Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce prostoru před ostravskou poliklinikou v Hrabůvce je momentálně pozastavena

Ostrava-město |

Také na rekonstrukci prostoru před poliklinikou v Ostravě-Hrabůvce dolehlo zimní počasí spojené se sněžením a mrazy. Stavba je proto aktuálně pozastavena a trvají s ní spojené dopravní omezení. Zahajovací práce se ale podařilo zvládnout.

Rekonstrukce tzv. náměstí před poliklinikou v Hrabůvce. Úprava plochy o velikosti skoro 31 tisíc m² začala loni v srpnu a předpokládaný konec bude letos v létě. Radnice obvodu na tuto investici vynaloží přibližně 70 milionů korun. 

Jiří Stráník (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „První etapa zahrnovala vydláždění prostoru směrem od obchodů, které jsou součástí centra na náměstí Ostrava-Jih. Úprava se týkala rovněž prostranství kolem stávajících výškových domů až po hlavní vstup do polikliniky.“

Prostor před poliklinikou se opravuje poprvé od 70. let minulého století. U vstupu do polikliniky je udělaná provizorní dlažba, aby se mohli chodci do nemocnice v klidu dostat. Kromě omezení pro chodce platí i částečné omezení v dopravě. 

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „V rámci stavby došlo k zamezení průjezdu a odbočení z ulice Dr. Martínka na parkoviště, takže pro řidiče to má nějaké zhoršení, ale samozřejmě přístupné parkoviště je celou dobu jen z druhého sjezdu u finančního úřadu.“

Reakce kolemjdoucích jsou smíšené. 

anketa: „Ta druhá půlka je už moc pěkná. Trošku se to táhne, ale neomezuje mě to nějak, že bych tady chodil na polikliniku.“
anketa: „Není tady žádné parkování, vůbec. Tady se staví a je to úplně konec.“
anketa: „No já si myslím, že lidi můžou být rádi, že se to tu opravuje, že to bude pěkné.“

Stavba je aktuálně pozastavena kvůli chladnému počasí a mrazům. Její předpokládaný konec v létě tohoto roku, ale prozatím platí nadále.

Nahlásit chybu


K tématu

Ohňostroj rozzáří Ostravu-Hrabůvku 1. 1. v 18:00

23. prosince 2025 12:42 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Ani letos nebude na Nový rok v Ostravě chybět velkolepý ohňostroj na kruhovém objezdu v Hrabůvce. Vedení radnice ujistilo občany, že dvacetiminutovou show už po osmnácté odpálí 1. 1. v 6 hodin večer a lidé se mohou těšit i na novinku.

Nová služebna městské policie v Ostravě-Hrabůvce sdružila kamerové centrum a prevenci

12. listopadu 2025 9:31 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Městská policie Ostrava otevřela v Hrabůvce novou služebnu, kde soustředila dohledové kamerové centrum a celou jednotku prevence. Využita k tomu byla budova bývalé hasičské stanice. Vedení města i obvodu si pochvalují zvýšení bezpečnosti v celé lokalitě.

ŘSD spustí opravu silnice z obce Sudice k hranicím s Polskem

6. září 2025 19:58 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje v pondělí 8. září opravu silnice I/46 od obce Sudice až ke státní hranici s Polskem. Úsek je ve špatném technickém stavu a práce potrvají do listopadu. Řidiče čekají dopravní omezení.


Opava po povodních obnovila páteřní cyklostezku podél řeky, jde o úsek dlouhý přes 3 kilometry

Včera 22:53 | Opava | Yvona Fajtová

Oblíbená cyklostezka podél řeky Opavy je po předloňských ničivých povodních opět plně průjezdná. Město opravilo poškozené úseky Slezské magistrály v délce více než tří kilometrů. Na obnovu navazují i další plány na rozvoj cyklistické dopravy a úpravy nábřeží.

Na Bruntálsku vyjely do ulic nové moderní sanitní vozy

Dnes 19:28 | Bruntál | Karel Soukop

Vozový park nemocnice v Bruntále prochází prvním velkým krokem své obnovy. Moravskoslezská nemocnice Krnov díky první velké investici po sloučení nemocnic zakoupila 6 nových sanitních vozů v celkové výši přes 12 mil korun. Všechny jsou vybaveny pohonem 4x4 a automatickou převodovkou.

Záchranářský vrtulník v sobotu vzlétl sedmkrát, pomáhal u pokousaného muže, infarktu i pádu z koně

Dnes 11:20 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Letečtí záchranáři v Moravskoslezském kraji měli v sobotu 1. srpna mimořádně rušnou službu. Vrtulník byl vyslán celkem k sedmi zásahům napříč regionem. Pomáhal například u vážně zraněného muže pokousaného psem, ženy v kolapsovém stavu v horském terénu, muže s akutním infarktem i mladé ženy po pádu z koně.

Den zdraví přilákal do městského parku všechny generace

31. července 2026 17:14 | Bruntál | Karel Soukop

Bruntálský Den zdraví se konal již počtvrté v prostředí městského parku. Opět mu vyšlo krásné počasí a proto mohly proběhnout všechny osvědčené, ale i nové aktivity v prostorném přírodním prostředí.

Passat v Ostravě-Dubině vyjel z kruhové křižovatky do pole, mezi zraněnými byly i děti

Včera 10:53 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté vyšetřují dopravní nehodu, která se stala v pátek 31. července krátce po 13. hodině na místní komunikaci u prodejny Albert v Ostravě-Dubině. Řidič vozidla VW Passat měl podle informací záchranářů zřejmě zkolabovat a nezvládl průjezd kruhovou křižovatkou, poté vyjel mimo silnici a havaroval do pole. Zranilo se celkem pět lidí, mezi nimi i tři nezletilí.

Zásah u rozsáhlého požáru lesa a pole ve Větřkovicích-Novém Vrbně je ukončen

Dnes 16:08, vydáno včera 15:30 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Rozsáhlý požár vypukl ve čtvrtek v poledne v obci Větřkovice a její části Nové Vrbno na Opavsku. S ohněm, který zasáhl plochu přibližně 27 hektarů, na místě bojovalo 30 jednotek hasičů s vyhlášeným třetím stupněm poplachu. Práce probíhaly po dvě noci.

Slavnost vyzdvihne nejen sportovní úspěchy a nabídne i adrenalinovou zábavu

Včera 9:02 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město ožije v září tradiční dvoudenní slavností. Letošní ročník má téma „Nový Jičín na stupních vítězů“ a bude oslavou sportu i jiných úspěchů v různých odvětvích.

Tragická nehoda na I/56 u Frýdlantu nad Ostravicí, zemřel mladý motorkář

31. července 2026 21:11 | Frýdlant nad Ostravicí | Lukáš Zavadil

Na silnici I/56 se v pátek odpoledne stala tragická dopravní nehoda. U Frýdlantu nad Ostravicí se střetl motocyklista s osobním autem jedoucím stejným směrem. Osmadvacetiletý řidič motocyklu Honda utrpěl zranění neslučitelná se životem.

Malé Hoštice letos investovaly miliony do oprav i nových staveb

Včera 22:56 | Opava | Yvona Fajtová

Opravené komunikace, nový chodník, skladové prostory i zázemí pro dopravní hřiště. Malé Hoštice letos realizovaly investice za téměř deset milionů korun. Peníze pocházely nejen z letošního rozpočtu, ale také z úspor z předchozího roku.

Nehoda vlaku ve Svinově: rychlík z Olomouce nedobrzdil v konečné stanici

31. července 2026 20:30 | Ostrava-Svinov | Lukáš Zavadil

Složky IZS spěchaly v pátek odpoledne na svinovské nádraží v Ostravě, kde havaroval rychlík R27 jedoucí z Olomouce do Ostravy. Strojvedoucí podle dostupných informací nedobrzdil soupravu, která narazila do zarážedla, a jeden z vozů následně vykolejil. Ve vlaku cestovalo přibližně čtyřicet lidí, podle informací policie se jeden člověk lehce zranil.

Obyvatelé rozhodli. V participativním rozpočtu vyhrálo nové hřiště mezi ulicemi Poděbradova a 30. dubna

31. července 2026 13:53 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Participativní rozpočet Moravské Ostravy a Přívozu má svého vítěze. Do rozhodování se zapojily stovky obyvatel. Lidé vybírali celkem ze čtyř nápadů, které sami navrhli. Hlasování ukázalo, že místním na jejich okolí záleží.

Bytový dům na Strmé v Ostravě-Mariánských Horách prošel kompletní rekonstrukcí

30. července 2026 19:38 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Po devíti měsících stavebních prací je rekonstrukce bytového domu na ulici Strmá 7 u konce. Objekt prošel kompletní proměnou od základních konstrukcí až po vybavení jednotlivých bytů. Celkové náklady dosáhly bezmála 28 milionů korun.

Hasiči zasahovali u úniku čpavku v Ostravar Aréně, lidé dostali varovnou SMS

30. července 2026 19:34 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

V Ostravar Aréně v Ostravě došlo ve čtvrtek v podvečer k úniku čpavku. Podle dostupných informací ho způsobila závada na chladicím zařízení ledové plochy. Koncentrace uniklé látky nemají být život či zdraví ohrožující, v okolí haly ale po dobu zásahu hasičů platí preventivní opatření.

Prázdniny jsou v porubských školách věnovány opravám. Letos vyjdou na 40 milionů korun

30. července 2026 17:11 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Zatímco si školáci užívají letní prázdniny, v porubských základních a mateřských školách je napilno. Městský obvod využívá volné měsíce k rozsáhlým opravám a modernizacím.

Poruba 5 let podporuje Kavárnu života ve FNO. Na Klinice hematoonkologie funguje již 8 let

30. července 2026 16:40 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Šálek kávy a vlídné slovo. I to může pomoci lidem, kteří podstupují náročnou léčbu. Ve Fakultní nemocnici Ostrava funguje na Hematoonkologickém oddělení Kavárna života, kde pacientům zpříjemňují čas dobrovolníci. Kavárnu již 5 let podporuje také Poruba.

Arrows Park přivítal ME žen do 22 let v softballu. Naše reprezentantky ve finále podlehly Itálii

30. července 2026 15:50 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Do Poruby se sjely nejlepší evropské softballové týmy. Arrows Park Ostrava hostil ME žen do 22 let. Jak se dařilo naší reprezentaci, prozradíme v reportáži.

Rekonstrukce prostoru před ostravskou poliklinikou v Hrabůvce je momentálně pozastavena
Vydáno 1. února 2024 9:52, Ostrava-město, Andrea Holeszová
Také na rekonstrukci prostoru před poliklinikou v Ostravě-Hrabůvce dolehlo zimní počasí spojené se sněžením a mrazy. Stavba je proto aktuálně pozastavena a trvají s ní spojené dopravní omezení. Zahajovací práce se ale podařilo zvládnout.

Rekonstrukce tzv. náměstí před poliklinikou v Hrabůvce. Úprava plochy o velikosti skoro 31 tisíc m² začala loni v srpnu a předpokládaný konec bude letos v létě. Radnice obvodu na tuto investici vynaloží přibližně 70 milionů korun. 

Jiří Stráník (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „První etapa zahrnovala vydláždění prostoru směrem od obchodů, které jsou součástí centra na náměstí Ostrava-Jih. Úprava se týkala rovněž prostranství kolem stávajících výškových domů až po hlavní vstup do polikliniky.“

Prostor před poliklinikou se opravuje poprvé od 70. let minulého století. U vstupu do polikliniky je udělaná provizorní dlažba, aby se mohli chodci do nemocnice v klidu dostat. Kromě omezení pro chodce platí i částečné omezení v dopravě. 

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „V rámci stavby došlo k zamezení průjezdu a odbočení z ulice Dr. Martínka na parkoviště, takže pro řidiče to má nějaké zhoršení, ale samozřejmě přístupné parkoviště je celou dobu jen z druhého sjezdu u finančního úřadu.“

Reakce kolemjdoucích jsou smíšené. 

anketa: „Ta druhá půlka je už moc pěkná. Trošku se to táhne, ale neomezuje mě to nějak, že bych tady chodil na polikliniku.“
anketa: „Není tady žádné parkování, vůbec. Tady se staví a je to úplně konec.“
anketa: „No já si myslím, že lidi můžou být rádi, že se to tu opravuje, že to bude pěkné.“

Stavba je aktuálně pozastavena kvůli chladnému počasí a mrazům. Její předpokládaný konec v létě tohoto roku, ale prozatím platí nadále.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000041319/rekonstrukce-prostoru-pred-ostravskou-poliklinikou-v-hrabuvce-je-momentalne-pozastavena