Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Seniorka uvízla ve vaně a volala o pomoc, pomohli ostravští strážníci

Ostrava-město |

Seniorka v bytě uvízla ve vaně a nedokázala sama vstát. Začala proto volat o pomoc. To slyšel muž, který ihned zavolal ostravské strážníky. Ti se dostali do bytu a ženě v nesnázích pomohli. Naštěstí nebyla nijak zraněná.

seniorka uvízla ve vaně (2024); zdroj: Městská policie Ostrava
senior uvízl 3 dny ve vaně (2022); zdroj: Městská policie Ostrava

V podělí krátce po čtvrté hodině odpolední přijala operátorka linky 156 volání muže, který uvedl, že v jednoho z bytů domova s pečovatelskou službou v Ostravě-Porubě na ulici Ivana Sekaniny se ozývá volání ženy o pomoc.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Operátor na místo ihned vyslal nejblíže situovanou hlídku. Ta společně s další obyvatelkou domu přistoupila ke dveřím bytu, ze kterého se ozývalo volání o pomoc. Vzhledem k závažnosti situace, kdy mohlo dojít k ohrožení života nebo zdraví, strážníci vstoupili do bytu za pomoci náhradních klíčů."

Po vstupu do bytu strážníci nalezli ve vaně ležící 79letou seniorku. Ta strážníkům uvedla, že se jí udělalo slabo na nohy a sama nemohla vstát z vany. Proto volala o pomoc.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážnice nejprve pomohla seniorce obléknout si župan a následně pak společně s kolegou jí dopomohli z vany ven. Nezraněnou seniorku následně usadili do křesla obývacího pokoje a poté místo opustili."

S obdobným případem se ostravští strážníci nesetkali poprvé. V říjnu 2022 v Michálkovicích řešili případ 69letého seniora. Ten uvízl ve vaně a v té ležel bez pomoci tři dny.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Život mu tehdy zachránila sousedka, která telefonicky kontaktovala strážnici- okrskářku, kterou osobně znala z Michálkovic. Díky tomuto telefonátu a následné rychlé reakci strážníků se podařilo seniora zachránit."

Osamoceným seniorům pomáhají také tísňová tlačítka, která mohou stisknout v nouzi a na pomoc přijedou strážníci. Jen v loňském roce ostravští strážníci vyjížděli ke tři sta šedesáti pěti aktivacím tísňového tlačítka Senior linky. V padesáti pěti případech pak bylo nutné na místo přivolat zdravotníky.

Nahlásit chybu


K tématu

Ostravští strážníci pomohli řidičům v nouzi

1. června 2023 17:48 | Ostrava-město | Jiří Cileček

O tom, že ostravští strážníci dokážou pomoci řidiči v nouzi, se v minulém týdnu přesvědčili hned dva šoféři, kteří se dostali do nesnází. První z nich dostal defekt a nebyl schopen si sám vyměnit poškozenou pneumatiku za rezervní, druhému pak selhalo vozidlo, kdy zůstal stát v jízdním pruhu frekventované ostravské komunikace.

Opilého řidiče se zákazem řízení zastavila v Ostravě až proražená pneumatika

2. června 2023 20:41 | Ostrava-město | Jiří Cileček

S téměř třemi promile alkoholu a s platným zákazem řízení usedl za volant a ostravské silnice následně brázdil 37letý řidič. V další nebezpečné jízdě mu zřejmě zabránila až proražená pneumatika na přední nápravě jeho vozu, kterou si způsobil najetím na obrubník.

Ostravští strážníci kontrolovali dětská hřiště, našli tam i injekční stříkačky

29. května 2023 17:46 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Uplynulý víkend se ostravští strážníci zaměřili na kontrolu dětských hřišť a jejich bezprostředního okolí na území celého města. Kontrolou zjistili několik přestupků a zajistili i několik injekčních stříkaček. Zkontrolováno bylo také několik podezřelých osob.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Slezskoostravská ZŠ uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

Seniorka uvízla ve vaně a volala o pomoc, pomohli ostravští strážníci
Vydáno 8. března 2024 16:03, Ostrava-město, Jiří Cileček
Seniorka v bytě uvízla ve vaně a nedokázala sama vstát. Začala proto volat o pomoc. To slyšel muž, který ihned zavolal ostravské strážníky. Ti se dostali do bytu a ženě v nesnázích pomohli. Naštěstí nebyla nijak zraněná.

seniorka uvízla ve vaně (2024); zdroj: Městská policie Ostrava

V podělí krátce po čtvrté hodině odpolední přijala operátorka linky 156 volání muže, který uvedl, že v jednoho z bytů domova s pečovatelskou službou v Ostravě-Porubě na ulici Ivana Sekaniny se ozývá volání ženy o pomoc.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Operátor na místo ihned vyslal nejblíže situovanou hlídku. Ta společně s další obyvatelkou domu přistoupila ke dveřím bytu, ze kterého se ozývalo volání o pomoc. Vzhledem k závažnosti situace, kdy mohlo dojít k ohrožení života nebo zdraví, strážníci vstoupili do bytu za pomoci náhradních klíčů."

Po vstupu do bytu strážníci nalezli ve vaně ležící 79letou seniorku. Ta strážníkům uvedla, že se jí udělalo slabo na nohy a sama nemohla vstát z vany. Proto volala o pomoc.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Strážnice nejprve pomohla seniorce obléknout si župan a následně pak společně s kolegou jí dopomohli z vany ven. Nezraněnou seniorku následně usadili do křesla obývacího pokoje a poté místo opustili."

S obdobným případem se ostravští strážníci nesetkali poprvé. V říjnu 2022 v Michálkovicích řešili případ 69letého seniora. Ten uvízl ve vaně a v té ležel bez pomoci tři dny.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Život mu tehdy zachránila sousedka, která telefonicky kontaktovala strážnici- okrskářku, kterou osobně znala z Michálkovic. Díky tomuto telefonátu a následné rychlé reakci strážníků se podařilo seniora zachránit."

Osamoceným seniorům pomáhají také tísňová tlačítka, která mohou stisknout v nouzi a na pomoc přijedou strážníci. Jen v loňském roce ostravští strážníci vyjížděli ke tři sta šedesáti pěti aktivacím tísňového tlačítka Senior linky. V padesáti pěti případech pak bylo nutné na místo přivolat zdravotníky.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000041937/seniorka-uvizla-ve-vane-a-volala-o-pomoc-pomohli-ostravsti-straznici