Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prostor před poliklinikou v Hrabůvce prochází rekonstrukcí. Stavba je aktuálně pozastavena

Ostrava-město |

Také na rekonstrukci prostoru před poliklinikou v Ostravě-Hrabůvce dolehlo zimní počasí spojené se sněžením a mrazy. Stavba je proto aktuálně pozastavena a trvají s ní spojené dopravní omezení. Zahajovací práce se ale podařilo zvládnout.

Rekonstrukce tzv. náměstí před poliklinikou v Hrabůvce. Úprava plochy o velikosti skoro 31 tisíc m² začala loni v srpnu a předpokládaný konec bude letos v létě. Radnice obvodu na tuto investici vynaloží přibližně 70 milionů korun.

Jiří Stráník (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „První etapa zahrnovala vydláždění prostoru směrem od obchodů, které jsou součástí centra na náměstí Ostrava-Jih. Úprava se týkala rovněž prostranství kolem stávajících výškových domů až po hlavní vstup do polikliniky.“

Prostor před poliklinikou se opravuje poprvé od 70. let minulého století. U vstupu do polikliniky je nyní udělaná provizorní dlažba, aby se mohli chodci do zařízení v klidu dostat.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Obdržel jsem nějaké podněty, že je zde nekvalitně položená dlažba, ale musel jsem na to reagovat, že je tady v určitých místech položená jen dočasně, aby lidé se mohli i teď během stavby se nějakým způsobem do polikliniky dostat, tak prosíme občany o shovívavost než se nám stavba dokončí.“

Kromě omezení pro chodce platí i částečné omezení v dopravě.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „V rámci stavby došlo k zamezení průjezdu a odbočení z ulice Dr. Martínka na parkoviště, takže pro řidiče to má nějaké zhoršení, ale samozřejmě přístupné parkoviště je celou dobu jen z druhého sjezdu u finančního úřadu.“
Jiří Stráník (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Změna se dotkne taky cyklistů, původní cyklostezku nahradí nová, která se posune směrem k obytným domům.“

Reakce kolemjdoucích jsou smíšené.

anketa:  „No pokračujou, ta druhá půlka je už moc pěkná. Trošku se to táhne, ale neomezuje mě to nějak, že bych tady chodil na polikliniku.“
anketa:  „Není tady žádné parkování, vůbec. Tady se staví a je to úplně konec.“
anketa: „Hlavně tady ten vjezd navrch se dostat bez cizí pomoci, to nemám šanci. A dobrá věc byla, že tady, když byl starý ten chodník, tak tam k těm dveřím byl takový hrb, tak to že to zarovnali, to je fajn věc.“
anketa: „No já si myslím, že lidi můžou být rádi, že se to tu opravuje, že to bude pěkné.“

Veškerá omezení budou trvat až do dokončení stavby, tedy minimálně do letošního léta. Na opravu totiž čeká ještě řada věcí.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Proběhne ještě rekonstrukce kolem kašny, která byla rekonstruována v roce 2020 v rámci participativního rozpočtu, potom proběhne ještě rekonstrukce parkoviště přilehlého, které je přímo před poliklinikou, dosadíme stromy, lavičky a bude ještě vyměněné i veřejné osvětlení.“

Stavba je aktuálně pozastavena kvůli chladnému počasí a mrazům. Její předpokládaný konec v létě tohoto roku, ale prozatím platí nadále.

Nahlásit chybu


K tématu

Nová informační interaktivní tabule slouží lidem u polikliniky v Ostravě-Hrabůvce

5. února 2025 11:37 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Nová informační interaktivní tabule slouží lidem z Ostravy-Jihu před hrabůvkovskou poliklinikou. Jedná se už o třetí tabuli v obvodu – první byly nainstalovány už roce 2023, a to na radnici a u nákupního střediska Kotva.

U polikliniky v Ostravě-Hrabůvce informuje o dění v obvodu nová interaktivní tabule

4. února 2025 11:37 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Nová informační interaktivní tabule slouží lidem z Ostravy-Jihu před hrabůvkovskou poliklinikou. Jedná se už o třetí tabuli v obvodu – první byly nainstalovány už roce 2023, a to na radnici a u nákupního střediska Kotva.

Budova bývalé hasičské stanice v Ostravě-Hrabůvce bude mít nové využití

22. dubna 2025 9:12 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Budova bývalé hasičské stanice na ulici Hasičská v Ostravě-Hrabůvce bude mít nové využití. Část prostor využije nová jednotka dobrovolných hasičů a zbývající prostory Městská policie, která zde bude mít úsek prevence a pracoviště kamerového dohledu.


Opava učí řidiče pracovat s novými parkovacími automaty a vyhnout se tak pokutám

Včera 22:47 | Opava | Yvona Fajtová

V Opavě proběhl seminář o parkování ve městě. To se změnilo se zavedením modrých parkovacích zón a nových parkovacích automatů.

Žena, kterou srazilo auto v Ostravě na Mariánskohorské, zemřela

Včera 16:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Šla v odstavném pruhu v protisměru a srazilo ji auto. Do nemocnice ji odvezli v kritickém stavu. Později ale přišla zpráva, že 61letá žena bohužel zemřela. Případ si převzali kriminalisté.

Ve Frýdku-Místku je vystaveno 350 betlémů z celého světa

Včera 15:10 | Frýdek-Místek | Libor Běčák

Zhruba 350 betlémů z celého světa je vystaveno v Základní škole v ulici Československé armády ve Frýdku-Místku. Betlémy jsou vyrobené z nejrůznějších materiálů a některé jsou tak malé, že je k jejich prohlédnutí nutné použít lupu.

Opavská ZŠ Edvarda Beneše má po povodních nové moderní tělocvičny

Včera 21:05 | Opava | Yvona Fajtová

Základní škola Edvarda Beneše se pyšní moderními tělocvičnami. Ty prošly rozsáhlou rekonstrukcí po loňských povodních.

Ostravské letiště překonalo hranici půl milionu odbavených cestujících

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letiště Leoše Janáčka Ostrava letos poprvé ve své historii odbavilo více než půl milionu cestujících. Významný milník potvrzuje rostoucí zájem o regionální letiště a širší nabídku pravidelných i charterových letů.

OKD uctilo památku třinácti obětí neštěstí na dole ČSM z roku 2018

Včera 14:16 | Stonava | Jiří Cileček

Ve Stonavě se uskutečnil pietní akt na památku třinácti horníků, kteří zahynuli při výbuchu metanu na Dole ČSM v prosinci roku 2018. Zástupci společnosti OKD spolu s hosty uctili památku jedné z nejtragičtějších událostí v historii tuzemského hornictví.

Těšínské divadlo je otevřeno po rozsáhlé rekonstrukci, vyšla na téměř 140 milionů korun

19. prosince 2025 14:15 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Rekonstrukce Těšínského divadla přinesla moderní technické zázemí, nové prostory pro diváky i umělce a zároveň vzniklo úplně nové Divadelní a kulturní centrum. To má rozšířit nabídku kulturního vyžití v Českém Těšíně.

V sídle CKV v centru Ostravy vyrostla Betlémská Jurta bratří Formanů

19. prosince 2025 11:30 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Prostory Vily Hanse Ulricha na Sokolské třídě v Ostravě se proměnily ve výjimečné místo plné vánoční atmosféry, poezie a klidu. Divadlo bratří Formanů a jejich přátel představilo v Centru kultury a vzdělávání interaktivní expozici Betlémská jurta.

Domov Korýtko bude nejmodernějším zařízením pro seniory v Ostravě

19. prosince 2025 17:26 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Rozsáhlá rekonstrukce a přístavba Domova Korýtko v Ostravě se blíží k závěru. Stavba se kvůli technickým komplikacím protáhla o dva roky a výrazně prodražila. Hotová by ale měla být v únoru. Konečná kapacita bude 254 klientů.

Radnice potěšila osamělé seniory vánočním obědem

19. prosince 2025 11:26 | Havířov | Bára Kelnerová

Ve městě žije řada osamělých seniorů, kteří ale mají rádi společnost. Právě pro ně radnice každoročně pořádá společný vánoční oběd. Příjemné setkání potěšilo všechny zúčastněné.

Ranní nehoda na Mariánskohorské: policie hledá svědky vážného střetu s chodkyní

19. prosince 2025 13:48 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

V pátek 19. prosince ráno zasahovaly složky IZS v Moravské Ostravě u vážné dopravní nehody. Řidič osobního auta se na Mariánskohorské ulici střetl s chodkyní, která utrpěla těžká zranění a skončila v nemocnici. Policisté nyní hledají svědky události.

Zanedbaný hřbitov ožívá: Mariánské Hory investují miliony

19. prosince 2025 10:33 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Hřbitov v Ostravě-Mariánských Horách prochází v těchto měsících rozsáhlou rekonstrukcí, která má zlepšit jeho celkový stav i komfort pro návštěvníky. Práce probíhají za plného provozu a jsou rozděleny do dvou etap.

Sbírka Srdce pro Porubu pomohla Vojtovi. Nyní se vybírá na rehabilitace pro Karin

18. prosince 2025 17:54 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Vánoce nejsou pouze o výzdobě a dobrém jídle a pití, jsou především o solidaritě. Součástí vánočního jarmarku na Alšově náměstí byla opět charitativní sbírka Srdce pro Porubu. Návštěvníci si vychutnali punč se starostkou, projížďky vláčkem i vystoupení.

Ostrava-Poruba plánuje v r. 2026 proinvestovat 180 mil. Kč. Vrátí se také Corrency

18. prosince 2025 17:44 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba v investicích nezpomalí ani příští rok. Městský obvod bude v roce 2026 hospodařit téměř s jednou miliardou korun a i přes rostoucí mandatorní výdaje chce pokračovat v rozsáhlých projektech.

Děti ve školkách v Porubě rozvíjí program Začít spolu. K dispozici mají centra aktivit

18. prosince 2025 17:31 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba se v rámci vzdělávání zaměřuje na ucelené koncepty už od mateřských škol. Také díky příspěvku radnice se některé zapojily do mezinárodního programu Začít spolu.

Porubský ples v DK Poklad 13. 2. 2026

18. prosince 2025 17:02 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Máme pro Vás pozvánku na oblíbený Porubský ples, který se uskuteční opět v Domě kultury Poklad - 13. února 2026.

Prostor před poliklinikou v Hrabůvce prochází rekonstrukcí. Stavba je aktuálně pozastavena
Vydáno 7. února 2024 13:26, Ostrava-město, Andrea Holeszová
Také na rekonstrukci prostoru před poliklinikou v Ostravě-Hrabůvce dolehlo zimní počasí spojené se sněžením a mrazy. Stavba je proto aktuálně pozastavena a trvají s ní spojené dopravní omezení. Zahajovací práce se ale podařilo zvládnout.

Rekonstrukce tzv. náměstí před poliklinikou v Hrabůvce. Úprava plochy o velikosti skoro 31 tisíc m² začala loni v srpnu a předpokládaný konec bude letos v létě. Radnice obvodu na tuto investici vynaloží přibližně 70 milionů korun.

Jiří Stráník (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „První etapa zahrnovala vydláždění prostoru směrem od obchodů, které jsou součástí centra na náměstí Ostrava-Jih. Úprava se týkala rovněž prostranství kolem stávajících výškových domů až po hlavní vstup do polikliniky.“

Prostor před poliklinikou se opravuje poprvé od 70. let minulého století. U vstupu do polikliniky je nyní udělaná provizorní dlažba, aby se mohli chodci do zařízení v klidu dostat.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Obdržel jsem nějaké podněty, že je zde nekvalitně položená dlažba, ale musel jsem na to reagovat, že je tady v určitých místech položená jen dočasně, aby lidé se mohli i teď během stavby se nějakým způsobem do polikliniky dostat, tak prosíme občany o shovívavost než se nám stavba dokončí.“

Kromě omezení pro chodce platí i částečné omezení v dopravě.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „V rámci stavby došlo k zamezení průjezdu a odbočení z ulice Dr. Martínka na parkoviště, takže pro řidiče to má nějaké zhoršení, ale samozřejmě přístupné parkoviště je celou dobu jen z druhého sjezdu u finančního úřadu.“
Jiří Stráník (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Změna se dotkne taky cyklistů, původní cyklostezku nahradí nová, která se posune směrem k obytným domům.“

Reakce kolemjdoucích jsou smíšené.

anketa:  „No pokračujou, ta druhá půlka je už moc pěkná. Trošku se to táhne, ale neomezuje mě to nějak, že bych tady chodil na polikliniku.“
anketa:  „Není tady žádné parkování, vůbec. Tady se staví a je to úplně konec.“
anketa: „Hlavně tady ten vjezd navrch se dostat bez cizí pomoci, to nemám šanci. A dobrá věc byla, že tady, když byl starý ten chodník, tak tam k těm dveřím byl takový hrb, tak to že to zarovnali, to je fajn věc.“
anketa: „No já si myslím, že lidi můžou být rádi, že se to tu opravuje, že to bude pěkné.“

Veškerá omezení budou trvat až do dokončení stavby, tedy minimálně do letošního léta. Na opravu totiž čeká ještě řada věcí.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Proběhne ještě rekonstrukce kolem kašny, která byla rekonstruována v roce 2020 v rámci participativního rozpočtu, potom proběhne ještě rekonstrukce parkoviště přilehlého, které je přímo před poliklinikou, dosadíme stromy, lavičky a bude ještě vyměněné i veřejné osvětlení.“

Stavba je aktuálně pozastavena kvůli chladnému počasí a mrazům. Její předpokládaný konec v létě tohoto roku, ale prozatím platí nadále.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000041418/prostor-pred-poliklinikou-v-hrabuvce-prochazi-rekonstrukci-stavba-je-aktualne-pozastavena