Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava křižovatky v Ostravě uzavře na 16 týdnů část Opavské ulice

Ostrava-město |

Ostrava chystá v Porubě prostorovou úpravu křižovatky ulic Studentská a Opavská. To se sebou přinese kompletní uzavírku Opavské ulice úseku od Slovanu až po ulici Pustoveckou. Práce začnou 10. července a potrvají do 31. října. Proměna křižovatky vyjde na téměř 24 milionů korun bez DPH.

Křižovatka ulic Studentská a Opavská v Ostravě-Porubě je dlouhodobě kritickým místem. Stávají se tady často nehody, auta mají problém s odbočením a cestu navíc přebíhají chodci. Ostrava se proto rozhodla pro kompletní přestavbu křižovatky.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Stavba obsáhne rozšíření komunikací, vzniknou jízdní pruhy pro odbočení, přibude nová cyklistická stezka i nezbytně nutné světelné signalizační zařízení. Scházet nebude nový přechod pro chodce. Finálním zakončením stavby budou nové povrchy vozovek. Stavba bude zahájena 10. července 2023 a vyžádá si dopravní omezení v lokalitě dotčené stavbou. Celkové náklady na stavbu přesáhnou 23,8 milionů korun bez DPH."

V průběhu stavby dojde k rozšíření komunikace ulice Opavské o jízdní pruh pro samostatné odbočení vlevo do ulice Studentské, dále k rozšíření ulice Studentská pro samostatné levé odbočení směrem na Opavu a pravé odbočení na ulici Opavskou, směrem k ulici 17. listopadu.

Břetislav Riger, náměstek primátora pro investice a dopravu: "Kromě rozšíření komunikací bude vybudována nová cyklistická stezka a nezbytné světelné signalizační zařízení, které bude propojeno s křižovatkou ulic 17. listopadu a Opavská. Bezpečnost pro chodce zajistí nový přechod pro chodce na ulici Opavská, do kterého bude vložen ostrůvek. Rekonstrukce křižovatky tak přinese bezpečnější prostor pro řidiče, chodce i cyklisty a zlepšení plynulosti dopravy."

Součástí stavby jsou přeložky kanalizace, vedení nízkého napětí a sdělovacích sítí. Stavba bude zakončena sjednocením povrchů vozovek, a to v ložných i obrusných vrstvách. Veškeré práce by měly být hotovy do konce roku 2023. Rekonstrukce samotné křižovatky si vyžádá dopravní omezení.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "V době od 10. července 2023 do 31. října 2023 budou pro individuální dopravu uzavřeny ulice Opavská, v úseku od křižovatky s ulicí 17. listopadu (u Slovanu) po ulici Pustkoveckou. Další uzavírka čeká na řidiče na ulici Studentská, v úseku od vjezdu do areálu VŠB-TUO po křižovatku s komunikací Opavská. Průjezd dotčenými místy bude povolen pouze městské hromadné dopravě a vozům integrovaného záchranného systému. Úplná uzávěra umožní rychlejší realizaci stavby a omezí řidiče na nejkratší možnou dobu."

Objízdná trasa v obou směrech povede po ulici 17. listopadu, křižovatkou komunikací Rudná a Prodloužená Rudná, dále po ulici Prodloužená Rudná a obrácené v opačném směru od Opavy.

Nahlásit chybu


K tématu

Kvůli opravám bude týden uzavřena Švermova ulice v Ostravě-Mariánských Horách

18. června 2023 17:08 | Ostrava-Mariánské hory | Jiří Cileček

Švermovu ulici v městské části Ostrava–Mariánské Hory a Hulváky na týden uzavřou opravy. Od pondělí 19. června do 26. června budou pracovníci Ostravských komunikací provádět rekonstrukci revizních poklopů a uliční vpusti, a to včetně výškové úpravy a úpravy povrchů vozovky živicí v místě oprav.

Řidiči do 8. dubna neprojedou v Ostravě po Slovenské k Mariánským Horám

25. března 2024 13:06 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Řidiči v Ostravě ode dneška neprojedou kruhovým objezdem na Slovenské ulici ve směru na Mariánské Hory. Složitější je i cesta z Mariánských Hor na Hlučínskou ulici. Ostravské komunikace totiž začaly opravovat obruby na okružní křižovatce Slovenská, přes kterou se sjíždí do města z dálnice D1.

Severní spoj na dálnici D1 v Ostravě čeká rekonstrukce za 95 milionů

1. července 2023 16:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Severní spoj, který v centru Ostravy napojuje Mariánskohorskou ulici na dálnici D1, bude kvůli rozsáhlé rekonstrukci skoro 4 měsíce neprůjezdný. Díky jeho modernizaci bude opravená vozovka, mosty, protihlukové stěny i svodidla. Celá akce přijde na 95,5 milionu korun, Moravskoslezský kraj na ni jako investor získal dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Senior zapomněl kulovnici opřenou o auto. Recidivista ji sebral a prodal

Včera 20:29 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

77letý senior vykládal v Ostravě věci z auta a zapomněl při tom na kulovnici, kterou nechal stát vedle. Zbraň schovanou v pouzdře sebral náhodný kolemjdoucí. Byl to recidivista, který zbraň prodal. Policisté ho vypátrali díky kamerám a následně zadrželi i kupce. Oběma teď hrozí vězení. Se seniorem bude za odložení zbraně projednán přestupek.

Ostrava chce novým projektem pomoci udržet školáky u vzdělávání

Včera 11:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava. To je název nového projektu, který ve městě odstartoval loni v září. Běží 22 měsíců v pěti vybraných základních školách. Cílem aktivit je zvýšit školní úspěšnost žáků základních škol, ohrožených školním neúspěchem a snížení rizika jejich předčasného odchodu ze vzdělávání. Jedná se především o žáky pocházející ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí.

Den Země v Ostravě nabídl poučení i zábavu

19. dubna 2024 16:03 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava oslavila Den Země. Návštěvníci zažili den plný zážitků, spojený s poznáváním světa kolem nás. Akci navštívili hlavně mateřské, základní a střední školy. Určena byla také veřejnosti.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

19. dubna 2024 14:24 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Ostrava opět boxuje extraligu olympijského boxu, zápasy lákají na ty nejlepší

Extraliga boxu České boxerské asociace je oficiální nejvyšší soutěž olympijského boxu. Po letech se opět boxuje i v Ostravě a domácí zápasy jsou plné napětí a emocí. Hned první velký souboj přinesl výhru domácích proti Jihlavě.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Oprava křižovatky v Ostravě uzavře na 16 týdnů část Opavské ulice
Vydáno 2. července 2023 11:38, Ostrava-město, Jiří Cileček
Ostrava chystá v Porubě prostorovou úpravu křižovatky ulic Studentská a Opavská. To se sebou přinese kompletní uzavírku Opavské ulice úseku od Slovanu až po ulici Pustoveckou. Práce začnou 10. července a potrvají do 31. října. Proměna křižovatky vyjde na téměř 24 milionů korun bez DPH.

křižovatka ulic Opavská a Studentská; zdroj foto: Mapy.cz

Křižovatka ulic Studentská a Opavská v Ostravě-Porubě je dlouhodobě kritickým místem. Stávají se tady často nehody, auta mají problém s odbočením a cestu navíc přebíhají chodci. Ostrava se proto rozhodla pro kompletní přestavbu křižovatky.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Stavba obsáhne rozšíření komunikací, vzniknou jízdní pruhy pro odbočení, přibude nová cyklistická stezka i nezbytně nutné světelné signalizační zařízení. Scházet nebude nový přechod pro chodce. Finálním zakončením stavby budou nové povrchy vozovek. Stavba bude zahájena 10. července 2023 a vyžádá si dopravní omezení v lokalitě dotčené stavbou. Celkové náklady na stavbu přesáhnou 23,8 milionů korun bez DPH."

V průběhu stavby dojde k rozšíření komunikace ulice Opavské o jízdní pruh pro samostatné odbočení vlevo do ulice Studentské, dále k rozšíření ulice Studentská pro samostatné levé odbočení směrem na Opavu a pravé odbočení na ulici Opavskou, směrem k ulici 17. listopadu.

Břetislav Riger, náměstek primátora pro investice a dopravu: "Kromě rozšíření komunikací bude vybudována nová cyklistická stezka a nezbytné světelné signalizační zařízení, které bude propojeno s křižovatkou ulic 17. listopadu a Opavská. Bezpečnost pro chodce zajistí nový přechod pro chodce na ulici Opavská, do kterého bude vložen ostrůvek. Rekonstrukce křižovatky tak přinese bezpečnější prostor pro řidiče, chodce i cyklisty a zlepšení plynulosti dopravy."

Součástí stavby jsou přeložky kanalizace, vedení nízkého napětí a sdělovacích sítí. Stavba bude zakončena sjednocením povrchů vozovek, a to v ložných i obrusných vrstvách. Veškeré práce by měly být hotovy do konce roku 2023. Rekonstrukce samotné křižovatky si vyžádá dopravní omezení.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "V době od 10. července 2023 do 31. října 2023 budou pro individuální dopravu uzavřeny ulice Opavská, v úseku od křižovatky s ulicí 17. listopadu (u Slovanu) po ulici Pustkoveckou. Další uzavírka čeká na řidiče na ulici Studentská, v úseku od vjezdu do areálu VŠB-TUO po křižovatku s komunikací Opavská. Průjezd dotčenými místy bude povolen pouze městské hromadné dopravě a vozům integrovaného záchranného systému. Úplná uzávěra umožní rychlejší realizaci stavby a omezí řidiče na nejkratší možnou dobu."

Objízdná trasa v obou směrech povede po ulici 17. listopadu, křižovatkou komunikací Rudná a Prodloužená Rudná, dále po ulici Prodloužená Rudná a obrácené v opačném směru od Opavy.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000038042/oprava-krizovatky-v-ostrave-uzavre-na-16-tydnu-cast-opavske-ulice