Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž rozbíjel okna nadchodu na nádraží v Ostravě-Kunčicích

Ostrava-město |

Pěst i kopance nohama. Do půl těla svlečený muž poškodil několik skleněných výplní nadchodu nádraží Ostrava-Kunčice. Způsobil škodu za 30 tisíc korun. Hledá ho policie.

zdroj videa: Policie ČR

Policisté z oddělení hlavního nádraží Ostrava prověřují okolnosti protiprávního jednání, kterého se dopustil dosud neznámý pachatel.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na základě vyhodnocených kamerových záznamů bylo zjištěno, že muž nezjištěné totožnosti v první polovině června letošního roku poškodil několik skleněných výplní oken v nadchodu budovy železniční stanice Ostrava-Kunčice. Tímto jednáním způsobil škodu okolo 30.000 korun. Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci."

Policistům se nepodařilo muže ztotožnit, proto zveřejnili záběry z bezpečnostní kamery a žádají veřejnost o pomoc při pátrání.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jakoukoli informaci, která by mohla vést k jeho ztotožnění, volejte na tísňovou linku 158, případně ji sdělte na nejbližší policejní služebně. Také se obracíme na samotného muže z videozáznamu, aby se přihlásil na oddělení hlavního nádraží Ostrava, ulice Wattova 1047c, Ostrava-Přívoz. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme."
Nahlásit chybu


K tématu

V přehradě Větřkovice utonul muž, pátrali po něm 5,5 hodiny

23. července 2025 14:41 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Desítky policistů i hasičů pátrali v úterý dlouho do noci po nezvěstném plavci v přehradě Větřkovice. Po pěti a půl hodinách přišla bohužel velmi smutná zpráva. Tělo muže našli potápěči.

Zloději chodili krást Lego do obchodního centra v Ostravě

25. února 2025 14:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policie vyhlásila pátrání po několika zlodějích, kteří chodili pravidelně krást Lego do obchodního centra v Ostravě. Kamery zachytily čtyři lidi, kteří cpali stavebnici do tašek v košíku a následně prošli přes pokladnu bez placení. Nyní se policisté obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání.

Žhář zakládal požáry na Bruntálsku, hledá ho policie

3. března 2025 12:11 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V neděli nestíhali hasiči na Bruntálsku přejíždět od požáru k požáru. Někdo totiž oheň postupně záměrně zapaloval. Případem se zabývá policie, která se nyní obrátila na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po možném žháři.


Malé Emičce pomohli na svět karvinští záchranáři

Včera 16:35 | Karviná | Jiří Cileček

Maminka to nestihla do porodnice. Naštěstí pomohli záchranáři. Zdravotničtí záchranáři Moravskoslezského kraje zasahovali v úterý brzy ráno u výjimečné události. V Karviné asistovali při porodu dítěte ještě před příjezdem do nemocnice.

Postup Diama na haldě v Heřmanicích je prý tragický. Starosta by přivítal vymístění toxické skládky

Starosta Slezské Ostravy, kde leží hořící heřmanická halda se přidal ke kritice Diama, které má na starosti její likvidaci. Postup státního podniku je prý tragický. I starosta se přiklání k tomu, aby byla přilehlá skládka toxického odpadu vymístěna. Pomoci by prý mohla i nová vláda.

Jan Wolf končí v SOCDEM, povede Karvinou jako nestraník

Včera 11:36 | Karviná | Renáta E. Orlíková

Primátor Karviné Jan Wolf ukončil své členství v SOCDEM. Město chce řídit jako nestranický primátor. Své rozhodnutí oznámil v úterý dopoledne s tím, že do podzimních komunálních voleb půjde jako nestraník pod uskupením nezávislých kandidátů a sociálních demokratů.

Ostrava bojuje proti odchodům ze vzdělávání. Někdy stačí jen snídaně ve škole

Včera 10:49 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava pokračuje v boji proti předčasným odchodům dětí ze vzdělávání. Navazuje na úspěšný projekt z minulých let, na jehož konci bylo je minimum žáků, kteří základní školu nedokončili. Pro nový projekt byly vybrány tři školy.

Nedoučený automechanik z Karviné se pokoušel ukrást 41letou škodovku. Chtěl ji nastartovat pomocí kabelů

Včera 13:00 | Karviná | Anna Břenková

Všiml si pytle ve staré škodovce. Rozbil okno a chtěl ji nastartovat pomoci spojení startovacích kabelů. Plánoval tak využít poznatky ze svého nedokončeného studia oboru automechanik. Pokus o krádež v Karviné ukončila rychlá reakce sousedů a okamžitý zásah policistů. Muži hrozí vězení až na dva roky.

Havířov plánuje další investice do sportovních areálů

Včera 10:43 | Havířov | Bára Kelnerová

Investice do letního koupaliště, modernizace hřišť, ale i fotbalového areálu Gascontrolu. To jsou jen některé investice, které plánuje Správa sportovních a rekreačních zařízení pro letošní rok.

Osmiletá hrdinka zachránila babičku při nehodě, ocenila ji starostka Fulneku i záchranná služba

9. února 2026 12:00 | Fulnek | Michal Slonina

Fulnek má další hrdinku. Ke dvěma studentkám, které v prosinci poskytly první pomoc zraněnému chodci v Šenově u Nového Jičína se v lednu připojila teprve osmiletá žákyně fulnecké základní školy. Po vážné nehodě odvážným činem zachránila svou babičku. Ocenila ji starostka i záchranná služba.

Modernizace Albrechtovy střední školy v Českém Těšíně

Včera 10:18 | Celý MS kraj | Bára Kelnerová

Výstavba nové haly pro zemědělskou techniku, přestavba kotelny na zázemí pro polygrafické a tiskařské obory, venkovní učebna. Tuto investici podpořil Moravskoslezský kraj v Albrechtově střední škole v Českém Těšíně.

Nový Jičín díky odborné práci studenta Kryštofa Žatečky šetří na dopravě

9. února 2026 10:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Kryštof Žatečka je 18 letý kluk, jehož koníčkem je veřejná doprava. Dva roky tvořil středoškolskou odbornou práci zaměřenou na takzvaný “vlakobus” z Nového Jičína k vlakům do Hranic. Díky jeho studii Nový Jičín ušetřil peníze.

Tříkrálová sbírka pomůže hospici v Ostravě-Jihu

Včera 9:00 | Ostrava-Jih | Anna Břenková

Letošní koledování vyneslo v Ostravě přes tři miliony korun. Výraznou stopu zanechali i dárci z obvodu Ostrava-Jih. Právě zdejší štědrost pomůže Charitě Ostrava s nákupem speciálního automobilu.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. března 2026 od 29 120 Kč/měsíc

Nový kolejnicový systém usnadní v Domově pro seniory v Antošovicích péči o klienty s omezenou pohyblivostí

Nový stropní kolejnicový systém usnadní v Domově pro seniory Antošovice ve Slezské Ostravě práci s klienty s omezenou pohyblivostí. Klienti i zaměstnanci si jej pochvalují a obvod chce pořídit další.

Jak na sítě bezpečně? Ostravští strážníci učí děti, jak se nenechat nachytat v kyberprostoru

Včera 10:06 | Ostrava-město | Anna Břenková

Kyberšikana, podvodné reklamy a únik citlivých informací. Internet je často stresující prostředí, které umí být nebezpečné. Ostravští strážníci proto učí děti už od základní školy zásady bezpečnosti na internetu. Prostřednictvím interaktivních her a příkladů z praxe jim radí, jak chránit své soukromí.

Děti z Ostravy si užívají jarní prázdniny na příměstských táborech

Včera 9:44 | Ostrava-Jih | Anna Břenková

Školní lavice vystřídaly herny a výlety. V Ostravě odstartovaly jarní prázdniny a s nimi i oblíbené příměstské tábory, které hlásí plnou kapacitu.

Komorní scéna Aréna v Ostravě uvedla Návštěvu staré dámy v novém pojetí

9. února 2026 17:23 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Komorní scéna Aréna uvedla inscenaci slavné hry Friedricha Dürrenmatta Návštěva staré dámy. Přestože byla hra napsána už v padesátých letech minulého století, podle tvůrců neztratila nic ze své aktuálnosti a i dnes otevírá silná morální a společenská témata.

Multifunkční aula Gong v Dolní oblasti Vítkovic se stala dějištěm jubilejního desátého ročníku festivalu Cirkulum

9. února 2026 15:10 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Multifunkční aula Gong v Dolní oblasti Vítkovic se stala dějištěm jubilejního desátého ročníku festivalu Cirkulum. Festival současného cirkusu se letos poprvé přesunul do vnitřních prostor a zároveň oslavil také dvacet let existence souboru BoCirk Company. Letošní ročník byl výjimečný nejen místem konání, ale také bohatým programem.

Rekonstrukce bytového domu na Strmé 7 v Ostravě-Mariánských Horách pokračuje rychlým tempem

9. února 2026 9:55 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

V ostravských Mariánských Horách pokračuje kompletní rekonstrukce bytového domu na ulici Strmá 7. Objekt projde rozsáhlou modernizací a po jejím dokončení nabídne dostupné bydlení pro nové nájemníky.

Muž rozbíjel okna nadchodu na nádraží v Ostravě-Kunčicích
Vydáno 18. června 2023 15:05, Ostrava-město, Jiří Cileček
Pěst i kopance nohama. Do půl těla svlečený muž poškodil několik skleněných výplní nadchodu nádraží Ostrava-Kunčice. Způsobil škodu za 30 tisíc korun. Hledá ho policie.

zdroj videa: Policie ČR

Policisté z oddělení hlavního nádraží Ostrava prověřují okolnosti protiprávního jednání, kterého se dopustil dosud neznámý pachatel.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na základě vyhodnocených kamerových záznamů bylo zjištěno, že muž nezjištěné totožnosti v první polovině června letošního roku poškodil několik skleněných výplní oken v nadchodu budovy železniční stanice Ostrava-Kunčice. Tímto jednáním způsobil škodu okolo 30.000 korun. Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci."

Policistům se nepodařilo muže ztotožnit, proto zveřejnili záběry z bezpečnostní kamery a žádají veřejnost o pomoc při pátrání.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jakoukoli informaci, která by mohla vést k jeho ztotožnění, volejte na tísňovou linku 158, případně ji sdělte na nejbližší policejní služebně. Také se obracíme na samotného muže z videozáznamu, aby se přihlásil na oddělení hlavního nádraží Ostrava, ulice Wattova 1047c, Ostrava-Přívoz. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000037783/muz-rozbijel-okna-nadchodu-na-nadrazi-v-ostravekuncicich