Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž ohrožuje děti zbraní, psali lidé na síti. Mělo jít o hádku a policie zbraň nepotvrdila

Ostrava-město |

Nemá někdo informace, jestli už chytili toho blázna se zbraní, co řádí v Porubě? Tato informace na sociální síti vzbudila v pátek před polednem pořádný rozruch mezi obyvateli Ostravy. Lidé se ptali, zda je to pravda a kde je více informací. Policie následně na dotaz pouze sdělila, že zasahovala u sporu tří mladíků. Že by ale někdo z nich použil zbraň, to policie nemá potvrzeno. Muže se zbraní vyvrátila později i ředitelka školy.

Incident se odehrál mezi trojicí mladíků v pátek dopoledne u Střední školy prof. Zdeňka Matějčka.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Ostrava: "Dnes okolo 9. hodiny byli policisté přivoláni ke konfliktu mladých mužů v Ostravě-Porubě. Po příjezdu hlídky se situace zklidnila. Jeden ze zúčastněných utekl. Ale v tuto chvíli událost řešíme jako přestupkové jednání. Policisté každopádně dále zjišťují míru zavinění jednotlivých účastníků."

Lidé později na sociální síti psali, že na místě měl někdo ohrožovat tamní školáky zbraní.

P. D.: "Vůbec to není sranda lidi, vytáhl na mě pistol a mířil na mě a i na moje spolužáky a spolužačky."
K. M.: "Prý začali evakuovat nějakou školu. Zákazníci nám to říkali v obchodě, že to někde hlásili, ale nic jsem nedohledala."

K žádné evakuaci školy ale nedošlo. 

Za vším hledej ženu

Spor se měl odehrát mezi trojicí mladíků, zřejmě tamních středoškoláků, údajně kvůli dívce. Když policie přijela na místo, situace se následně uklidnila. Jeden z trojice ale utekl. A policie na místě žádnou zbraň u nikoho nenašla.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Ostrava: "Zatím nemáme potvrzeno, že by na místě byla použita zbraň. Ale policisté celou věc dále prověřují."
J. R.: "Mě málem trefilo, když mi dcera psala, že vidí chlapa s pistolí ve škole."

Těžko říct, do jaké míry se dá těmto příspěvkům na sociální síti věřit. Není ale vyloučeno, že právě mladík, který utekl, mohl mít u sebe například plynovou nebo airsoftovou pistoli. Otázkou ale zůstává, proč to nikdo ze zúčastněných nepotvrdil policii. Pokud by skutečně pobíhal někdo se zbraní v ruce po Porubě a navíc předtím někoho ohrožoval, policie by jednoznačně velmi rychle usilovala o jeho dopadení, za použití maximálních prostředků. V obvodu byl ale v tu dobu klid.

Ivana Jírů, ředitelka SŠ prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava-Poruba: "Do naší školy se žádný ozbrojený muž nedostal a ani se tady nepohyboval. I policie nám sdělila, že se žádná zbraň nepotvrdila. Pouze víme, že jeden z našich studentů byl fyzicky napaden."

Mladík, který měl v incidentu figurovat jako poškozený byl pouze předveden k podání vysvětlení. Pomoci mohou také svědecké výpovědi. Jestli byl někdo skutečně svědkem ohrožování za použití zbraně, měl by to nahlásit policii.

Samotný příspěvek, který nasbíral na sociální síti stovky reakcí, byl později smazán, zhruba za dvě hodiny od zveřejnění.

Nahlásit chybu


K tématu

Policejní manévry v Opavě kvůli nahlášené střelbě

2. ledna 2024 14:04 | Opava | Jiří Cileček

Policisté v Opavě dostali v úterý po poledni hlášení o údajné střelbě u jednoho z tamních barů. Na místo okamžitě vyrazily všechny dostupné jednotky a povolány byly i posily. Zřejmě mělo jít o spor mezi hostem a personálem baru. Policisté se událostí dál intenzivně zabývají.

Senior zapomněl kulovnici opřenou o auto. Recidivista ji sebral a prodal

20. dubna 2024 20:29 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

77letý senior vykládal v Ostravě věci z auta a zapomněl při tom na kulovnici, kterou nechal stát vedle. Zbraň schovanou v pouzdře sebral náhodný kolemjdoucí. Byl to recidivista, který zbraň prodal. Policisté ho vypátrali díky kamerám a následně zadrželi i kupce. Oběma teď hrozí vězení. Se seniorem bude za odložení zbraně projednán přestupek.

Tragédie při lovu. Myslivci v Ostravě vyrazili na divočáky, místo prasete zastřelili rybáře

25. listopadu 2023 12:13 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ostravští kriminalisté prověřují úmrtí muže, který zemřel na následky střelného zranění při lovu divočáků. V té souvislosti byly zadrženy dvě osoby a zajištěny také střelné zbraně.


V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.

Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.


Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Nejstarší ze 102 mincí je pražský groš z doby Jana Lucemburského

16. května 2024 10:57 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález na území dnešního Moravskoslezského kraje za posledních 100 let. Jedinečný je zejména množstvím zlatých mincí, stavem dochování a vzácností některých exemplářů.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Jejich kapacita je dostatečná

16. května 2024 20:53 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Rodiče je mohli přihlásit do kterékoli školky v obvodu. Spádovou oblastí je totiž celá Poruba.

Mladí cyklisté z Ostravy se učili bezpečnému provozu a zasoutěžili si

16. května 2024 20:39 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Se zásadami bezpečného chování v silničním provozu se každoročně seznamují žáci 3. až 5. tříd základních škol z Ostravy. Vyvrcholením dopravní výuky mladých cyklistů byla soutěž, která se konala na dopravním hřišti v Hrabůvce.

Nenechávejte v autech nic cenného. Zloděj během pár dní vykradl 16 vozidel v Ostravě

16. května 2024 11:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dnes máme dobrou zprávu pro majitele vozidel. Ostravským policistům se podařilo zadržet zloděje, který během pár dní vykradl 16 aut. Zároveň je to ale pro řidiče výstraha, aby nenechávali v autech nic cenného, protože právě viditelné věci pachatele přilákaly.

ZŠ Bohumínská poprvé navštívili žáci z polského Těšína, školy navázaly přeshraniční spolupráci

Žáci i učitelé Základní školy Bohumínská ve Slezské Ostravě a Szkoły Podstawowej nr 1 z polského Těšína se poprvé sešli, aby navázali přeshraniční spolupráci. Polské hosty čekalo v Ostravě tradiční přivítání chlebem se solí, ale i prohlídka školy, nebo přátelský zápas v basketbalu.

Slezskoostravské Bazaly hostily trenérskou konferenci, přednášel i trenér španělského FC Sevilla

Na Bazalech proběhla další trenérská konference – ojedinělá akce určená jak trenérům, tak i fotbalovým nadšencům. Své zkušenosti zde letos předávali jak reprezentační trenéři, tak i šéftrenér mládeže FC Sevilla, José Ramón Collado.

Muž ohrožuje děti zbraní, psali lidé na síti. Mělo jít o hádku a policie zbraň nepotvrdila
Vydáno 20. října 2023 12:41, Ostrava-město, Jiří Cileček
Nemá někdo informace, jestli už chytili toho blázna se zbraní, co řádí v Porubě? Tato informace na sociální síti vzbudila v pátek před polednem pořádný rozruch mezi obyvateli Ostravy. Lidé se ptali, zda je to pravda a kde je více informací. Policie následně na dotaz pouze sdělila, že zasahovala u sporu tří mladíků. Že by ale někdo z nich použil zbraň, to policie nemá potvrzeno. Muže se zbraní vyvrátila později i ředitelka školy.

ilustrační snímek; zdroj foto: TV Polar

Incident se odehrál mezi trojicí mladíků v pátek dopoledne u Střední školy prof. Zdeňka Matějčka.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Ostrava: "Dnes okolo 9. hodiny byli policisté přivoláni ke konfliktu mladých mužů v Ostravě-Porubě. Po příjezdu hlídky se situace zklidnila. Jeden ze zúčastněných utekl. Ale v tuto chvíli událost řešíme jako přestupkové jednání. Policisté každopádně dále zjišťují míru zavinění jednotlivých účastníků."

Lidé později na sociální síti psali, že na místě měl někdo ohrožovat tamní školáky zbraní.

P. D.: "Vůbec to není sranda lidi, vytáhl na mě pistol a mířil na mě a i na moje spolužáky a spolužačky."
K. M.: "Prý začali evakuovat nějakou školu. Zákazníci nám to říkali v obchodě, že to někde hlásili, ale nic jsem nedohledala."

K žádné evakuaci školy ale nedošlo. 

Za vším hledej ženu

Spor se měl odehrát mezi trojicí mladíků, zřejmě tamních středoškoláků, údajně kvůli dívce. Když policie přijela na místo, situace se následně uklidnila. Jeden z trojice ale utekl. A policie na místě žádnou zbraň u nikoho nenašla.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR Ostrava: "Zatím nemáme potvrzeno, že by na místě byla použita zbraň. Ale policisté celou věc dále prověřují."
J. R.: "Mě málem trefilo, když mi dcera psala, že vidí chlapa s pistolí ve škole."

Těžko říct, do jaké míry se dá těmto příspěvkům na sociální síti věřit. Není ale vyloučeno, že právě mladík, který utekl, mohl mít u sebe například plynovou nebo airsoftovou pistoli. Otázkou ale zůstává, proč to nikdo ze zúčastněných nepotvrdil policii. Pokud by skutečně pobíhal někdo se zbraní v ruce po Porubě a navíc předtím někoho ohrožoval, policie by jednoznačně velmi rychle usilovala o jeho dopadení, za použití maximálních prostředků. V obvodu byl ale v tu dobu klid.

Ivana Jírů, ředitelka SŠ prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava-Poruba: "Do naší školy se žádný ozbrojený muž nedostal a ani se tady nepohyboval. I policie nám sdělila, že se žádná zbraň nepotvrdila. Pouze víme, že jeden z našich studentů byl fyzicky napaden."

Mladík, který měl v incidentu figurovat jako poškozený byl pouze předveden k podání vysvětlení. Pomoci mohou také svědecké výpovědi. Jestli byl někdo skutečně svědkem ohrožování za použití zbraně, měl by to nahlásit policii.

Samotný příspěvek, který nasbíral na sociální síti stovky reakcí, byl později smazán, zhruba za dvě hodiny od zveřejnění.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000039709/muz-ohrozuje-deti-zbrani-psali-lide-na-siti-melo-jit-o-hadku-a-policie-zbran-nepotvrdila