Zájezdní hostinec Zlatý jelen ve Staré Bělé byl postaven na konci 19. století a za 125 let existence prošel řadou úprav. Nakonec ale skončil prázdný a hyzdil centrum obvodu. Místní si nepřáli, aby v něm vznikly sociální byty a radnice rozhodla, že chátrající objekt koupí, a vybudují z něj kulturní centrum.
Pro obvod, který má přes 4100 obyvatel, byla rekonstrukce velmi nákladná, ale podařilo se zajistit vícezdrojové financování.
Samotná rekonstrukce historického domu byla velmi náročná. Některé části byly natolik zdevastované, že musely být vyměněny a například sehnat v dnešní době štukatéry bylo téměř nadlidským úkolem.
Roční náklady nebudou vysoké a částečně budou financovány i ze zisků z pronájmu. Zbytek doplatí radnice.