi oslavili zlatou svatbu

Včera 14:20 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Velmi slavnostní atmosféra zavládla v neděli 14.4. na stonavské radnici. Manželé Kubovi tady po padesáti letech obnovili svůj svatební slib.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

V Ostravě-Mariánských Horách a Hulvách se postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Mezinárodní festival filmů o lidských právech Jeden svět je opět v Ostravě

V Ostravě začal další ročník mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. Promítá filmy o lidských právech v celkem 48 městech v České republice a jedná se o největší festival svého druhu na světě.

Do Ostravy znovu přijede světová beachvolejbalová špička. Turnaj bude tradičně pod vysokými pecemi
Vydáno 4. května 2023 8:59, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Do Ostravy znovu přijede světová beachvolejbalová špička. Na konci května totiž odstartuje v pod vysokými pecemi v Dolních Vítkovicích turnaj nejvyšší kategorie v plážovém v volejbale mužů i žen.

Vysoké pece, písek a skvělé sportovní výkony to je turnaj v plážovém volejbale  J&T Ostrava Beach Pro. Letos je to podruhé co byl zařazen mezi turnaje nejvyšší světové úrovně pro 16 nejlepších párů světa mužů i žen.

Vít Mařík, beachvolejbalová asociace ČR: „Výběr a nasazování do turnajů je docela alchymie. Pro kvalifikaci na olympijské hry totiž vedle sebe existují hned tři žebříčky. Ten nejpřehlednější je world ranking, kam se započítávají body z odehraných turnajů světové série. Počítá se ale také takzvaný entry ranking a samostatný olympijský ranking, které reflektují aktuální formu týmů v daném počtu turnajů. Páry tak musí velmi dobře volit, jakých akcí se zúčastní, aby si do budoucna zajistily co nejlepší postavení. Pro nás je z tohoto pohledu turnaj v Ostravě klíčový. Šanci na dobrý bodový příděl mají Kryštof Jan Oliva a Tadeáš Trousil, pro ně máme potvrzenu divokou kartu do hlavní soutěže. Do kvalifikace nasazujeme Jakuba Šépku s Tomášem Semerádem."

Tři stříbrné medaile z ostravského písku budou obhajovat Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem, kteří 30. dubna senzačně ovládli elitní turnaj v Brazílii. Mezi ženami mohou diváci fandit i ostravské rodačce Barboře Hermannové, která získala s Marií Štochlovou divokou kartu.

Jan Dohnal, primátor Ostrava: „Turnajový areál je světový unikát, který je v kombinaci s kurty na beachvolejbal dobře zapamatovatelnou značkou. A je vidět, že Ostrava je pro mezinárodní akce magnetická. Proto nás těší, že na začátku června bude naše město hostit hned několik volejbalových akcí, včetně slavnostního večera, na kterém budou oceněni nejlepší hráčky, hráči a trenéři sezóny. Během zápasů Evropské zlaté ligy navíc představíme sportovní halu v novém kampusu Ostravské univerzity na Černé louce."

Součástí turnajového týdne v Ostravě bude i republikové kolo Barevného minivolejbalu pro děti.

Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana MS kraje: „Právě aktivity rozvíjející sportování dětí a mládeže jsou při rozhodování o podpoře akcí zásadním měřítkem. A když se při beachvolejbalovém turnaji v Dolních Vítkovicích podíváte na tribuny nebo do fanzóny, vidíte zapálené fanoušky a desítky dětí s volejbalovými míči. Nemusím ani připomínat, jak zásadní je událost světové kvality pro dobré jméno našeho regionu, přičemž opakovaně pozitivní hodnocení turnaje svědčí o tradici, kterou chceme i nadále rozvíjet."

Ostrava Beach Pro začíná 31. května a vrcholí finálovými bitvami 4. června. Lístky už jsou v předprodeji a rychle mizí, tak neváhejte. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000037032/do-ostravy-znovu-prijede-svetova-beachvolejbalova-spicka-turnaj-bude-tradicne-pod-vysokymi-pecemi