Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava křižovatky v Ostravě uzavře na 16 týdnů část Opavské ulice

Ostrava-město |

Ostrava chystá v Porubě prostorovou úpravu křižovatky ulic Studentská a Opavská. To se sebou přinese kompletní uzavírku Opavské ulice úseku od Slovanu až po ulici Pustoveckou. Práce začnou 10. července a potrvají do 31. října. Proměna křižovatky vyjde na téměř 24 milionů korun bez DPH.

Křižovatka ulic Studentská a Opavská v Ostravě-Porubě je dlouhodobě kritickým místem. Stávají se tady často nehody, auta mají problém s odbočením a cestu navíc přebíhají chodci. Ostrava se proto rozhodla pro kompletní přestavbu křižovatky.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Stavba obsáhne rozšíření komunikací, vzniknou jízdní pruhy pro odbočení, přibude nová cyklistická stezka i nezbytně nutné světelné signalizační zařízení. Scházet nebude nový přechod pro chodce. Finálním zakončením stavby budou nové povrchy vozovek. Stavba bude zahájena 10. července 2023 a vyžádá si dopravní omezení v lokalitě dotčené stavbou. Celkové náklady na stavbu přesáhnou 23,8 milionů korun bez DPH."

V průběhu stavby dojde k rozšíření komunikace ulice Opavské o jízdní pruh pro samostatné odbočení vlevo do ulice Studentské, dále k rozšíření ulice Studentská pro samostatné levé odbočení směrem na Opavu a pravé odbočení na ulici Opavskou, směrem k ulici 17. listopadu.

Břetislav Riger, náměstek primátora pro investice a dopravu: "Kromě rozšíření komunikací bude vybudována nová cyklistická stezka a nezbytné světelné signalizační zařízení, které bude propojeno s křižovatkou ulic 17. listopadu a Opavská. Bezpečnost pro chodce zajistí nový přechod pro chodce na ulici Opavská, do kterého bude vložen ostrůvek. Rekonstrukce křižovatky tak přinese bezpečnější prostor pro řidiče, chodce i cyklisty a zlepšení plynulosti dopravy."

Součástí stavby jsou přeložky kanalizace, vedení nízkého napětí a sdělovacích sítí. Stavba bude zakončena sjednocením povrchů vozovek, a to v ložných i obrusných vrstvách. Veškeré práce by měly být hotovy do konce roku 2023. Rekonstrukce samotné křižovatky si vyžádá dopravní omezení.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "V době od 10. července 2023 do 31. října 2023 budou pro individuální dopravu uzavřeny ulice Opavská, v úseku od křižovatky s ulicí 17. listopadu (u Slovanu) po ulici Pustkoveckou. Další uzavírka čeká na řidiče na ulici Studentská, v úseku od vjezdu do areálu VŠB-TUO po křižovatku s komunikací Opavská. Průjezd dotčenými místy bude povolen pouze městské hromadné dopravě a vozům integrovaného záchranného systému. Úplná uzávěra umožní rychlejší realizaci stavby a omezí řidiče na nejkratší možnou dobu."

Objízdná trasa v obou směrech povede po ulici 17. listopadu, křižovatkou komunikací Rudná a Prodloužená Rudná, dále po ulici Prodloužená Rudná a obrácené v opačném směru od Opavy.

Nahlásit chybu


K tématu

Kvůli opravám bude týden uzavřena Švermova ulice v Ostravě-Mariánských Horách

18. června 2023 17:08 | Ostrava-Mariánské hory | Jiří Cileček

Švermovu ulici v městské části Ostrava–Mariánské Hory a Hulváky na týden uzavřou opravy. Od pondělí 19. června do 26. června budou pracovníci Ostravských komunikací provádět rekonstrukci revizních poklopů a uliční vpusti, a to včetně výškové úpravy a úpravy povrchů vozovky živicí v místě oprav.

Řidiči do 8. dubna neprojedou v Ostravě po Slovenské k Mariánským Horám

25. března 2024 13:06 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Řidiči v Ostravě ode dneška neprojedou kruhovým objezdem na Slovenské ulici ve směru na Mariánské Hory. Složitější je i cesta z Mariánských Hor na Hlučínskou ulici. Ostravské komunikace totiž začaly opravovat obruby na okružní křižovatce Slovenská, přes kterou se sjíždí do města z dálnice D1.

Severní spoj na dálnici D1 v Ostravě čeká rekonstrukce za 95 milionů

1. července 2023 16:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Severní spoj, který v centru Ostravy napojuje Mariánskohorskou ulici na dálnici D1, bude kvůli rozsáhlé rekonstrukci skoro 4 měsíce neprůjezdný. Díky jeho modernizaci bude opravená vozovka, mosty, protihlukové stěny i svodidla. Celá akce přijde na 95,5 milionu korun, Moravskoslezský kraj na ni jako investor získal dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Slezskoostravská ZŠ uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

Oprava křižovatky v Ostravě uzavře na 16 týdnů část Opavské ulice
Vydáno 2. července 2023 11:38, Ostrava-město, Jiří Cileček
Ostrava chystá v Porubě prostorovou úpravu křižovatky ulic Studentská a Opavská. To se sebou přinese kompletní uzavírku Opavské ulice úseku od Slovanu až po ulici Pustoveckou. Práce začnou 10. července a potrvají do 31. října. Proměna křižovatky vyjde na téměř 24 milionů korun bez DPH.

křižovatka ulic Opavská a Studentská; zdroj foto: Mapy.cz

Křižovatka ulic Studentská a Opavská v Ostravě-Porubě je dlouhodobě kritickým místem. Stávají se tady často nehody, auta mají problém s odbočením a cestu navíc přebíhají chodci. Ostrava se proto rozhodla pro kompletní přestavbu křižovatky.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Stavba obsáhne rozšíření komunikací, vzniknou jízdní pruhy pro odbočení, přibude nová cyklistická stezka i nezbytně nutné světelné signalizační zařízení. Scházet nebude nový přechod pro chodce. Finálním zakončením stavby budou nové povrchy vozovek. Stavba bude zahájena 10. července 2023 a vyžádá si dopravní omezení v lokalitě dotčené stavbou. Celkové náklady na stavbu přesáhnou 23,8 milionů korun bez DPH."

V průběhu stavby dojde k rozšíření komunikace ulice Opavské o jízdní pruh pro samostatné odbočení vlevo do ulice Studentské, dále k rozšíření ulice Studentská pro samostatné levé odbočení směrem na Opavu a pravé odbočení na ulici Opavskou, směrem k ulici 17. listopadu.

Břetislav Riger, náměstek primátora pro investice a dopravu: "Kromě rozšíření komunikací bude vybudována nová cyklistická stezka a nezbytné světelné signalizační zařízení, které bude propojeno s křižovatkou ulic 17. listopadu a Opavská. Bezpečnost pro chodce zajistí nový přechod pro chodce na ulici Opavská, do kterého bude vložen ostrůvek. Rekonstrukce křižovatky tak přinese bezpečnější prostor pro řidiče, chodce i cyklisty a zlepšení plynulosti dopravy."

Součástí stavby jsou přeložky kanalizace, vedení nízkého napětí a sdělovacích sítí. Stavba bude zakončena sjednocením povrchů vozovek, a to v ložných i obrusných vrstvách. Veškeré práce by měly být hotovy do konce roku 2023. Rekonstrukce samotné křižovatky si vyžádá dopravní omezení.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "V době od 10. července 2023 do 31. října 2023 budou pro individuální dopravu uzavřeny ulice Opavská, v úseku od křižovatky s ulicí 17. listopadu (u Slovanu) po ulici Pustkoveckou. Další uzavírka čeká na řidiče na ulici Studentská, v úseku od vjezdu do areálu VŠB-TUO po křižovatku s komunikací Opavská. Průjezd dotčenými místy bude povolen pouze městské hromadné dopravě a vozům integrovaného záchranného systému. Úplná uzávěra umožní rychlejší realizaci stavby a omezí řidiče na nejkratší možnou dobu."

Objízdná trasa v obou směrech povede po ulici 17. listopadu, křižovatkou komunikací Rudná a Prodloužená Rudná, dále po ulici Prodloužená Rudná a obrácené v opačném směru od Opavy.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000038042/oprava-krizovatky-v-ostrave-uzavre-na-16-tydnu-cast-opavske-ulice