Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svědek pomohl policistům v Ostravě dopadnout dva muže při vloupání

Ostrava-město |

Viděl dva muže, jak se snaží vloupat do vinotéky v Ostravě. Okamžitě proto přivolal policii. Ta pachatele zadržela přímo při činu. Kriminalisté pak zjistili, že na jednoho z mužů mají spadeno delší dobu, vloupal se totiž do 14 objektů a způsobil škodu přes půl milionu korun. Navíc neplatil výživné.

zdroj videa: Policie ČR

Operační důstojník přijal v polovině května oznámení pohotového svědka, který viděl, jak se snaží dva muži vloupat do vinotéky v Moravské Ostravě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jak svědek uvedl, na místě se pohybovali dva podezřelí muži. Jeden se schovával za stromem a druhý stál opodál a hlídal okolí. Vzhledem k tomu, že je pozoroval delší dobu, rozhodl se vše oznámit na tísňovou linku 158."

Na místo se sjeli policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava a z obvodního oddělení Ostrava- Přívoz a okamžitě začali prohledávat okolí vinotéky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "U zadního vchodu viděli pootevřené dveře, které byly zjevně vypáčeny. Muži zákona pojali podezření o vloupání a zvolili taktiku, jak zadržet pachatele. Netrvalo dlouho a dva muži v kapucích a rukavicích byli zadrženi. Při následné kontrole bylo zjištěno, že se jedná o 31 a 34 leté muže. Mladšího z nich měli už kriminalisté z Ostravy- Zábřehu v hledáčku."

Na 31letého dnes už obviněného muže měli kriminalisté nashromážděny neprůstřelné důkazy, které prokázaly další skutky. Ukázalo se, že během jednoho měsíce se měl vloupat do 14 objektů napříč Ostravou. Zřejmě ho nejvíce lákaly kadeřnické salony, provozovny, restaurace, ale v jednom případě měl vniknout také do mateřské školy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jak sám uvedl, ve většinou měl u sebe nosit nářadí a to také použít k násilnému vstupu. Jeho zájmem byly především peníze, proto se soustředil nejčastěji na pokladny. Nepohrdl však i mobilními telefony, notebooky, tablety, ale také v jednom případě z kadeřnického salonu měl odejít s fénem na vlasy. Asi ve třech případech odešel s prázdnou. 

Obviněný u výslechu uvedl, některých vloupání se měl dopouštět s komplicem a další trestnou činnost páchal i sám.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 6. oddělení obecné kriminality zahájil trestní stíhání 31letého muže a obvinil ho z přečinů krádeže a poškození cizí věci. Jak se ukázalo, obviněný muž si také neplnil zákonnou vyživovací povinnost svého nezletilého dítěte. Do současné doby mu vznikl dluh na výživném téměř 30.000 korun, proto byl komisařem obviněn i z přečinu zanedbání povinné výživy. Jednáním byla způsobena škoda téměř 500.000 korun. Byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. Trestní stíhání druhého z mužů je vedeno samostatně a probíhá na svobodě."

Policisté proto v takovýchto případech majitelům provozoven doporučují, aby objekty řádně proti vloupání zabezpečili, ať již složitějšími zamykacími systémy, ochrannými mřížemi nebo například uzamykatelnými okenicemi.

Nahlásit chybu


K tématu

Zloděj, který se vloupal do kanceláře v Ostravě stále uniká policii

20. září 2023 14:28 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Policisté stále pátrají po muži, který se na konci června vloupal do jednoho z podniků v centru Ostravy. Z kanceláře pak ukradl peněženku, doklady a peníze.

Udělali díru do zdi a vykradli sklad obchodu v Ostravě

14. února 2024 14:37 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Zlodějský pár udělal díru do zdi, aby se dostal do prostor obchodu v Ostravě-Hrabůvce. Tam potom dvojice doslova vybílila sklad. Policisté je ale díky kamerovým záznamům dopadli za několik hodin. Ukázalo se, že toho mají na svědomí mnohem víc. A muž je navíc známý recidivista. Škoda byla odhadnuta na 180 tisíc korun.

Policisté zadrželi pět mladíků krátce po vloupání do stánku v Ostravě

26. ledna 2024 8:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Pět mladíků od 15 do 21 let v noci vykrádalo stánek s rychlým občerstvením v Ostravě-Porubě. Všímavá svědkyně přivolala policii a partička se rozutekla. Policisté je vzápětí všechny pochytali, dva mladí lupiči se dokonce snažili schovat pod autem. Vloupání natočila kamera a mládeži teď hrozí od jednoho do tří let vězení.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

12. dubna 2024 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru

11. dubna 2024 21:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Tvoříme prostor pokračuje další výzvou. Změnit své okolí může kdokoliv

11. dubna 2024 19:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Také Porubané se mohou zapojit do dotačního programu ostravského magistrátu Tvoříme prostor. Každý, kdo není spokojen se svým okolím, ho může jakkoliv změnit. Přihlášky mohou zájemci podávat do 6. května.

Stará hyperbarická komora by mohla sloužit kosmonautům. Fifejdská nemocnice hledá další využití

11. dubna 2024 12:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jak už z našeho zpravodajství víte, Městská nemocnice Ostrava získala novou hyperbarickou komoru. Nyní řeší další využití starého padesáti tunového zařízení. Zajímavou možností by mohla být její přeměna pro modul na přípravu kosmonautů na lety do vesmíru.

Svědek pomohl policistům v Ostravě dopadnout dva muže při vloupání
Vydáno 29. května 2023 15:54, Ostrava-město, Jiří Cileček
Viděl dva muže, jak se snaží vloupat do vinotéky v Ostravě. Okamžitě proto přivolal policii. Ta pachatele zadržela přímo při činu. Kriminalisté pak zjistili, že na jednoho z mužů mají spadeno delší dobu, vloupal se totiž do 14 objektů a způsobil škodu přes půl milionu korun. Navíc neplatil výživné.

zdroj videa: Policie ČR

Operační důstojník přijal v polovině května oznámení pohotového svědka, který viděl, jak se snaží dva muži vloupat do vinotéky v Moravské Ostravě.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jak svědek uvedl, na místě se pohybovali dva podezřelí muži. Jeden se schovával za stromem a druhý stál opodál a hlídal okolí. Vzhledem k tomu, že je pozoroval delší dobu, rozhodl se vše oznámit na tísňovou linku 158."

Na místo se sjeli policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava a z obvodního oddělení Ostrava- Přívoz a okamžitě začali prohledávat okolí vinotéky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "U zadního vchodu viděli pootevřené dveře, které byly zjevně vypáčeny. Muži zákona pojali podezření o vloupání a zvolili taktiku, jak zadržet pachatele. Netrvalo dlouho a dva muži v kapucích a rukavicích byli zadrženi. Při následné kontrole bylo zjištěno, že se jedná o 31 a 34 leté muže. Mladšího z nich měli už kriminalisté z Ostravy- Zábřehu v hledáčku."

Na 31letého dnes už obviněného muže měli kriminalisté nashromážděny neprůstřelné důkazy, které prokázaly další skutky. Ukázalo se, že během jednoho měsíce se měl vloupat do 14 objektů napříč Ostravou. Zřejmě ho nejvíce lákaly kadeřnické salony, provozovny, restaurace, ale v jednom případě měl vniknout také do mateřské školy.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jak sám uvedl, ve většinou měl u sebe nosit nářadí a to také použít k násilnému vstupu. Jeho zájmem byly především peníze, proto se soustředil nejčastěji na pokladny. Nepohrdl však i mobilními telefony, notebooky, tablety, ale také v jednom případě z kadeřnického salonu měl odejít s fénem na vlasy. Asi ve třech případech odešel s prázdnou. 

Obviněný u výslechu uvedl, některých vloupání se měl dopouštět s komplicem a další trestnou činnost páchal i sám.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 6. oddělení obecné kriminality zahájil trestní stíhání 31letého muže a obvinil ho z přečinů krádeže a poškození cizí věci. Jak se ukázalo, obviněný muž si také neplnil zákonnou vyživovací povinnost svého nezletilého dítěte. Do současné doby mu vznikl dluh na výživném téměř 30.000 korun, proto byl komisařem obviněn i z přečinu zanedbání povinné výživy. Jednáním byla způsobena škoda téměř 500.000 korun. Byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. Trestní stíhání druhého z mužů je vedeno samostatně a probíhá na svobodě."

Policisté proto v takovýchto případech majitelům provozoven doporučují, aby objekty řádně proti vloupání zabezpečili, ať již složitějšími zamykacími systémy, ochrannými mřížemi nebo například uzamykatelnými okenicemi.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000037454/svedek-pomohl-policistum-v-ostrave-dopadnout-dva-muze-pri-vloupani