Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalový Baník Ostrava by se mohl vrátit na stadion Bazaly

Ostrava-město |

Ostrava plánuje vybudovat nové zázemí pro fotbalový klub FC Baník Ostrava. Chce prověřit, zda by se fotbalisté mohli vrátit zpět na věhlasný stadion Bazaly. Ten byl domovským areálem Baníku od roku 1959 až do sezony 2014/2015. Město si nechá zpracovat ověřovací studii, která má ukázat, jestli je v původním areálu možné postavit stadion pro 15 tisíc lidí.

Fotbalisté Baníku Ostrava nyní působí na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích, který byl v minulosti rekonstruován za zhruba miliardu korun. 

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "Dlouhodobě víme, že Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích nevytváří Baníku komfortní zázemí. Je to multifunkční stadion, máme tam atlety, jsou tam nějaké prostorové i technické limity, takže v rámci rozvoje sportovní infrastruktury řešíme, jestli by bylo možné v Ostravě postavit nové zázemí pro Baník."

Rada města Ostravy dnes rozhodla o výběru dodavatele a uzavření smlouvy k veřejné zakázce na vypracování ověřovací a koncepční studie v rámci zvětšení kapacity fotbalového stadionu. Studie vyjde na téměř 1,5 milionu korun a hotová by měla být v dubnu.

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "V rámci rozvoje sportovní infrastruktury ve městě jsme se rozhodli pro vypracování studie, abychom definitivně zjistili, zda je varianta výstavby většího fotbalového stadionu na Bazalech realizovatelná. Vnímáme, že stávající zázemí městského stadionu není vyhovující, má prostorové, technické i další limity. Víme také, že majitel fotbalového klubu i jeho fanoušci by se rádi na Bazaly vrátili. Studie má obsáhnout a prověřit hlavní požadavky, tedy legislativní, provozní, technické, bezpečnostní, požární, hygienické a dopravní, na využívání fotbalového areálu ve vztahu k uvažovanému zvětšení kapacity stadionu na cca 15 000 sedadel při současném splnění podmínek fotbalové asociace FAČR a UEFA. Studie by nám měla poskytnout odpovědi na otázky, zda je tento záměr zvětšení kapacity fotbalového stadionu na Bazalech vůbec možný. A pokud ano, pak za jakých podmínek."

Bazaly se město rozhodlo odkoupit v roce 2013, klub měl tehdy značné finanční problémy. Město za areál zaplatilo zhruba 115 milionů korun a klub tím zachránilo před bankrotem. Město následně nechalo areál opravit za zhruba 320 milionů korun. Od roku 2019 je sportoviště využíváno pro tréninky dorostu, mládeže a teamu A FC Baník Ostrava. Divácká kapacita stadionu hlavní hrací plochy je cca 450 sedadel.

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "Dneska je na Bazalech regionální fotbalová akademie a trénuje tam Baník. Akademie se ale postupně přesouvá do porubského areálu u Základní školy J. Šoupala a výhledově tam stejně bude trénovat pouze Baník, takže provozně bychom se tam vešli."

Pokud studie ukáže, že je možné na Bazalech nový stadion vybudovat, je město ochotno se k této variantě přiklonit pouze za předpokladu, že náklady na jeho vznik nebudou výrazně dražší než případná stavba na zelené louce. Město by každopádně chtělo, aby se na výstavbě podílel i klub. Primátor očekává, že fotbalisté by se nového zázemí mohli dočkat do pěti let.

Nahlásit chybu


K tématu

Baník se možná vrátí na Bazaly, město nyní ověřuje možnosti rozšíření stadionu

28. února 2024 14:00 | Ostrava-město | Michal Slonina | Slezskoostravský expres

Stadion na Bazalech je v Ostravě legendou a je také domovem ostravského prvoligového fotbalového klubu – Baníku. Fotbaloví fanoušci dnes ale musí za zápasy do Vítkovic, kapacity Bazalů totiž na první ligu nestačí. To se možná v budoucnu změní a Baník se k radosti fanoušků na Slezskou vrátí.

Ostrava chce prověřit možnosti Bazalů. Baník by návrat "domů" uvítal

14. února 2024 11:26 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Fanoušci fotbalového Baníku Ostrava se radují. Ostrava si totiž nechá vypracovat studii, která by prověřila možnost návratu slavného klubu zpátky na Slezskou. Půjde ale jen o první krok a je možné, že naděje na návrat na Bazaly bude definitivně pohřbena.

Slezskoostravské Bazaly hostily trenérskou konferenci, přednášel i trenér španělského FC Sevilla

Na Bazalech proběhla další trenérská konference – ojedinělá akce určená jak trenérům, tak i fotbalovým nadšencům. Své zkušenosti zde letos předávali jak reprezentační trenéři, tak i šéftrenér mládeže FC Sevilla, José Ramón Collado.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Slezskoostravská ZŠ uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

Fotbalový Baník Ostrava by se mohl vrátit na stadion Bazaly
Vydáno 13. února 2024 15:00, Ostrava-město, Jiří Cileček
Ostrava plánuje vybudovat nové zázemí pro fotbalový klub FC Baník Ostrava. Chce prověřit, zda by se fotbalisté mohli vrátit zpět na věhlasný stadion Bazaly. Ten byl domovským areálem Baníku od roku 1959 až do sezony 2014/2015. Město si nechá zpracovat ověřovací studii, která má ukázat, jestli je v původním areálu možné postavit stadion pro 15 tisíc lidí.

současná podoba stadionu Bazaly; foto: VÍTKOVICE ARÉNA

Fotbalisté Baníku Ostrava nyní působí na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích, který byl v minulosti rekonstruován za zhruba miliardu korun. 

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "Dlouhodobě víme, že Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích nevytváří Baníku komfortní zázemí. Je to multifunkční stadion, máme tam atlety, jsou tam nějaké prostorové i technické limity, takže v rámci rozvoje sportovní infrastruktury řešíme, jestli by bylo možné v Ostravě postavit nové zázemí pro Baník."

Rada města Ostravy dnes rozhodla o výběru dodavatele a uzavření smlouvy k veřejné zakázce na vypracování ověřovací a koncepční studie v rámci zvětšení kapacity fotbalového stadionu. Studie vyjde na téměř 1,5 milionu korun a hotová by měla být v dubnu.

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "V rámci rozvoje sportovní infrastruktury ve městě jsme se rozhodli pro vypracování studie, abychom definitivně zjistili, zda je varianta výstavby většího fotbalového stadionu na Bazalech realizovatelná. Vnímáme, že stávající zázemí městského stadionu není vyhovující, má prostorové, technické i další limity. Víme také, že majitel fotbalového klubu i jeho fanoušci by se rádi na Bazaly vrátili. Studie má obsáhnout a prověřit hlavní požadavky, tedy legislativní, provozní, technické, bezpečnostní, požární, hygienické a dopravní, na využívání fotbalového areálu ve vztahu k uvažovanému zvětšení kapacity stadionu na cca 15 000 sedadel při současném splnění podmínek fotbalové asociace FAČR a UEFA. Studie by nám měla poskytnout odpovědi na otázky, zda je tento záměr zvětšení kapacity fotbalového stadionu na Bazalech vůbec možný. A pokud ano, pak za jakých podmínek."

Bazaly se město rozhodlo odkoupit v roce 2013, klub měl tehdy značné finanční problémy. Město za areál zaplatilo zhruba 115 milionů korun a klub tím zachránilo před bankrotem. Město následně nechalo areál opravit za zhruba 320 milionů korun. Od roku 2019 je sportoviště využíváno pro tréninky dorostu, mládeže a teamu A FC Baník Ostrava. Divácká kapacita stadionu hlavní hrací plochy je cca 450 sedadel.

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "Dneska je na Bazalech regionální fotbalová akademie a trénuje tam Baník. Akademie se ale postupně přesouvá do porubského areálu u Základní školy J. Šoupala a výhledově tam stejně bude trénovat pouze Baník, takže provozně bychom se tam vešli."

Pokud studie ukáže, že je možné na Bazalech nový stadion vybudovat, je město ochotno se k této variantě přiklonit pouze za předpokladu, že náklady na jeho vznik nebudou výrazně dražší než případná stavba na zelené louce. Město by každopádně chtělo, aby se na výstavbě podílel i klub. Primátor očekává, že fotbalisté by se nového zázemí mohli dočkat do pěti let.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000041517/fotbalovy-banik-ostrava-by-se-mohl-vratit-na-stadion-bazaly