Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rada města schválila rezignaci ředitele nemocnice

Ostrava-město |

Rada města Ostravy přijala rezignaci ředitele Městské nemocnice na Fifejdách Jaroslava Luxe. Důvodem byla hlavně špatná komunikace uvnitř nemocnice.

Největší nefakultní nemocnici v České republice trápila v posledních měsících řada problémů. Ty vyvrcholily sepsáním petice, kterou podepsalo přes 800 zaměstnanců. Ti žádali hlavu ředitele Jaroslava Luxe. Ředitel nakonec tlaku podlehl a rezignoval. Rada města jeho rezignaci přijala.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Pan ředitel Lux odvedl kus práce, jeho největší chybou ale byla špatná komunikace zejména uvnitř nemocnice. Zcela ztratil důvěru svých zaměstnanců a v takové situaci se nedá pracovat.”

Jaroslav Lux, bývalý ředitel Městské nemocnice: “Abych pozvedl úroveň nemocnice, musel jsem provádět řadu změn, pro které jsem ale nezískal podporu ostatních. Proto jsem raději rezignoval.”

Vedením nemocnice byl dočasně pověřen náměstek pro ekonomiku Josef Grochol. Ten Fifejdám velet pouze do nového výběrového řízení. Nový ředitel by měl nastoupit až po výsledcích auditu a reakreditaci nemocnice.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Čekáme od pana Grochola, že situaci v nemocnici především stabilizuje a zabrání tak dalším nežádoucím odchodům kvalitních zaměstnanců.”

Město plánuje do Městské nemocnice výrazně investovat, podle primátora tam chybí stamiliony, možná miliarda korun.

Nahlásit chybu


K tématu

Městská nemocnice Ostrava staví robotický sál. S výbavou vyjde na 150 milionů

4. května 2025 10:32 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Městská nemocnice Ostrava bude mít moderní robotický operační sál. Jeho výstavba právě odstartovala a hotový má být do října letošního roku. Investici za zhruba 150 milionů korun podpořilo i město Ostrava.

Centrum duševního zdraví Ostrava se kvůli rekonstrukci dočasně stěhuje

29. června 2025 10:48 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Centrum duševního zdraví Ostrava mění od července své působiště. Původní prostory na ulici Kafkova čeká rozsáhlá rekonstrukce, která má výrazně zkvalitnit zázemí a rozšířit péči o osoby s duševním onemocněním. Na přechodnou dobu se Centrum přemístí do budovy bývalé lékárny u hlavního vstupu do Městské nemocnice Ostrava.


Vražda na Štědrý den v domě ve Vratimově? Policie zadržela podezřelého

Včera 16:29 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté vyjížděli na Štědrý den dopoledne k tragickému případu do Vratimova na Ostravsku. V jednom z domů nalezli muže bez známek života. Policie potvrdila, že šlo o násilnou smrt, případem se nyní zabývají krajští kriminalisté.

Knihovna Petra Bezruče v Opavě po více než 30 letech mění svůj vizuální styl. Má i nový výdejový box

Včera 13:22 | Opava | Yvona Fajtová

Knihovna Petra Bezruče v Opavě přichází s výraznou novinkou. Po více než třiceti letech mění svůj vizuální styl. Má nové logo, nové barvy i moderní grafiku. Zároveň před hlavní budovu nechala instalovat výdejový box, díky kterému si lidé budou moci vyzvednout své knihy kdykoliv.

Rychlá reakce zachránila život. Muž po kolapsu poděkoval svým hrdinům v rámci jejich oceňování na ostravské radnici

22. prosince 2025 10:49 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Předvánoční čas přinesl do prostor Nové radnice silné lidské setkání. Po několika týdnech se zde znovu potkal 41letý muž s lidmi, kteří mu na konci listopadu zachránili život. Muž tehdy zkolaboval v práci v Ostravě-Mariánských Horách a bez rychlé pomoci by neměl šanci přežít.

Nedorazila k lékaři a má vypnutý telefon. Rodina měla strach o život ženy z Havířova

23. prosince 2025 18:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina i policisté intenzivně pátrali po mladé ženě z Havířova. Nedorazila k lékaři a měla vypnutý telefon. Rodina měla strach o její život. Po několika hodinách od zveřejnění pátrání se žena vrátila domů.

Vánoční přání hejtmana Moravskoslezského kraje

22. prosince 2025 15:18 | Celý MS kraj | Redakce

Hejtman Josef Bělica (ANO) přeje, nejen všem obyvatelům Moravskoslezského kraje, pohodové a klidné Vánoce.

Autobus srazil školáka, skončil v péči záchranářů. Policie hledá svědky nehody.

23. prosince 2025 11:04 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Policie s zabývá okolnostmi dopravní nehody v Šenově u Nového Jičína. Autobus srazil nezletilého chodce. Ten utrpěl zranění. Policie žádá svědky události o bližší informace.

I ve vyšším věku jsou aktivní a inspirují ostatní. Ostrava ocenila seniory roku 2025

22. prosince 2025 14:36 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava ocenila seniory, kteří i ve vyšším věku zůstávají aktivní a inspirují své okolí. Seniorkou roku se stala Milada Němčíková, město udělilo také dvě čestná uznání a ocenilo i jeden Klub seniorů roku.

Odpalovali pyrotechniku na střeše, ta začala hořet. Hasiči zachránili majetek za 10 milionů

23. prosince 2025 10:14 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Při odpalování pyrotechniky začala hořet střecha. Hasiči uhasili požár během patnácti minut a zachránili majetek ve výši 10 milionů korun. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Škoda je odhadovaná na 100 tisíc korun. Hasiči upozorňují na opatrné zacházení s pyrotechnikou, obzvlášť při novoročních oslavách.

Na taktiky podvodníků upozorňuje policejní kalendář

23. prosince 2025 8:21 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Policie České republiky rozdala seniorům v Novém Jičíně kalendáře na rok 2026. Nešlo ovšem jen o společenskou pozornost, obsahují varování před současnými hrozbami, před falešnými bankéři a jinými podvodníky.

Prořezával stromy a kmen mu poranil nohu. Záchranné složky zasahovaly v obtížném lesním terénu

23. prosince 2025 9:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Když řezal větve stromu, kmen mu poranil nohu. Muž se zranil v těžko přístupném místě u obce Vyšní Lhoty. Díky technické pomoci horské služby a hasičů se zraněný dostal do sanitky a byl převezen do nemocnice.

Pro děti by se rozdali, ale stále je jich málo. Ostrava poděkovala pěstounům za obětavost

23. prosince 2025 14:44 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava poděkovala pěstounům na přechodnou dobu, kteří se starají o děti v krizových životních situacích. Na tradičním adventním setkání zaznělo nejen ocenění jejich práce, ale také výzva dalším lidem, aby se do této náročné formy péče zapojili.

Program Tvoříme prostor podpořil Fajnou zastávku v Kunčičkách

23. prosince 2025 14:29 | Ostrava-město | Jana Lipowská

Ostrava se už několik let snaží podporovat nápady občanů, kteří jsou ochotni přiložit ruku k dílu a vylepšit své okolí. Díky programu Tvoříme prostor už tak vznikla řada pozoruhodných projektů, jedním z nich je Fajna zastávka v Kunčičkách.

Ohňostroj rozzáří Ostravu-Hrabůvku 1.1. v 18:00

23. prosince 2025 12:42 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Ani letos nebude na Nový rok v Ostravě chybět velkolepý ohňostroj na kruhovém objezdu v Hrabůvce. Vedení radnice ujistilo občany že dvacetiminutovou show už po osmnácté odpálí 1.1. v 6 hodin večer a lidé se mohou těšit i na novinku.

Agility hřiště u Bělského lesa už slouží pejskařům

23. prosince 2025 12:36 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

V Bělském lese vyrostlo díky participativnímu rozpočtu nové agility hřiště. Nachází se poblíž tramvajové smyčky u ulice Svornosti, nedaleko mateřské školy U Lesa. Areál je umístěn mezi vzrostlými stromy a nabízí bezpečné místo pro volné proběhnutí psů i jejich trénink. Překážky jsou různorodé a vhodné jak pro začátečníky, tak pro zkušenější týmy. Pejskaři tu najdou klasické slalomové tyče, houpačku, tunel, šikmou stěnu, kladinu, skokovou překážku i speciální schody. Hřiště je volně přístupné. Jeho vybudování si vyžádalo zhruba 600 tisíc korun.

V Bělském lese přibyly další povalové chodníky

23. prosince 2025 12:14 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Poslední léta přinesla významnou proměnu Bělského lesa, největší zelené plochy v Ostravě. Nyní zde přibyly nové povalové chodníky a další prvky, které propojily takzvané Starobělské Lurdy s kaplí Panny Marie Lurdské a studánku Matky Boží.

Rada města schválila rezignaci ředitele nemocnice
Vydáno 27. července 2015 16:12, Ostrava-město, Tomáš Tikal
Rada města Ostravy přijala rezignaci ředitele Městské nemocnice na Fifejdách Jaroslava Luxe. Důvodem byla hlavně špatná komunikace uvnitř nemocnice.

Největší nefakultní nemocnici v České republice trápila v posledních měsících řada problémů. Ty vyvrcholily sepsáním petice, kterou podepsalo přes 800 zaměstnanců. Ti žádali hlavu ředitele Jaroslava Luxe. Ředitel nakonec tlaku podlehl a rezignoval. Rada města jeho rezignaci přijala.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Pan ředitel Lux odvedl kus práce, jeho největší chybou ale byla špatná komunikace zejména uvnitř nemocnice. Zcela ztratil důvěru svých zaměstnanců a v takové situaci se nedá pracovat.”

Jaroslav Lux, bývalý ředitel Městské nemocnice: “Abych pozvedl úroveň nemocnice, musel jsem provádět řadu změn, pro které jsem ale nezískal podporu ostatních. Proto jsem raději rezignoval.”

Vedením nemocnice byl dočasně pověřen náměstek pro ekonomiku Josef Grochol. Ten Fifejdám velet pouze do nového výběrového řízení. Nový ředitel by měl nastoupit až po výsledcích auditu a reakreditaci nemocnice.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Čekáme od pana Grochola, že situaci v nemocnici především stabilizuje a zabrání tak dalším nežádoucím odchodům kvalitních zaměstnanců.”

Město plánuje do Městské nemocnice výrazně investovat, podle primátora tam chybí stamiliony, možná miliarda korun.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/18545/rada-mesta-schvalila-rezignaci-reditele-nemocnice