Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava je opět nejpřívětivější v MS kraji. Tradiční anketu ovládla už posedmné

Ostrava-město |

Ostravský magistrát je k občanům opět nejpřívětivějším úřadem v rámci Moravskoslezského kraje. Tato anketa je pořádaná Ministerstvem vnitra a účastní se jí města z celé země a také městské části Prahy.

Jubilejního 10. ročníku soutěže Přívětivý úřad vyhlašované Ministerstvem vnitra České republiky se zúčastnilo celkem 101 obcí s rozšířenou působností a městských částí Prahy. Oceněné úřady převzaly trofeje v jedinečném prostředí Zrcadlové kaple Klementina v Praze. V Moravskoslezském kraji si nejlépe vedl Magistrát města Ostravy, který tuto anketu ovládl už posedmé v řadě.

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "Já jsem strašně rád, že jsme získali cenu Nejpřívětivější úřad, kterou vyhlašuje ministerstvo vnitra. Hodnotí se proklientský přístup radnice vůči veřejnosti."  

Přívětivý úřad hodnotí kvalitu poskytovaných služeb vůči klientům příslušných úřadů. Důraz je přitom kladen na poskytování nadstandardních služeb nebo běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Hodnotících kritérií je mnoho. Patří mezi ně například komunikace s klienty, míra digitalizace, zvyšování udržitelnosti nebo zapojení veřejnosti do věcí veřejných.

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "Chtěl bych jen připomenout, že v rámci MS kraje jsme toto ocenění získali už po sedmé z deseti ročníků. Svědčí to o skvělé práci našich zaměstnanců a chtěl bych jím tímto poděkovat a věřím, že kvalita služeb pro lidi bude stejně proklientská i nadále." 

Na druhém místě skončila v Moravskoslezském kraji Kopřivnice, pomyslnou bronzovou medaili bral Frýdek-Místek. Celostátním vítězem jsou Říčany.

Nahlásit chybu


K tématu

O projekt na Nové Bazaly se utká 10 týmů. Celý příběh lze sledovat na speciálním webu

25. února 2025 11:47 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Příběh stavby dominanty Ostravy Nových Bazalů je natolik sledovaným tématem, že k němu byly vytvořeny i speciální webové stránky, kde lze přehledně najít veškeré informace. Aktuálně například seznam 10 architektonických studií, které stadion budou navrhovat.

Ostrava vydala nové kalendárium. Svou historii takto mapuje už 29 let

24. února 2025 9:05 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava má nové kalendárium. Je už dvacáté deváté a jsou v něm zaznamenány ty nejdůležitější události roku 2024. Křes publikace se uskutečnil v Archivu města Ostravy.

V Ostravě se sešel Parlament dětí a mládeže. Akci podpořil primátor Jan Dohnal

26. února 2025 12:25 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V Ostravě se konalo unikátní setkání středoškoláků, které bylo jakýmsi simulovaným jednáním zastupitelstva města. Cílem bylo umožnit mladým lidem, aby si vyzkoušeli přímo na na radnici, jak vlastně fungují orgány, které rozhodují o budoucnosti města.


Noční sněžení v Moravskoslezském kraji zkomplikovalo dopravu, sníh polámal stromy

Dnes 7:18 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vydatné sněžení v noci na neděli sice zkomplikovalo situaci na silnicích, hlášeny však byly jen drobnější nehody. Hasiči zasahovali u několika případů, kdy museli odstraňovat zlomené nebo vyvrácené stromy, které nevydržely tíhu sněhu.

Poslední den výstavy Nových Bazalů ve dvoraně radnice

Včera 23:14 | Ostrava-město | Libor Běčák

Už jen v neděli 15. února 2026 mají zájemci možnost prohlédnout si ve dvoraně radnice městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz výstavu devíti soutěžních architektonických návrhů Nových Bazalů včetně modelu vítězného projektu. Otevřeno je od 10 do 18 hodin a vstup je zdarma.

Velkochov drůbeže v Bohumíně postihla newcastleská choroba, lidé v okolí mají chránit své chovy

Včera 8:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

S naléhavou výzvou se na veřejnost obrátili veterináři, kteří řeší zamoření velkochovu v Bohumíně-Skřečoni tzv. newcastleskou chorobou. Tu přenášejí volně žijící ptáci.

Participativní rozpočet podpoří v Bílovci jeden ze dvou projektů, rozhoduje se mezi ohništěm a discgolfem

13. února 2026 15:00 | Bílovec | Michal Slonina

Vytvoření dřevěného betléma nebo stavby dětských hřišť podpořil v minulosti v Bílovci participativní rozpočet. Ve městě funguje od roku 2020 a občanům tak dává možnost podílet se na místním rozvoji. Letos podali pět návrhů.

Při explozi domácího kotle muž utrpěl rozsáhlé popáleniny

Včera 8:10 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Rozsáhlé popáleniny utrpěl muž, který byl v pátek večer doma v Lesních Albrechticích zasažen explozí kotle na tuhá paliva. Záchranáři ho stabilizovali a letecky transportovali na specializované popáleninové centrum v Ostravě.

Děti z MŠ Čajkovička v Karviné zažily atmosféru i sporty jako na zimní olympiádě

Včera 14:22 | Karviná | Jiří Cileček

Hokej, curling nebo třeba skoky na lyžích. To je jen malý výčet sportů, které se mohly vyzkoušet během týdne děti v jedné z karvinských mateřských škol. Tým pedagogů pro ně totiž připravil Zimní olympiádu. U některých sportů se samozřejmě muselo trochu improvizovat.

Lázně Karlova Studánka dále léčí horníky z Ostravska

13. února 2026 8:40 | Bruntál | Karel Soukop

Přestože těžba černého uhlí na Ostravsku s počátkem února oficiálně skončila, její následky zůstávají a lázně Karlova Studánka dále léčí a budou léčit nemocné horníky. Těžké povolání postihuje především dýchací cesty i fyzický stav.

Vážná srážka auta s chodcem uzavřela most přes Opavu, v koloně se pak srazila čtyři vozidla

13. února 2026 14:18 | Opava | Lukáš Zavadil

Kriminalisté na Opavsku prověřují vážnou dopravní nehodu, ke které došlo ve čtvrtek 12. února vpodvečer na Ratibořské ulici v Opavě. Na mostě přes řeku Opavu se střetl řidič dodávky s chodcem, který přecházel mimo přechod. Zraněného muže záchranáři převezli do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Další automat s kratomem u základní školy odstraněn. Frýdek-Místek je na svém území nechce

13. února 2026 11:10 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

Frýdecko-místecká radnice rázně zakročila proti prodeji kratomu v blízkosti dětí. Automat u páté základní školy musel provozovatel po výzvě města okamžitě odstranit. Magistrát nyní prověřuje další lokality a chce tyto stroje dostat z ulic pryč.

Porubská cyklistka Bukovská je mistryní světa. Je první českou šampionkou v historii

12. února 2026 17:47 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Fenomenální úspěch přivezla z Nizozemska porubská 17letá cyklistka Barbora Bukovská. Na mistrovství světa v cyklokrosu vybojovala titul. O stupínek tak ještě vylepšila svou loňskou stříbrnou medaili a stala se první českou šampionkou v historii.

Lešenáři

Ostrava Nástup: od 1. března 2026 od 40 000 Kč/měsíc

Hornický průvod Ostravou ukončil těžbu černého uhlí v České republice

13. února 2026 10:06 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Tradiční hornický pochod zněl na začátku února Ostravou i Stonavou. Z dolu ČSM vyjel symbolicky poslední vozík uhlí, který ukončil těžbu nejen v ostravsko-karvinském revíru, ale i v celé republice.

Městskou policii Ostrava posílili strážníci z Poruby. Celkem jich v Porubě slouží 90

12. února 2026 17:52 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Řady městské policie Ostrava posílilo 13 nových strážníků, mezi kterými nechyběli ani ti z Poruby. Složením slavnostního slibu připomněli význam této práce.

Hokejistka z Poruby dala na MS vítězný gól. Reprezentace z Kanady přivezla bronz

12. února 2026 17:42 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Bývalá žákyně ZŠ Dětská v Ostravě-Porubě a odchovankyně HC RT TORAX PORUBA Kateřina Pěnčíková vybojovala s českou reprezentací bronz na mistrovství světa v Kanadě. Vstřelila vítězný gól.

Mariánskohorská radnice vyráží přímo do domů. S nájemníky řeší podněty na domovních schůzích „na stojáka“

12. února 2026 17:32 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Mariánskohorská radnice pokračuje v setkávání s nájemníky městských bytů. Nově se schůze konají přímo v jednotlivých domech a vchodech v rámci projektu Domovník Preventista. Cílem je být lidem blíž a řešit jejich podněty přímo na místě.

Výtěžek z reuse centra bude použit na zelené projekty. Zájem mají hlavně městské obvody

12. února 2026 13:22 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava je zelené město a svůj podíl na tom nese i odpadová společnost OZO Ostrava. Každý rok totiž vyhlašuje výzvu, která je zaměřena na výsadbu a údržbu veřejné zeleně. Financování je zajištěno z výtěžku reuse centra.

Vykrádal auta i domy, osudným se mu stalo schovávání ve křoví. Policie dopadla ostravského fantoma

12. února 2026 9:58 | Ostrava-město | Anna Břenková

Měl na svědomí sérii více než dvaceti vloupání do domů i aut po celé Ostravě. Recidivista způsoboval škody za stovky tisíc korun, přičemž často využíval pouhé nepozornosti majitelů a otevřených dveří. Jeho řádění ukončila až pohotová reakce ženy, díky které skončil zloděj ve vazbě a hrozí mu tříleté vězení.

Ostrava je opět nejpřívětivější v MS kraji. Tradiční anketu ovládla už posedmné
Vydáno 22. září 2025 9:20, Ostrava-město, Tomáš Kořistka
Ostravský magistrát je k občanům opět nejpřívětivějším úřadem v rámci Moravskoslezského kraje. Tato anketa je pořádaná Ministerstvem vnitra a účastní se jí města z celé země a také městské části Prahy.

Jubilejního 10. ročníku soutěže Přívětivý úřad vyhlašované Ministerstvem vnitra České republiky se zúčastnilo celkem 101 obcí s rozšířenou působností a městských částí Prahy. Oceněné úřady převzaly trofeje v jedinečném prostředí Zrcadlové kaple Klementina v Praze. V Moravskoslezském kraji si nejlépe vedl Magistrát města Ostravy, který tuto anketu ovládl už posedmé v řadě.

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "Já jsem strašně rád, že jsme získali cenu Nejpřívětivější úřad, kterou vyhlašuje ministerstvo vnitra. Hodnotí se proklientský přístup radnice vůči veřejnosti."  

Přívětivý úřad hodnotí kvalitu poskytovaných služeb vůči klientům příslušných úřadů. Důraz je přitom kladen na poskytování nadstandardních služeb nebo běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Hodnotících kritérií je mnoho. Patří mezi ně například komunikace s klienty, míra digitalizace, zvyšování udržitelnosti nebo zapojení veřejnosti do věcí veřejných.

Jan Dohnal (ODS), primátor Ostravy: "Chtěl bych jen připomenout, že v rámci MS kraje jsme toto ocenění získali už po sedmé z deseti ročníků. Svědčí to o skvělé práci našich zaměstnanců a chtěl bych jím tímto poděkovat a věřím, že kvalita služeb pro lidi bude stejně proklientská i nadále." 

Na druhém místě skončila v Moravskoslezském kraji Kopřivnice, pomyslnou bronzovou medaili bral Frýdek-Místek. Celostátním vítězem jsou Říčany.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000050715/ostrava-je-opet-nejprivetivejsi-v-ms-kraji-tradicni-anketu-ovladla-uz-posedmne