Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svědek pomohl policistům v Ostravě dopadnout dva muže při vloupání

Ostrava-město |

Viděl dva muže, jak se snaží vloupat do vinotéky v Ostravě. Okamžitě proto přivolal policii. Ta pachatele zadržela přímo při činu. Kriminalisté pak zjistili, že na jednoho z mužů mají spadeno delší dobu, vloupal se totiž do 14 objektů a způsobil škodu přes půl milionu korun. Navíc neplatil výživné.

zdroj videa: Policie ČR

Operační důstojník přijal v polovině května oznámení pohotového svědka, který viděl, jak se snaží dva muži vloupat do vinotéky v Moravské Ostravě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jak svědek uvedl, na místě se pohybovali dva podezřelí muži. Jeden se schovával za stromem a druhý stál opodál a hlídal okolí. Vzhledem k tomu, že je pozoroval delší dobu, rozhodl se vše oznámit na tísňovou linku 158."

Na místo se sjeli policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava a z obvodního oddělení Ostrava- Přívoz a okamžitě začali prohledávat okolí vinotéky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "U zadního vchodu viděli pootevřené dveře, které byly zjevně vypáčeny. Muži zákona pojali podezření o vloupání a zvolili taktiku, jak zadržet pachatele. Netrvalo dlouho a dva muži v kapucích a rukavicích byli zadrženi. Při následné kontrole bylo zjištěno, že se jedná o 31 a 34 leté muže. Mladšího z nich měli už kriminalisté z Ostravy- Zábřehu v hledáčku."

Na 31letého dnes už obviněného muže měli kriminalisté nashromážděny neprůstřelné důkazy, které prokázaly další skutky. Ukázalo se, že během jednoho měsíce se měl vloupat do 14 objektů napříč Ostravou. Zřejmě ho nejvíce lákaly kadeřnické salony, provozovny, restaurace, ale v jednom případě měl vniknout také do mateřské školy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jak sám uvedl, ve většinou měl u sebe nosit nářadí a to také použít k násilnému vstupu. Jeho zájmem byly především peníze, proto se soustředil nejčastěji na pokladny. Nepohrdl však i mobilními telefony, notebooky, tablety, ale také v jednom případě z kadeřnického salonu měl odejít s fénem na vlasy. Asi ve třech případech odešel s prázdnou. 

Obviněný u výslechu uvedl, některých vloupání se měl dopouštět s komplicem a další trestnou činnost páchal i sám.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 6. oddělení obecné kriminality zahájil trestní stíhání 31letého muže a obvinil ho z přečinů krádeže a poškození cizí věci. Jak se ukázalo, obviněný muž si také neplnil zákonnou vyživovací povinnost svého nezletilého dítěte. Do současné doby mu vznikl dluh na výživném téměř 30.000 korun, proto byl komisařem obviněn i z přečinu zanedbání povinné výživy. Jednáním byla způsobena škoda téměř 500.000 korun. Byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. Trestní stíhání druhého z mužů je vedeno samostatně a probíhá na svobodě."

Policisté proto v takovýchto případech majitelům provozoven doporučují, aby objekty řádně proti vloupání zabezpečili, ať již složitějšími zamykacími systémy, ochrannými mřížemi nebo například uzamykatelnými okenicemi.

Nahlásit chybu


K tématu

Zloděj, který se vloupal do kanceláře v Ostravě stále uniká policii

20. září 2023 14:28 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Policisté stále pátrají po muži, který se na konci června vloupal do jednoho z podniků v centru Ostravy. Z kanceláře pak ukradl peněženku, doklady a peníze.

Udělali díru do zdi a vykradli sklad obchodu v Ostravě

14. února 2024 14:37 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Zlodějský pár udělal díru do zdi, aby se dostal do prostor obchodu v Ostravě-Hrabůvce. Tam potom dvojice doslova vybílila sklad. Policisté je ale díky kamerovým záznamům dopadli za několik hodin. Ukázalo se, že toho mají na svědomí mnohem víc. A muž je navíc známý recidivista. Škoda byla odhadnuta na 180 tisíc korun.

Policisté zadrželi pět mladíků krátce po vloupání do stánku v Ostravě

26. ledna 2024 8:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Pět mladíků od 15 do 21 let v noci vykrádalo stánek s rychlým občerstvením v Ostravě-Porubě. Všímavá svědkyně přivolala policii a partička se rozutekla. Policisté je vzápětí všechny pochytali, dva mladí lupiči se dokonce snažili schovat pod autem. Vloupání natočila kamera a mládeži teď hrozí od jednoho do tří let vězení.


Policisté zakročili proti mladíkovi, který si vykračoval poblíž šampionátu s kuličkovým samopalem

Dnes 13:54 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Jak postupují policisté proti podezřelému s dlouhou střelnou zbraní si mohl na vlastní kůži vyzkoušet 18letý mladík z Ostravy. Nedaleko haly, kde se právě odehrává hokejové mistrovství světa, procházel s airsoftovou maketou samopalu.

Budoucí zdravotníci skládali praktické maturitní zkoušky

Dnes 10:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Studenti středních zdravotnických škol skládali praktické maturitní zkoušky v Nemocnici Třinec.

Policisté zachránili život opilého muže, kterého doma málem udusila spálená večeře

Dnes 10:13 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dvojice ostravských policistů vyjela 14. května večer k zásahu do Opletalovy ulice v Porubě, kde lidé ohlásili kouř vycházející z jednoho bytu.

Na Lodičkách v Karviné se konal triatlon Boženy Němcové. Jednou z disciplín bylo veslování

Volnočasový areál Lodičky patřil na jeden den sportovním nadšencům. Konal se tady netradiční triatlon. Jednou z jeho disciplín bylo veslování, podívejte se na reportáž.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Světlo a kořeny novojičínského rodáka na Staré poště

Stará pošta nabízí v květnu výstavu všestranného výtvarníka, novojičínského rodáka, Antonína Gavlase. Její název “Kořeny světla” odkazuje na jeho rodiště a na hlavní princip jeho tvorby.

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

17. května 2024 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

17. května 2024 13:28 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Jejich kapacita je dostatečná

16. května 2024 20:53 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Rodiče je mohli přihlásit do kterékoli školky v obvodu. Spádovou oblastí je totiž celá Poruba.

Mladí cyklisté z Ostravy se učili bezpečnému provozu a zasoutěžili si

16. května 2024 20:39 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Se zásadami bezpečného chování v silničním provozu se každoročně seznamují žáci 3. až 5. tříd základních škol z Ostravy. Vyvrcholením dopravní výuky mladých cyklistů byla soutěž, která se konala na dopravním hřišti v Hrabůvce.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Nenechávejte v autech nic cenného. Zloděj během pár dní vykradl 16 vozidel v Ostravě

16. května 2024 11:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dnes máme dobrou zprávu pro majitele vozidel. Ostravským policistům se podařilo zadržet zloděje, který během pár dní vykradl 16 aut. Zároveň je to ale pro řidiče výstraha, aby nenechávali v autech nic cenného, protože právě viditelné věci pachatele přilákaly.

ZŠ Bohumínská poprvé navštívili žáci z polského Těšína, školy navázaly přeshraniční spolupráci

Žáci i učitelé Základní školy Bohumínská ve Slezské Ostravě a Szkoły Podstawowej nr 1 z polského Těšína se poprvé sešli, aby navázali přeshraniční spolupráci. Polské hosty čekalo v Ostravě tradiční přivítání chlebem se solí, ale i prohlídka školy, nebo přátelský zápas v basketbalu.

Svědek pomohl policistům v Ostravě dopadnout dva muže při vloupání
Vydáno 29. května 2023 15:54, Ostrava-město, Jiří Cileček
Viděl dva muže, jak se snaží vloupat do vinotéky v Ostravě. Okamžitě proto přivolal policii. Ta pachatele zadržela přímo při činu. Kriminalisté pak zjistili, že na jednoho z mužů mají spadeno delší dobu, vloupal se totiž do 14 objektů a způsobil škodu přes půl milionu korun. Navíc neplatil výživné.

zdroj videa: Policie ČR

Operační důstojník přijal v polovině května oznámení pohotového svědka, který viděl, jak se snaží dva muži vloupat do vinotéky v Moravské Ostravě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jak svědek uvedl, na místě se pohybovali dva podezřelí muži. Jeden se schovával za stromem a druhý stál opodál a hlídal okolí. Vzhledem k tomu, že je pozoroval delší dobu, rozhodl se vše oznámit na tísňovou linku 158."

Na místo se sjeli policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava a z obvodního oddělení Ostrava- Přívoz a okamžitě začali prohledávat okolí vinotéky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "U zadního vchodu viděli pootevřené dveře, které byly zjevně vypáčeny. Muži zákona pojali podezření o vloupání a zvolili taktiku, jak zadržet pachatele. Netrvalo dlouho a dva muži v kapucích a rukavicích byli zadrženi. Při následné kontrole bylo zjištěno, že se jedná o 31 a 34 leté muže. Mladšího z nich měli už kriminalisté z Ostravy- Zábřehu v hledáčku."

Na 31letého dnes už obviněného muže měli kriminalisté nashromážděny neprůstřelné důkazy, které prokázaly další skutky. Ukázalo se, že během jednoho měsíce se měl vloupat do 14 objektů napříč Ostravou. Zřejmě ho nejvíce lákaly kadeřnické salony, provozovny, restaurace, ale v jednom případě měl vniknout také do mateřské školy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jak sám uvedl, ve většinou měl u sebe nosit nářadí a to také použít k násilnému vstupu. Jeho zájmem byly především peníze, proto se soustředil nejčastěji na pokladny. Nepohrdl však i mobilními telefony, notebooky, tablety, ale také v jednom případě z kadeřnického salonu měl odejít s fénem na vlasy. Asi ve třech případech odešel s prázdnou. 

Obviněný u výslechu uvedl, některých vloupání se měl dopouštět s komplicem a další trestnou činnost páchal i sám.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 6. oddělení obecné kriminality zahájil trestní stíhání 31letého muže a obvinil ho z přečinů krádeže a poškození cizí věci. Jak se ukázalo, obviněný muž si také neplnil zákonnou vyživovací povinnost svého nezletilého dítěte. Do současné doby mu vznikl dluh na výživném téměř 30.000 korun, proto byl komisařem obviněn i z přečinu zanedbání povinné výživy. Jednáním byla způsobena škoda téměř 500.000 korun. Byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. Trestní stíhání druhého z mužů je vedeno samostatně a probíhá na svobodě."

Policisté proto v takovýchto případech majitelům provozoven doporučují, aby objekty řádně proti vloupání zabezpečili, ať již složitějšími zamykacími systémy, ochrannými mřížemi nebo například uzamykatelnými okenicemi.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000037454/svedek-pomohl-policistum-v-ostrave-dopadnout-dva-muze-pri-vloupani