Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Majitelé s bývalými útulkovými psy přišli na setkání do Ostravy-Třebovic

Ostrava-město |  | Eko magazín

Přes 20 spokojených psů umístěných do rodin a jejich majitelé. V městském útulku v Ostravě-Třebovicích se koná již čtyři-a-dvacáté setkání tzv. útulkáčků.

Martina Přikrylová, vedoucí oddělení útulku pro psy: „Dnes je čeká dopoledne plné zábavy, kdy budou soutěžit v různých disciplínách. Tady tohle setkání pořádáme každoročně pro opatrovníky a dneska už vlastně nové majitele pejsků, kteří prošli našim útulkem. Je to takové poděkování, že se vlastně postarali o ty pejsky, že si je vzali do péče a my si tohohle nesmírně vážíme.“
Božena Bednářová, účastnice setkání: „Našla jsem si přes kolegyni tady v útulku no a láska na první pohled. No divoch je to neskutečný, to je ADHD, takže je co dělat, ale pomohla mi strašně, že jsem se začala hýbat, protože musím. Hrabe, zahradničí se mnou tak všude musí být oplocení. Ale je to můj miláček. Jsem hrozně ráda, že se máme.“
Pavel Král, účastník setkání: „Pejska jsme si přivezli v srpnu 2016, takže už to bude 8 let. Líbil se nám od samého začátku, ale byl prezentován jako bázlivý, tak jsme ho neměli ani venčit. Když jsme ho pak poprvé na venčení dostali, tak jsme si ho už i odvezli.“

Někteří účastníci na setkání dorazí každoročně.

Pavel Král, účastník setkání: „Je tady skvělá atmosféra opravdu. Zaměstnanci útulku to umí udělat naprosto perfektně. Většinou nám vyjde i počasí a pokud je nějaký nápad, tak se zúčastníme vždycky i soutěže o nejlepší masku pejska a pána.“

Kromě různých soutěží měli návštěvníci akce možnost si také prohlédnout 55 psů, o které se momentálně v útulku starají, a to v rámci dne otevřených dveří.

anketa, návštěvnice útulku: „My jsme se přišli podívat se synem, protože nás pořád prosí o pejska, tak jsme si říkali, že nejdříve bychom tady začali chodit venčit pejsky a že se mu tady třeba nějaký zlíbí a že si to i vyzkouší nejdříve, jaké to je. Určitě tu byl pejsek, o kterém už uvažujeme, že přijdeme venčit.“
Martina Přikrylová, vedoucí oddělení útulku pro psy: Pokud má někdo zájem o pejska z útulku, tak přijde tady k nám a buď už má vybraného pejska z našich webových stránek nebo se může na pejska podívat přímo na počítači v přijímací místnosti. Vybraný pejsek je mu přiveden, ukázán, můžou se seznámit. My se snažíme trochu i vyzpovídat ty budoucí majitele, abychom vybrali pejska přímo na míru pro ně i podle toho, jaké mají zájmy. Zhodnocujeme jestli se k nim pejsek hodí nebo ne podle toho, co tady vypozorujeme a někdy se i stává, že ten konkrétní pejsek, který se zájemcům líbí, pro ně není vhodný, ale nechají si rádi poradit.“

Kromě aktuální nabídky psů k opatrovnictví jsou na webu důležité také sekce Ztratil se a Daruji. Lidé zde mohou bezplatně vložit inzeráty v případě, že se o svého čtyřnohého mazlíčka již nemohou sami postarat nebo když se jim ztratí.

Nahlásit chybu


K tématu

V ostravském městském útulku se konalo tradiční setkání majitelů se psy

Disciplíny, možnost prohlídky psů bez domova nebo soutěž kostýmů. To čekalo návštěvníky dne otevřených dveří v městském útulku Ostrava. Tradičně byla akce spojena i s hromadným setkáním majitelů již zachráněných psů.

Historicky poprvé se ve Vítkovicích sešli zástupci poskytovatelů sociálních služeb

19. července 2023 8:30 | Ostrava-Vítkovice | Pavel Straka

V Ostravě-Vítkovicích proběhlo historicky 1. setkání zástupců radnic a poskytovatelů sociálních služeb. Jeho cílem bylo vzájemně se seznámit a navázat dlouhodobou spolupráci.

Festival inspirace v přírodních vědách opět zavítá do Frýdku-Místku

28. srpna 2023 13:29 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Setkání učitelů ze základních škol plné nových trendů ve vzdělávání. To je Festival inspirace v přírodních vědách. Letos se uskuteční na 8. základní škole ve Frýdku-Místku a opět bude tradičně plný sdílení zkušeností mezi pedagogy.


Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Včera 14:51, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

16. července 2024 10:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

16. července 2024 16:40 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

16. července 2024 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. srpna 2024 od 35 000 do 44 000 Kč/měsíc

Interaktivní muzeum MHD v Ostravě Vítkovicích bude novým turistickým cílem

Ostrava bude mít další turistické lákadlo. Plánuje totiž stavbu muzea městské hromadné dopravy. Vyrůst by mělo v prostoru před vítkovickým nádražím. Lákadlem budou především historické tramvaje, ale i interaktivní expozice.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, tančírny budou pokračovat po celé léto

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem a okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem. Swingové tančírny se budou na nábřeží za pěkného počasí konat po celé prázdniny. Na tu příští se mohou zájemci těšit už příští týden.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, na Slezskou láká diváky i ze zahraničí

Ostrava je už tradičně jedním ze čtyř měst, které hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Jedná se o nejdelší festival v historii města a herci letos nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her.

Akcí Hurá k rybníkům 27.7. ožije areál v Ostravě-Výškovicích

16. července 2024 10:50 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Poslední červencovou sobotu areál rybníky pod Hurou ve Výškovicích již potřetí zaplní rodiny s dětmi. Bude se zde konat akce Hurá k Rybníkům v rámci kulturního programu „Kool léto“. Čekají je hry a soutěže pro děti, občerstvení i hudební doprovod.

Projekt Prázdniny na Jihu baví děti z Ostravy v letním volnu

16. července 2024 10:42 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Také letos se mohou děti žijící v obvodu zúčastnit tzv. Prázdnin na Jihu, aneb dní plných her, zábavy a pohybu pod taktovkou městského obvodu Ostrava-Jih. Bohatý program probíhá každý, letní, všední den od 8 do 12 hodin a je zcela zdarma.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

Majitelé s bývalými útulkovými psy přišli na setkání do Ostravy-Třebovic
Vydáno 2. července 2024 11:37, Ostrava-město, Andrea Holeszová
Přes 20 spokojených psů umístěných do rodin a jejich majitelé. V městském útulku v Ostravě-Třebovicích se koná již čtyři-a-dvacáté setkání tzv. útulkáčků.

Martina Přikrylová, vedoucí oddělení útulku pro psy: „Dnes je čeká dopoledne plné zábavy, kdy budou soutěžit v různých disciplínách. Tady tohle setkání pořádáme každoročně pro opatrovníky a dneska už vlastně nové majitele pejsků, kteří prošli našim útulkem. Je to takové poděkování, že se vlastně postarali o ty pejsky, že si je vzali do péče a my si tohohle nesmírně vážíme.“
Božena Bednářová, účastnice setkání: „Našla jsem si přes kolegyni tady v útulku no a láska na první pohled. No divoch je to neskutečný, to je ADHD, takže je co dělat, ale pomohla mi strašně, že jsem se začala hýbat, protože musím. Hrabe, zahradničí se mnou tak všude musí být oplocení. Ale je to můj miláček. Jsem hrozně ráda, že se máme.“
Pavel Král, účastník setkání: „Pejska jsme si přivezli v srpnu 2016, takže už to bude 8 let. Líbil se nám od samého začátku, ale byl prezentován jako bázlivý, tak jsme ho neměli ani venčit. Když jsme ho pak poprvé na venčení dostali, tak jsme si ho už i odvezli.“

Někteří účastníci na setkání dorazí každoročně.

Pavel Král, účastník setkání: „Je tady skvělá atmosféra opravdu. Zaměstnanci útulku to umí udělat naprosto perfektně. Většinou nám vyjde i počasí a pokud je nějaký nápad, tak se zúčastníme vždycky i soutěže o nejlepší masku pejska a pána.“

Kromě různých soutěží měli návštěvníci akce možnost si také prohlédnout 55 psů, o které se momentálně v útulku starají, a to v rámci dne otevřených dveří.

anketa, návštěvnice útulku: „My jsme se přišli podívat se synem, protože nás pořád prosí o pejska, tak jsme si říkali, že nejdříve bychom tady začali chodit venčit pejsky a že se mu tady třeba nějaký zlíbí a že si to i vyzkouší nejdříve, jaké to je. Určitě tu byl pejsek, o kterém už uvažujeme, že přijdeme venčit.“
Martina Přikrylová, vedoucí oddělení útulku pro psy: Pokud má někdo zájem o pejska z útulku, tak přijde tady k nám a buď už má vybraného pejska z našich webových stránek nebo se může na pejska podívat přímo na počítači v přijímací místnosti. Vybraný pejsek je mu přiveden, ukázán, můžou se seznámit. My se snažíme trochu i vyzpovídat ty budoucí majitele, abychom vybrali pejska přímo na míru pro ně i podle toho, jaké mají zájmy. Zhodnocujeme jestli se k nim pejsek hodí nebo ne podle toho, co tady vypozorujeme a někdy se i stává, že ten konkrétní pejsek, který se zájemcům líbí, pro ně není vhodný, ale nechají si rádi poradit.“

Kromě aktuální nabídky psů k opatrovnictví jsou na webu důležité také sekce Ztratil se a Daruji. Lidé zde mohou bezplatně vložit inzeráty v případě, že se o svého čtyřnohého mazlíčka již nemohou sami postarat nebo když se jim ztratí.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000043896/majitele-s-byvalymi-utulkovymi-psy-prisli-na-setkani-do-ostravytrebovic