Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozmarné slavnosti řeky Ostravice opět pobavily tradičním sjezdem netradičních plavidel

Ostrava-město |  | Slezskoostravský expres

Náplavka pod mostem Miloše Sýkory ožila na obou březích dalším ročníkem Rozmarných slavností řeky Ostravice. Tradičního sjezdu netradičních plavidel po řece se letos zúčastnil rekordní počet posádek a na jejich dopravních prostředcích bylo vidět, že kreativitě se meze nekladou.

Rozmarné slavnosti řeky Ostravice opět propojily Slezskou a Moravskou Ostravu, a to nejen pomyslně, ale i doslova – raftovým mostem. Návštěvníci si mohli užít bohatý program, ale hlavně sjezd netradičních plavidel, který je vždy největším lákadlem. Při tomto sjezdu totiž nejde jen o to, dojet do cíle.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: „To hodnocení je vždycky velmi složité, protože těch kritérií je několik. Hodnotíme jednak to, jestli plavidlo dojede, ale samozřejmě jak vypadá, jak vypadá jeho posádka, zda umí lidi pobavit.“

Pod slezskoostravskou Loděnicí se už od dvou hodin pilně připravovala různá plavidla od indiánských kánoí, přes pirátské lodě až po mašinku.

posádka Předpověď počasí: „Vymýšlela to kolegyně mamky a taťky a jede to za celou školu a myslíme, že to dáme.“
posádka Pirátské bárky: „Pracovali jsme na ní prakticky už od ledna, ne na lodi, ale na kostýmech. Na lodi zhruba měsíc a půl, protože nepřálo počasí a čas, takže po chvilkách, po odpoledních, po práci. Vždycky, když zrovna nepršelo.“

Originálních nápadů byla jako každý rok spousta. Letos se tak na řece objevili třeba i králíci z klobouku Bob a Bobek. Plavili se přitom přímo ve slavném klobouku kouzelníka Pokustóna. Některá plavidla cestu vydržela, jiná už na tom byla hůř. Loď Jacka Sparrowa se třeba potopila stylově jako ve filmu – v cíli své plavby.

Jak se vám podařilo utéct tomu Biolitu?

posádka Život brouka: „Docela dobře. Pádlovali jsme a doufali jsme, že utečeme.“

Jak vám kouzelný klobouk pomohl k vaší plavbě?

posádka Králíci z klobouku: „No evidentně nepomohl. Bylo to fajn do té doby, než jsme se ponořili.“

Favoritem letošního sjezdu byla posádka vlaku, která zaujala nejen svým plavidlem, ale i sehranou scénkou Přepadení Overland Flyeru. Díky tomu získali strojvedoucí a kovbojové první místo.

posádka Přepadení Overland Flyeru: „Na našem prvním ročníku nám jely dvě lodě, byli jsme na druhém a třetím místě, takže jsme se chystali na to první, což nám samozřejmě vyšlo. Jsme za to neskutečně rádi, musíme poděkovat hlavně fanouškům. Stavba nám trvala dva, dva a půl měsíce plus minus. Sice byl proud silnější, než jsme čekali, ale buďme rádi, že je dost vody. Já myslím, že to vyšlo. Doufám, že jsme aspoň pobavili publikum.“
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: „Rozmarné slavnosti řeky Ostravice už patří mezi tradiční akce, které městský obvod organizuje. Letos jsme měli rekordní počet plavidel, která se snažila sjet řeku Ostravici, a myslím si, že i účast byla poměrně dobrá. Počasí skvěle vyšlo, takže za mě další skvělý ročník této akce. Co bych obzvláště vyzdvihl, je to, že náš městský obvod tuto akci poprvé organizuje samostatně bez Moravské Ostravy a bez města, ale i tak si myslím, že se letošní ročník povedl.“

První posádka si domů odnesla 10 000 korun a vítězný tým už má o tom, co bude s penězi, rozhodnuto. Investuje je do stavby plavidla na příští ročník Rozmarných slavností.

Nahlásit chybu


K tématu

Slezská Ostrava zve na blížící se akce, čeká ji Majáles, Den Slezské i Rozmarné slavnosti

9. května 2024 21:45 | Ostrava-město | Michal Slonina | Slezskoostravský expres

Taky do Slezské Ostravy dorazil máj, a tak ani tady nebude chybět už tradiční studentský majáles. Ten ale není jedinou akcí, která se bude v blížících se jarních a letních měsících konat. Nabízíme vám proto krátký přehled těch, které byste ve Slezské neměli minout.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, tančírny budou pokračovat po celé léto

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem a okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem. Swingové tančírny se budou na nábřeží za pěkného počasí konat po celé prázdniny. Na tu příští se mohou zájemci těšit už příští týden.


Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Včera 14:51, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

16. července 2024 10:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

16. července 2024 16:40 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

16. července 2024 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Interaktivní muzeum MHD v Ostravě Vítkovicích bude novým turistickým cílem

Ostrava bude mít další turistické lákadlo. Plánuje totiž stavbu muzea městské hromadné dopravy. Vyrůst by mělo v prostoru před vítkovickým nádražím. Lákadlem budou především historické tramvaje, ale i interaktivní expozice.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, tančírny budou pokračovat po celé léto

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem a okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem. Swingové tančírny se budou na nábřeží za pěkného počasí konat po celé prázdniny. Na tu příští se mohou zájemci těšit už příští týden.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, na Slezskou láká diváky i ze zahraničí

Ostrava je už tradičně jedním ze čtyř měst, které hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Jedná se o nejdelší festival v historii města a herci letos nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her.

Akcí Hurá k rybníkům 27.7. ožije areál v Ostravě-Výškovicích

16. července 2024 10:50 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Poslední červencovou sobotu areál rybníky pod Hurou ve Výškovicích již potřetí zaplní rodiny s dětmi. Bude se zde konat akce Hurá k Rybníkům v rámci kulturního programu „Kool léto“. Čekají je hry a soutěže pro děti, občerstvení i hudební doprovod.

Projekt Prázdniny na Jihu baví děti z Ostravy v letním volnu

16. července 2024 10:42 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Také letos se mohou děti žijící v obvodu zúčastnit tzv. Prázdnin na Jihu, aneb dní plných her, zábavy a pohybu pod taktovkou městského obvodu Ostrava-Jih. Bohatý program probíhá každý, letní, všední den od 8 do 12 hodin a je zcela zdarma.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

Rozmarné slavnosti řeky Ostravice opět pobavily tradičním sjezdem netradičních plavidel
Vydáno 27. června 2024 21:45, Ostrava-město, Michal Slonina
Náplavka pod mostem Miloše Sýkory ožila na obou březích dalším ročníkem Rozmarných slavností řeky Ostravice. Tradičního sjezdu netradičních plavidel po řece se letos zúčastnil rekordní počet posádek a na jejich dopravních prostředcích bylo vidět, že kreativitě se meze nekladou.

Rozmarné slavnosti řeky Ostravice opět propojily Slezskou a Moravskou Ostravu, a to nejen pomyslně, ale i doslova – raftovým mostem. Návštěvníci si mohli užít bohatý program, ale hlavně sjezd netradičních plavidel, který je vždy největším lákadlem. Při tomto sjezdu totiž nejde jen o to, dojet do cíle.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: „To hodnocení je vždycky velmi složité, protože těch kritérií je několik. Hodnotíme jednak to, jestli plavidlo dojede, ale samozřejmě jak vypadá, jak vypadá jeho posádka, zda umí lidi pobavit.“

Pod slezskoostravskou Loděnicí se už od dvou hodin pilně připravovala různá plavidla od indiánských kánoí, přes pirátské lodě až po mašinku.

posádka Předpověď počasí: „Vymýšlela to kolegyně mamky a taťky a jede to za celou školu a myslíme, že to dáme.“
posádka Pirátské bárky: „Pracovali jsme na ní prakticky už od ledna, ne na lodi, ale na kostýmech. Na lodi zhruba měsíc a půl, protože nepřálo počasí a čas, takže po chvilkách, po odpoledních, po práci. Vždycky, když zrovna nepršelo.“

Originálních nápadů byla jako každý rok spousta. Letos se tak na řece objevili třeba i králíci z klobouku Bob a Bobek. Plavili se přitom přímo ve slavném klobouku kouzelníka Pokustóna. Některá plavidla cestu vydržela, jiná už na tom byla hůř. Loď Jacka Sparrowa se třeba potopila stylově jako ve filmu – v cíli své plavby.

Jak se vám podařilo utéct tomu Biolitu?

posádka Život brouka: „Docela dobře. Pádlovali jsme a doufali jsme, že utečeme.“

Jak vám kouzelný klobouk pomohl k vaší plavbě?

posádka Králíci z klobouku: „No evidentně nepomohl. Bylo to fajn do té doby, než jsme se ponořili.“

Favoritem letošního sjezdu byla posádka vlaku, která zaujala nejen svým plavidlem, ale i sehranou scénkou Přepadení Overland Flyeru. Díky tomu získali strojvedoucí a kovbojové první místo.

posádka Přepadení Overland Flyeru: „Na našem prvním ročníku nám jely dvě lodě, byli jsme na druhém a třetím místě, takže jsme se chystali na to první, což nám samozřejmě vyšlo. Jsme za to neskutečně rádi, musíme poděkovat hlavně fanouškům. Stavba nám trvala dva, dva a půl měsíce plus minus. Sice byl proud silnější, než jsme čekali, ale buďme rádi, že je dost vody. Já myslím, že to vyšlo. Doufám, že jsme aspoň pobavili publikum.“
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: „Rozmarné slavnosti řeky Ostravice už patří mezi tradiční akce, které městský obvod organizuje. Letos jsme měli rekordní počet plavidel, která se snažila sjet řeku Ostravici, a myslím si, že i účast byla poměrně dobrá. Počasí skvěle vyšlo, takže za mě další skvělý ročník této akce. Co bych obzvláště vyzdvihl, je to, že náš městský obvod tuto akci poprvé organizuje samostatně bez Moravské Ostravy a bez města, ale i tak si myslím, že se letošní ročník povedl.“

První posádka si domů odnesla 10 000 korun a vítězný tým už má o tom, co bude s penězi, rozhodnuto. Investuje je do stavby plavidla na příští ročník Rozmarných slavností.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000043787/rozmarne-slavnosti-reky-ostravice-opet-pobavily-tradicnim-sjezdem-netradicnich-plavidel