Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školačka si vzala život skokem z mostu na frekventovanou Rudnou v Ostravě

Ostrava-město |

Tragická a velmi smutná událost otřásla v úterý ráno Ostravou. Skokem z mostu na frekventovanou Rudnou ulici tam ukončila svůj život nezletilá dívka. Záchranáři se ji na místě pokoušeli několik desítek minut oživovat. Policisté museli na dvě hodiny jeden směr uzavřít.

Tragédie se odehrála po čtvrt na devět ráno. Dívka skočila z mostu, který vede přes ulici Výškovická přímo na frekventovanou Rudnou ve směru na Opavu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté dostali informaci o pádu osoby z mostu ulice Výškovická na ulici Rudná. Osoba na místě svému zranění podlehla."

K zásahu ihned vyjela lékařská posádka, a to spolu s týmem rychlé zdravotnické pomoci. Záchranáři byli u pacientky během čtyř minut od převzetí výzvy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dívka školního věku nejevila známky života a první pomoc ji záhy začal poskytovat svědek události a následně posádky ZZS, které zahájily rozšířenou resuscitaci. Za pokračující nepřímé srdeční masáže zajistily dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, vstupy do kostní dřeně pro podávání léků. Ani po desítkách minut poskytování vší dostupné péče se však nepodařilo obnovit krevní oběh pacientky. Na místě podlehla poraněním, která utrpěla, a lékař musel konstatovat její smrt."
Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ulice Rudná byla ve směru na Porubu po dobu nezbytně nutnou uzavřena. Objízdná trasa vedla přes ulici Plzeňská. 

Směr na Porubu policisté zprůjezdnili přibližně v 10:30 hodin. Už z ranních zpráv od svědků, kteří projížděli v té době kolem, přišly informace, že šlo o velmi mladou dívku. Policie krátce po poledni informaci potvrdila, bez upřesnění jejího věku.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jednalo se o nezletilou dívku. Aktuálně můžeme sdělit, že na jejím pádu z mostu neměla podíl cizí osoba. Vzhledem k věku a pozůstalé rodině nebudeme sdělovat bližší informace. Kriminalisté se dál zabývají okolnostmi této tragické události."

Televizi Polar se ale podařilo zjistit, že dívka byla žákyní deváté třídy základní školy. Co přesně ji vedlo k tomu, že si vzala sama život, teď musí zjistit policisté.

Nahlásit chybu


K tématu

Desetiletý Jonáš zachránil dědečka v ohrožení života. Zavolal na tísňovou linku

10. června 2025 23:33 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Běžné úterní odpoledne se během několika minut proměnilo v boj o život. Teprve desetiletý Jonáš pohotově zareagoval, když jeho dědečkovi při cestě autem náhle přišlo nevolno a ztratil vědomí. Chlapec bez zaváhání zavolal na tísňovou linku a jeho duchapřítomnost pomohla přivolat záchranáře včas. Hasiči i záchranáři se shodují, že se zachoval jako skutečný hrdina.

Cyklista spadl ze srázu a těžce se zranil. Hledali ho hasiči, záchranáři, policisté i dron

23. června 2025 7:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Sjel z cesty, spadl ze srázu a doslova zmizel neznámo kam. Do hledání cyklisty na Opavsku se následně zapojili hasiči, policisté i záchranáři. Nakonec ho našli v hloubce 35 metrů. S těžkým zraněním a v ohrožení života byl vrtulníkem přepraven do nemocnice.

Mladý chlapec vjel na kole před projíždějící vlak v Kopřivnici

23. prosince 2024 10:46 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Prý měl sluchátka a ani se nerozhlédl. Mladý chlapec na kole porušil předpisy a v Kopřivnici vjel na přechod pro chodce přes železniční trať, kde ho srazil právě projíždějící vlak.


Adra pořádá kroužky pro děti s autismem, Frýdek-Místek je podporuje

Včera 17:34 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Frýdek-Místek podporuje charitativní organizaci Adra už od roku 2020 a výjimkou není ani letošní rok. Tentokrát dostaly potřebné vybavení kroužky pro děti s poruchou autistického spektra.

Opava učí řidiče pracovat s novými parkovacími automaty a vyhnout se tak pokutám

20. prosince 2025 22:47 | Opava | Yvona Fajtová

V Opavě proběhl seminář o parkování ve městě. To se změnilo se zavedením modrých parkovacích zón a nových parkovacích automatů.

Žena, kterou srazilo auto v Ostravě na Mariánskohorské, zemřela

20. prosince 2025 16:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Šla v odstavném pruhu v protisměru a srazilo ji auto. Do nemocnice ji odvezli v kritickém stavu. Později ale přišla zpráva, že 61letá žena bohužel zemřela. Případ si převzali kriminalisté.

Ve Frýdku-Místku je vystaveno 350 betlémů z celého světa

20. prosince 2025 15:10 | Frýdek-Místek | Libor Běčák

Zhruba 350 betlémů z celého světa je vystaveno v Základní škole v ulici Československé armády ve Frýdku-Místku. Betlémy jsou vyrobené z nejrůznějších materiálů a některé jsou tak malé, že je k jejich prohlédnutí nutné použít lupu.

Opavská ZŠ Edvarda Beneše má po povodních nové moderní tělocvičny

20. prosince 2025 21:05 | Opava | Yvona Fajtová

Základní škola Edvarda Beneše se pyšní moderními tělocvičnami. Ty prošly rozsáhlou rekonstrukcí po loňských povodních.

Ostravské letiště překonalo hranici půl milionu odbavených cestujících

20. prosince 2025 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letiště Leoše Janáčka Ostrava letos poprvé ve své historii odbavilo více než půl milionu cestujících. Významný milník potvrzuje rostoucí zájem o regionální letiště a širší nabídku pravidelných i charterových letů.

OKD uctilo památku třinácti obětí neštěstí na dole ČSM z roku 2018

20. prosince 2025 14:16 | Stonava | Jiří Cileček

Ve Stonavě se uskutečnil pietní akt na památku třinácti horníků, kteří zahynuli při výbuchu metanu na Dole ČSM v prosinci roku 2018. Zástupci společnosti OKD spolu s hosty uctili památku jedné z nejtragičtějších událostí v historii tuzemského hornictví.

Těšínské divadlo je otevřeno po rozsáhlé rekonstrukci, vyšla na téměř 140 milionů korun

19. prosince 2025 14:15 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Rekonstrukce Těšínského divadla přinesla moderní technické zázemí, nové prostory pro diváky i umělce a zároveň vzniklo úplně nové Divadelní a kulturní centrum. To má rozšířit nabídku kulturního vyžití v Českém Těšíně.

V sídle CKV v centru Ostravy vyrostla Betlémská Jurta bratří Formanů

19. prosince 2025 11:30 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Prostory Vily Hanse Ulricha na Sokolské třídě v Ostravě se proměnily ve výjimečné místo plné vánoční atmosféry, poezie a klidu. Divadlo bratří Formanů a jejich přátel představilo v Centru kultury a vzdělávání interaktivní expozici Betlémská jurta.

Domov Korýtko bude nejmodernějším zařízením pro seniory v Ostravě

19. prosince 2025 17:26 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Rozsáhlá rekonstrukce a přístavba Domova Korýtko v Ostravě se blíží k závěru. Stavba se kvůli technickým komplikacím protáhla o dva roky a výrazně prodražila. Hotová by ale měla být v únoru. Konečná kapacita bude 254 klientů.

Rychlá reakce zachránila život. Muž po kolapsu poděkoval svým hrdinům v rámci jejich oceňování na ostravské radnici

Dnes 10:49 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Předvánoční čas přinesl do prostor Nové radnice silné lidské setkání. Po několika týdnech se zde znovu potkal 41letý muž s lidmi, kteří mu na konci listopadu zachránili život. Muž tehdy zkolaboval v práci v Ostravě-Mariánských Horách a bez rychlé pomoci by neměl šanci přežít.

Galerie výtvarného umění v Ostravě se rekonstrukcí vrací ke kořenům

Dnes 10:43 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Galerie výtvarného umění v Ostravě dokončuje renovaci návštěvnického zázemí Domu umění. Obnova se týká vestibulu, pokladny, galerijního obchodu, šatny i toalet. Slavnostní otevření pro veřejnost je naplánováno v první polovině ledna.

V Dětském centru Domeček v Ostravě-Zábřehu se už radují z vánoční nadílky

Dnes 9:11 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

V Dětském centru Domeček na Jedličkově ulici v Ostravě-Zábřehu se už radují z vánoční nadílky. Na Štědrý den si tady dárky rozbalí 14 dětí, které jsou aktuálně v centru umístěny. Největším dárkem pro centrum bude ale stěhování do nového moderního zázemí, které se začalo stavit letos v létě.

Ranní nehoda na Mariánskohorské: policie hledá svědky vážného střetu s chodkyní

19. prosince 2025 13:48 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

V pátek 19. prosince ráno zasahovaly složky IZS v Moravské Ostravě u vážné dopravní nehody. Řidič osobního auta se na Mariánskohorské ulici střetl s chodkyní, která utrpěla těžká zranění a skončila v nemocnici. Policisté nyní hledají svědky události.

Zanedbaný hřbitov ožívá: Mariánské Hory investují miliony

19. prosince 2025 10:33 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Hřbitov v Ostravě-Mariánských Horách prochází v těchto měsících rozsáhlou rekonstrukcí, která má zlepšit jeho celkový stav i komfort pro návštěvníky. Práce probíhají za plného provozu a jsou rozděleny do dvou etap.

Sbírka Srdce pro Porubu pomohla Vojtovi. Nyní se vybírá na rehabilitace pro Karin

18. prosince 2025 17:54 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Vánoce nejsou pouze o výzdobě a dobrém jídle a pití, jsou především o solidaritě. Součástí vánočního jarmarku na Alšově náměstí byla opět charitativní sbírka Srdce pro Porubu. Návštěvníci si vychutnali punč se starostkou, projížďky vláčkem i vystoupení.

Školačka si vzala život skokem z mostu na frekventovanou Rudnou v Ostravě
Vydáno 13. února 2024 13:49, Ostrava-město, Jiří Cileček
Tragická a velmi smutná událost otřásla v úterý ráno Ostravou. Skokem z mostu na frekventovanou Rudnou ulici tam ukončila svůj život nezletilá dívka. Záchranáři se ji na místě pokoušeli několik desítek minut oživovat. Policisté museli na dvě hodiny jeden směr uzavřít.

uzavírka Rudné ulice v době tragické události; foto: Marian Heczko

Tragédie se odehrála po čtvrt na devět ráno. Dívka skočila z mostu, který vede přes ulici Výškovická přímo na frekventovanou Rudnou ve směru na Opavu.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté dostali informaci o pádu osoby z mostu ulice Výškovická na ulici Rudná. Osoba na místě svému zranění podlehla."

K zásahu ihned vyjela lékařská posádka, a to spolu s týmem rychlé zdravotnické pomoci. Záchranáři byli u pacientky během čtyř minut od převzetí výzvy.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Dívka školního věku nejevila známky života a první pomoc ji záhy začal poskytovat svědek události a následně posádky ZZS, které zahájily rozšířenou resuscitaci. Za pokračující nepřímé srdeční masáže zajistily dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, vstupy do kostní dřeně pro podávání léků. Ani po desítkách minut poskytování vší dostupné péče se však nepodařilo obnovit krevní oběh pacientky. Na místě podlehla poraněním, která utrpěla, a lékař musel konstatovat její smrt."
Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ulice Rudná byla ve směru na Porubu po dobu nezbytně nutnou uzavřena. Objízdná trasa vedla přes ulici Plzeňská. 

Směr na Porubu policisté zprůjezdnili přibližně v 10:30 hodin. Už z ranních zpráv od svědků, kteří projížděli v té době kolem, přišly informace, že šlo o velmi mladou dívku. Policie krátce po poledni informaci potvrdila, bez upřesnění jejího věku.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jednalo se o nezletilou dívku. Aktuálně můžeme sdělit, že na jejím pádu z mostu neměla podíl cizí osoba. Vzhledem k věku a pozůstalé rodině nebudeme sdělovat bližší informace. Kriminalisté se dál zabývají okolnostmi této tragické události."

Televizi Polar se ale podařilo zjistit, že dívka byla žákyní deváté třídy základní školy. Co přesně ji vedlo k tomu, že si vzala sama život, teď musí zjistit policisté.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000041510/skolacka-si-vzala-zivot-skokem-z-mostu-na-frekventovanou-rudnou-v-ostrave