Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po celé Ostravě policisté hledali zatoulaného duševně nemocného muže, podchlazeného ho našli brzy ráno

Ostrava-město |

Dospělého muže s myšlením dítěte hledali několik hodin ostravští policisté poté, co jeho zatoulání nahlásila jeho matka. Pátrací akce byla nakonec úspěšná, když ho hlídka časně ráno objevila promrzlého jen nedaleko místa, kde bydlí.

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR MSK: "Ve čtvrtek po 19. hodině jsme přijali oznámení od ženy, která pohřešovala svého syna. Byť se jednalo o zhruba čtyřicetiletého muže, tak její obava byla opodstatněná. Jak matka uvedla, syn trpí duševní poruchou a je zbaven svéprávnosti. Jeho onemocnění je natolik vážné, že by se mohl lehce ztratit, kdy jeho vnímání je na úrovni dítěte. Nakonec ještě uvedla, že není nebezpečný ke svému okolí, ba naopak je klidný."

Policie okamžitě vyhlásila pátrání. Do hledání muže se zapojilo několik policejních hlídek Městského ředitelství policie Ostrava. Vzhledem k tomu, že mělo dojít ke ztrátě muže v prostorách Ostravské univerzity na Černé louce, prvotně začali policisté s pátráním v těchto místech. To však skončilo s negativním výsledkem. 

Prohledáváno bylo také okolí řeky Ostravice a Slezskoostravského hradu, a to až k obci Ludgeřovice, ovšem také s negativním výsledkem. Policisté prověřovali i dopravní prostředky, protože podle matky se její syn rád projížděl právě v prostředcích MHD. Veškerá snaha o jeho nalezení však byla opět neúspěšná. 

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR MSK: "Zlom přišel až kolem 3. hodiny ranní, kdy policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava projížděli poblíž ulice, kde pohřešovaný bydlí. Spatřili osobu, která odpovídala popisu právě hledaného muže. Ihned zastavili a vydali se k němu. Jak hned na první pohled muži zákona viděli, hledaný byl značně promrzlý a stěžoval si na bolest zad. Také policistům uvedl, že měl jít pěšky směrem na Frýdek-Místek a zpět. Následně muže předali do rukou zdravotníků, kteří si ho v nezraněném stavu převzali a následně vyrozuměli matku syna, které jistě vykouzlili úsměv na tváři. V současné době je již s rodinou doma."
Nahlásit chybu


K tématu

Nosil zbraň na veřejnosti. Byl vypátrán za čtyři minuty

21. října 2025 10:30 | Opava | Anna Břenková

Muž se procházel se zbraněmi kolem vlakového nádraží v Opavě-Komárově. Díky oznámení svědků a bleskové reakci hlídky byl muž vypátrán během čtyř minut. Policie připomíná všem držitelům zbraní, aby je viditelně neukazovali na veřejnosti.

Téměř každý druhý řidič porušuje pravidla silničního provozu

14. října 2025 13:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Minulý týden proběhla v celém Moravskoslezském kraji dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu. Celkově bylo prověřeno přes tisíc vozidel, přestupky byly zjištěny v cca 500 případech. Nejčastější chybou řidičů byla manipulace s telefonem během jízdy.

Nová taktika kyberšmejdů. Využívají skutečná jména pro větší důvěryhodnost

31. října 2025 10:00 | Ostrava-město | Anna Břenková

Porubští kriminalisté vyšetřují několik případů podvodných telefonátů. Kyberšmejdi nově využívají skutečná jména úředníků a policajtů. Posílají falešné průkazy a zastrašují oběti. Mladá žena poslala přes milion korun na účet falešného policisty. Seniorku přesvědčili natolik, že jela z Ostravy do Prahy. Tam si vybrala peníze a předala částku milion a půl korun muži v parku. Podvodníkům hrozí až pět let za mřížemi. Policie upozorňuje, že případy nikdy neřeší po telefonu, ale na služebně. Také prosí o opatrnost a zjišťování informací přímo od banky.


Opava připravila nové pozemky pro rodinné domy v Malých Hošticích a budoucí čtvrti Stromovka

Dnes 10:51 | Opava | Yvona Fajtová

Opava pokračuje v rozšiřování nabídky stavebních pozemků pro rodinné domy. V Malých Hošticích dokončilo přípravu devíti parcel a další desítky chystá v nové lokalitě Stromovka.

Ukradl pečivo a prodával ho na ulici, kšeft mu překazili ostravští strážníci

Dnes 11:23 | Ostrava-Poruba | Anna Břenková

"Já jsem jich měl šest a ještě jsem něco prodal po cestě." Muž v Ostravě ukradl šest přepravek plných pečiva ze zásobovací rampy obchodu a rovnou s nimi vyrazil na obchůzku městem. Kolemjdoucím prodával čerstvé koblihy a chleba přímo z vozíku. Jeho podnikání ale rychle ukončili všímaví strážníci.

Slezská Ostrava nabídne pozemek pro hotel. Od zastupitelstva magistrátu má zelenou

Slezská Ostrava má zelenou pro svůj záměr prodat atraktivní pozemek v centru města na stavbu hotelu. Poté co tento záměr schválilo zastupitelstvo obvodu, posvětilo ho i zastupitelstvo města. Slezská chce aby kupec postavil na nábřeží Ostravice nejméně čtyřhvězdičkový hotel.

Na stavbu CirkAreny byl využit materiál z bývalé hokejové haly, dokončena bude v roce 2027

Stará třinecká Werk Arena z roku 1967, ještě před několika lety se tam hrával hokej, ale po vybudování nové haly přestala sloužit svému původnímu účelu. Po její demolici se uvolnil prostor pro projekt vývojového centra CirkAreny. Stavba má být dokončena v roce 2027.

Stříbrné jezero v Opavě má novou atrakci. Návštěvníky láká dětské hřiště s vodními prvky

Dnes 10:39 | Opava | Yvona Fajtová

Stříbrné jezero v Opavě se dočkalo dalšího vylepšení. V areálu vzniká nové dětské hřiště s vodními prvky, které by se mělo stát oblíbeným místem rodin s dětmi. Město navíc chystá další investice, které postupně promění celou rekreační lokalitu.

Ostravští letečtí záchranáři pomáhali ve Zlínském kraji u vážně zraněné ženy

Dnes 10:22 | Celý MS kraj | Anna Břenková

53letá žena si vážně zranila nohu v horách u Horní Bečvy. Kvůli nepřístupnému terénu byli na pomoc povolání ostravští letečtí záchranáři. Zraněnou ženu museli zajistit nejprve na bezpečnějším místě, než jí transportovali do nemocnice.

Nezodpovědní lidé často přebíhají silnice před spěchajícími sanitkami

Včera 12:52 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Sanitka jede k případu nebo veze pacienta do nemocnice. Má zapnuté majáky i sirénu. Najednou jí do cesty vběhne chodec, který chce například stihnout tramvaj nebo přeběhnout rychle na zelenou po přechodu. Takové chování je nezodpovědné. Upozorňují na něj Moravskoslezští záchranáři.

Akční dobové ukázky lidem přiblížily dobývání hradu Hukvaldy

Včera 10:57 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Mezi velmi oblíbené akce na hradech a tvrzích bývají rekonstrukce historických bitev. Svým návštěvníkům, je nabízí také hrad Hukvaldy, který ve skutečnosti nebyl nikdy vojensky dobyt.

Veteránská Beskyd rallye Turzovka se zastavila i ve Frýdlantě nad Ostravicí

Včera 11:28 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Několika městy a obcemi regionu projela tradiční Beskyd rallye Turzovka. Lidé mohli vidět několik desítek pečlivě udržovaných automobilových veteránů.

Mapa přístupnosti pomáhá nejen handicapovaným. Ostrava je rozdělena podle 3 barev

27. července 2026 10:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava je jedním z měst, kde se mohou handicapovaní, ale i senioři se zhoršenou mobilitou nebo maminky s kočárky orientovat pomocí mapy přístupnosti. Mohou si tak dopředu zjistit, jestli vše zvládnou sami a anebo budou potřebovat pomoc.

Prázdniny jsou v porubských MŠ a ZŠ věnovány opravám. Vyjdou na 40 milionů korun

Dnes 15:08 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Zatímco si školáci užívají letní prázdniny, v základních a mateřských školách v Ostravě-Porubě je napilno. Městský obvod využívá volné měsíce k rozsáhlým opravám a modernizacím.

Vítkovice investují do dostupného bydlení

Městský obvod Ostrava-Vítkovice pokračuje v rozšiřování obecního bytového fondu. Kvůli rostoucímu zájmu o bydlení nakupuje další bytové domy, připravuje jejich rekonstrukce a plánuje výstavbu nových bytů i komunitního centra. Cílem je nabídnout kvalitnější bydlení a postupně zlepšovat situaci v problémových lokalitách.

David Tichý

Včera 16:16 | Ostrava-Vítkovice | Jana Lipowská

ředitel, Krizové centrum Ostrava

Kostel svatého Františka a Viktora čeká další oprava. Po letech přijde na řadu historická zpovědnice

Hrušovský kostel prochází obnovou postupně. Nyní je na řadě oprava dřevěné zpovědnice. Práce vyjdou na necelých 500 tisíc korun.

Ústřední hřbitov ve Slezské Ostravě se rozrůstá. Přibude 275 nových hrobových míst

Rozšiřování největšího ostravského hřbitova jde do finále. Pro pozůstalé to znamená 275 nových hrobových míst i nové lavičky k odpočinku. Práce zajistí dostatek místa na další desítky let.

Rozšiřování Ústředního hřbitova ve Slezské Ostravě finišuje. Nabídne nová místa i mobiliář

Rozšiřování největšího ostravského hřbitova jde podle plánu a práce se blíží ke konci. Lidé získají stovky nových hrobových míst i mobiliář. Úpravy zajistí dostatek místa na další desítky let.

Po celé Ostravě policisté hledali zatoulaného duševně nemocného muže, podchlazeného ho našli brzy ráno
Vydáno 1. prosince 2023 8:49, Ostrava-město, Libor Běčák
Dospělého muže s myšlením dítěte hledali několik hodin ostravští policisté poté, co jeho zatoulání nahlásila jeho matka. Pátrací akce byla nakonec úspěšná, když ho hlídka časně ráno objevila promrzlého jen nedaleko místa, kde bydlí.

Policisté s nalezeným mužem. Zdroj: Policie ČR

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR MSK: "Ve čtvrtek po 19. hodině jsme přijali oznámení od ženy, která pohřešovala svého syna. Byť se jednalo o zhruba čtyřicetiletého muže, tak její obava byla opodstatněná. Jak matka uvedla, syn trpí duševní poruchou a je zbaven svéprávnosti. Jeho onemocnění je natolik vážné, že by se mohl lehce ztratit, kdy jeho vnímání je na úrovni dítěte. Nakonec ještě uvedla, že není nebezpečný ke svému okolí, ba naopak je klidný."

Policie okamžitě vyhlásila pátrání. Do hledání muže se zapojilo několik policejních hlídek Městského ředitelství policie Ostrava. Vzhledem k tomu, že mělo dojít ke ztrátě muže v prostorách Ostravské univerzity na Černé louce, prvotně začali policisté s pátráním v těchto místech. To však skončilo s negativním výsledkem. 

Prohledáváno bylo také okolí řeky Ostravice a Slezskoostravského hradu, a to až k obci Ludgeřovice, ovšem také s negativním výsledkem. Policisté prověřovali i dopravní prostředky, protože podle matky se její syn rád projížděl právě v prostředcích MHD. Veškerá snaha o jeho nalezení však byla opět neúspěšná. 

Eva Michalíková, mluvčí Policie ČR MSK: "Zlom přišel až kolem 3. hodiny ranní, kdy policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava projížděli poblíž ulice, kde pohřešovaný bydlí. Spatřili osobu, která odpovídala popisu právě hledaného muže. Ihned zastavili a vydali se k němu. Jak hned na první pohled muži zákona viděli, hledaný byl značně promrzlý a stěžoval si na bolest zad. Také policistům uvedl, že měl jít pěšky směrem na Frýdek-Místek a zpět. Následně muže předali do rukou zdravotníků, kteří si ho v nezraněném stavu převzali a následně vyrozuměli matku syna, které jistě vykouzlili úsměv na tváři. V současné době je již s rodinou doma."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000040395/po-cele-ostrave-policiste-hledali-zatoulaneho-dusevne-nemocneho-muze-podchlazeneho-ho-nasli-brzy-rano