Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Komorní scéna Aréna slaví 30. sezónu, v rámci oslav otevírá novou víceúčelovou scénu

Ostrava-město |

Ostravská Komorní scéna Aréna přináší v letošním roce divákům kromě nových inscenací také novou scénu. Její otevření je spojené s oslavami výročí. Komorní scéna totiž vznikla v roce 1994 a letos tak slaví svou jubilejní třicátou sezónu.

Lucie Baránková Vilamová, náměstkyně primátora města Ostravy: "Od té doby posbírala už mnoho ocenění a stala se institucí, která se velmi dobře etablovala na ostravské kulturní scéně. K tomu třicetiletému výročí se rozhodla otevřít druhou scénu s názvem Komůrka, a to je scéna, která by se měla věnovat především neprofesionálním souborům, neprofesionálnímu divadlu a také různým workshopům, debatám a přednáškám."
Ivan Krejčí, umělecký šéf Komorní scény Aréna: "My jsme nejdřív zkusili, že by to byla druhá malá scéna, což se ukázalo v tom provoze, který máme, že to je neudržitelné. A nakonec jsme přišli s takovým prostorem, kde se budou dělat takové věci, jako stand-upy, koncertíky a různé workshopy, což se ukázalo, nebo doufáme, že ukáže, že to bude šťastnější, protože to nemá takové nároky na výrobu, na lidi a podobně. Je to vlastně trochu zájmová činnost a je to takové vítané zpestření v tom, co děláme."

Letošní jubilejní sezóna nese název „Rok neklidných žen a poklidných revolucí“ a chystají se v ní dvě premiéry, a to „Historka o sv. Magdě“ a černá groteska „Gagarinovo náměstí“. Za existenci Komorní scény odehráli její herci množství různých inscenací a divadlo prošlo dynamickým vývojem.

Jakub Tichý, ředitel Komorní scény Aréna: "Za třicet let se toho nepřekvapivě změní hodně, v podstatě všechno. V devadesátých letech tady vznikala nová profesionální scéna, původně z amatérských počátků. Důležitý milník pro divadlo bylo stěhování do současných prostor v roce 2005, když tady vznikla rekonstruovaná scéna na Havlíčkově nábřeží u Sýkorova mostu. Od té doby sídlíme tady, ale co je důležité, dělá se tady pořád divadlo – a skvělé divadlo."
Nahlásit chybu


K tématu

Velikonoční městečko ve Frýdku-Místku zve na jarmark, divadla i koncerty

14. dubna 2025 16:04 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Od čtvrtka 17. dubna do soboty 19. dubna ožije náměstí Svobody ve Frýdku-Místku tradičním Velikonočním městečkem. Akce nabídne řemeslný jarmark, hudební i divadelní vystoupení, tematické dílny, zvířátka i bohatou gastrozónu. Třídenní program připravila Kultura F≈M.

Na zámku Fryštát se řešil Případ krásného dragouna v prvorepublikovém stylu

13. května 2025 15:32 | Karviná | Gabriela Stašová

Zámek Fryštát má za sebou další krásnou historizující inscenaci, tentokrát v prvorepublikovém stylu. Na svědomí ji měla divadelní společnost Exulis z Brna, která se zámkem v Karviné pravidelně spolupracuje.

Slezskoostravské knihovny prožily Noc s Andersenem, průvodcem byla spisovatelka i Pipi Dlouhá punčocha

7. dubna 2025 17:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Stejně jako mnoho dětí po celém světě si i malí čtenáři ze Slezské Ostravy užili Noc s Andersenem. Ve dvou knihovnách je čekal zábavný program, při kterém s Pipi Dlouhou punčochou hledali poklad, nebo hráli divadlo s autorkou dětské literatury.


Hornická éra, která stvořila Havířov, se definitivně uzavřela

Včera 10:41 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov vznikl díky hornictví, tato éra ale definitivně skončila. Z podzemí Dolu ČSM ve Stonavě byl ve středu vyvezen symbolický poslední vozík s černým uhlím.

Záchranáři ocenili osmiletou hrdinku, která mobilem přivolala pomoc k nehodě

Včera 12:48 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Sama vylezla z havarovaného auta a pomocí světla z mobilu zastavila projíždějící auto. Zástupci záchranky a policie dnes osobně poděkovali malé hrdince. Za odměnu si školačka prohlédla vrtulník i speciální techniku.

Bezpečnostní rizika přibývají, konference Ochrana obyvatelstva upozornila, že bez změny přístupu to nepůjde

Včera 13:49 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Česká republika podle odborníků zatím není dostatečně připravená na všechny bezpečnostní hrozby a možné krizové situace. Nejen to padlo na mezinárodní konferenci Ochrana obyvatelstva na Vysoké škole báňské. Účastníci mluvili i o nutné změně v přístupu lidí k vlastní připravenosti.

Růžová kola v celoročním provozu obstála

Včera 10:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Sdílená kola se ve městě osvědčila. Služba si našla téměř dva tisíce pravidelných uživatelů. Poslední rok fungují výpůjčky růžových bicyklů bez přestávky, tedy včetně zimních měsíců.

Slezská diakonie opravila Domov seniorů SAREPTA v Komorní Lhotce

Včera 12:28 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na mnohem vyšší úrovni může Slezská diakonie poskytovat sociální služby ve svém Domově pro seniory SAREPTA v Komorní Lhotce. Ten prošel celkovou rekonstrukcí, aby splňoval současné normy.

Minikino Kavárna v centru Ostravy patřilo odkazu Michaela Jacksona

Včera 10:01 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Minikino CKV v Ostravě připravilo jedinečný kulturní zážitek pro fanoušky Michaela Jacksona. V rámci speciální akce zde proběhla projekce filmu "Michael Jackson's This Is It" a poté křest knihy "Odhalení Michaela Jacksona" od Davida Baila.

Ve frýdlantské Kotelně mohou lidé využívat novou finskou saunu

Vyznavači stále oblíbenějšího saunování mohou využívat zbrusu novou saunu ve Sportovně relaxačním centru Kotelna.

Veleúspěch Bukovské: titul z juniorského MS v cyklokrosu

Včera 13:37 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Fenomenální úspěch přivezla z Nizozemska ostravská cyklistka Barbora Bukovská. Na mistrovství světa v cyklokrosu vybojovala titul a o stupínek tak ještě vylepšila svou loňskou stříbrnou medaili. Stala se první českou šampionkou v historii.

Policista skočil do ledové Ostravice pro tonoucího mladíka

5. února 2026 14:33 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

21letý mladík se topil v řece Ostravice u Sýkorova mostu v Ostravě. Policisté byli na místě za pár minut. Jeden z nich bez váhání skočil do ledové vody pro nehybné tělo. Následovala dramatická resuscitace. Po dvaceti minutách se srdce mladíka znovu rozbušilo.

Ostravou prošel hornický průvod. Slavnost ukončila mše v katedrále Božského Spasitele

4. února 2026 14:19 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Poslední vozík uhlí na Dole ČSM ve Stonavě znamená definitivní tečku za těžbou uhlí, kterou má v DNA už od svého vzniku Ostrava. Proto se i v moravskoslezské metropoli u této příležitosti uskutečnila rozlučková akce, kterou odstartoval hornický průvod městem.

Potrubáři

Ostrava Nástup: od 1. března 2026 od 29 120 Kč/měsíc

Ostravští plavci slaví úspěchy a trénují na novou sezonu. Čekají je také soustředění

5. února 2026 17:57 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Klub plavecký sportů Ostrava má za sebou úspěšný rok a před sebou další velké výzvy. Na porubském bazénu se plavci nyní připravují nejen na blížící se mistrovství republiky, ale také na mistrovství Evropy i světa.

Tříkrálová sbírka je u konce. V Porubě vynesla 161 000 Kč

5. února 2026 17:44 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Tříkrálová sbírka má za sebou 26. ročník. Pokladničky jsou rozpečetěny a finanční dary spočítány. Tříkrálovou sbírku v Ostravě a okolí realizuje Charita Ostrava ve spolupráci s Charitou sv. Alexandra.

V ulicích Poruby se objeví velkoobjemové kontejnery. Přistavovány budou až do března

5. února 2026 17:08 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Od 23. února až do 13. března budou v ulicích Poruby postupě rozmístěny velkoobjemové kontejnery. Přesný harmonogram je k dispozici na internetových stránkách obvodu.

Tématem pro městskou policii a BESIP je opět viditelnost chodců, preventivní akce měli i na Slezské

5. února 2026 15:30 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Reflexní pásky a další zvýrazňující prvky rozdávají teď v zimě u přechodů každé úterý strážníci městské policie společně s koordinátorem BESIP. Cílem je zvýšit viditelnost chodců, informovat je o rizicích a připomínat jim zásady bezpečného chování v provozu.

Ostravští plavci mají za sebou úspěšnou sezonu. Nyní se připravují na novou

5. února 2026 15:20 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Klub plaveckých sportů Ostrava má za sebou úspěšný rok a před sebou další velké výzvy. Na porubském bazénu se plavci nyní připravují nejen na blížící se mistrovství republiky, ale také na mistrovství Evropy i světa.

Zápisy ve Slezské Ostravě přivítaly rekordní počet předškoláků

5. února 2026 15:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

2 dny, 4 školy, 202 dětí – tak vypadaly zápisy do prvních tříd ve Slezské Ostravě. V obvodu se letos konaly na konci ledna a zájem rodičů a předškoláků byl rekordní. V září se mohou děti těšit na spoustu novinek.

Komorní scéna Aréna slaví 30. sezónu, v rámci oslav otevírá novou víceúčelovou scénu
Vydáno 20. února 2024 17:15, Ostrava-město, Michal Slonina
Ostravská Komorní scéna Aréna přináší v letošním roce divákům kromě nových inscenací také novou scénu. Její otevření je spojené s oslavami výročí. Komorní scéna totiž vznikla v roce 1994 a letos tak slaví svou jubilejní třicátou sezónu.

Lucie Baránková Vilamová, náměstkyně primátora města Ostravy: "Od té doby posbírala už mnoho ocenění a stala se institucí, která se velmi dobře etablovala na ostravské kulturní scéně. K tomu třicetiletému výročí se rozhodla otevřít druhou scénu s názvem Komůrka, a to je scéna, která by se měla věnovat především neprofesionálním souborům, neprofesionálnímu divadlu a také různým workshopům, debatám a přednáškám."
Ivan Krejčí, umělecký šéf Komorní scény Aréna: "My jsme nejdřív zkusili, že by to byla druhá malá scéna, což se ukázalo v tom provoze, který máme, že to je neudržitelné. A nakonec jsme přišli s takovým prostorem, kde se budou dělat takové věci, jako stand-upy, koncertíky a různé workshopy, což se ukázalo, nebo doufáme, že ukáže, že to bude šťastnější, protože to nemá takové nároky na výrobu, na lidi a podobně. Je to vlastně trochu zájmová činnost a je to takové vítané zpestření v tom, co děláme."

Letošní jubilejní sezóna nese název „Rok neklidných žen a poklidných revolucí“ a chystají se v ní dvě premiéry, a to „Historka o sv. Magdě“ a černá groteska „Gagarinovo náměstí“. Za existenci Komorní scény odehráli její herci množství různých inscenací a divadlo prošlo dynamickým vývojem.

Jakub Tichý, ředitel Komorní scény Aréna: "Za třicet let se toho nepřekvapivě změní hodně, v podstatě všechno. V devadesátých letech tady vznikala nová profesionální scéna, původně z amatérských počátků. Důležitý milník pro divadlo bylo stěhování do současných prostor v roce 2005, když tady vznikla rekonstruovaná scéna na Havlíčkově nábřeží u Sýkorova mostu. Od té doby sídlíme tady, ale co je důležité, dělá se tady pořád divadlo – a skvělé divadlo."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000041636/komorni-scena-arena-slavi-30-sezonu-v-ramci-oslav-otevira-novou-viceucelovou-scenu