Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revitalizace parku na náměstí Družby v Ostravě-Porubě je hotová. Teď je na řadě prostor před OC Bohemia

Ostrava-Poruba |

Dlouhá léta zanedbaný park na náměstí Družby v Ostravě-Porubě prošel kompletní revitalizací a vrátil se do něj život. Tím ale práce neskončily. Rekonstrukce náměstí bude pokračovat v prostoru před nákupním centrem Bohemia.

Park na náměstí Družby v Ostravě-Porubě se změnil k nepoznání. Díky celkové revitalizaci se z něj stalo atraktivní místo pro relaxaci a trávení volného času.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Byly kompletně vybourány veškeré zpevněné plochy a byly nahrazeny dvěmi hlavními úhlopříčnými mlatovými stezkami. Kromě těchto dvou hlavních mlatových pěšin je na stávající přechod navázán chodník ze šlapáku a dále jako pozvání do parku od jednotlivých vchodů v okolí parku vedou takzvané stužky, to znamená chodníčky z přírodního kamenného materiálu, které jsou osázeny sedacím mobiliářem.”

Revitalizací prošla také zeleň. Staré stromy, které ohrožovaly bezpečnost, nahradily nové a vysázeny byly i jarní cibuloviny, trvalky a trávy. Nechybí ani nová cyklostezka a mobiliář.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Ať už sedací, který je jednak typický, sedačky, tak některé atypické jsou tady. Například posezení kolem stromů. Několik stromů kolem parku je také nasvíceno zemními led svítidly. Je zde také nové veřejné osvětlení.”

Od jara do podzimu bude lidem k dispozici i pítko a součástí parku je také nový objekt s veřejnou toaletou, technickým zázemím a odpočinkovým schodištěm.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Součástí parku v rámci revitalizace zeleně je i nový pobytový trávník, který bude zavlažovaný automatickým závlahovým systémem.”
Anketa: obyvatelé Poruby: “Bydlím tady 56 let a je tu úžasně. To bylo takové, prostě nic a teď je to něco úžasného.”
“Je to tu krásné, výborné, Hlavně, že tu je zázemí, toalety pro děti, hlavně čisto.”
“My tady procházíme každý večer, když jdu s malou .Je to perfektní určitě. Stokrát lepší než to bylo”.
“Je to fajn určitě, něco nového pro lidi pěkného. V létě, když bude fajn, tak si tu posedáme.”
Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “V letošním roce, respektive na jaře ještě předpokládáme drobné úpravy v parku, a to dokončení terénních úprav v některých místech a dále ještě chceme upravit v některých pozicích veřejné osvětlení.”

Ještě letos by měla začít rekonstrukce popraskaného chodníku podél obytných domů a doplněn bude i chybějící chodník směrem k ulici Gen. Sochora.

Obyvatelka Ostravy-Poruby: “Když chceme z našeho baráku jít tímto směrem na Gen. Sochora, tak to musíme, aby jsme šli regulérně ne po trávě, tak to musíme celé obcházet, aby jsme se dostali na tu cyklostezku. Je to pěkné jinak. Jak vidím ty podsvícené stromy, to je krásné, opravdu.”
Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Projektově letos připravujeme i rekonstrukci přilehlé komunikace na druhé straně parku, jejíž součástí je také parkování.//// a v dalších letech bychom to rádi realizovali.”

Na proměnu parku teď navázala proměna prostoru před nákupním centrem Bohemia, kde by měl vzniknout nový, moderní veřejný prostor s pobytovým platem a opravenými chodníky.

Roman Gajdušek, vedoucí odboru investic, MOb Ostrava-Poruba: “Celé náměstí bude měnit svou tvář. Vznikne tady několik rovin, které budou doplněny schodištěm, vodním prvkem. Dále budou osazeny lavičky, odpadkové koše a další vhodný mobiliář. Prostor náměstí bude vhodně doplněn novým architektonickým prvkem, který budou tvořit hodiny, které budou osázeny do betonového sloupu z pohledového betonu.”

Veškeré práce by měly skončit začátkem října letošního roku.

Nahlásit chybu


K tématu

Zámecký park ve Frýdku-Místku prošel revitalizací za více než 5 milionů

25. května 2023 11:16 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Park frýdeckého zámku má po rozsáhlé revitalizaci. Část starších dřevin byla vykácena a po nové výsadbě přibylo v parku přes sedm tisíc kusů nejrůznějších rostlin. Park je nyní prosvětlenější a působí vzdušnějším dojmem. Projekt vyšel na 5,2 milionu korun.

Havířov se chystá na revitalizaci parku za KD Radost, většina vzrostlých stromů se kácet nebude

11. května 2023 16:26 | Havířov | Bára Kelnerová

Radnice v Havířově musí vysvětlovat lidem, že se nechystá během revitalizace parku za Kulturním domem Radost vykácet vzrostlé stromy. Naopak většina zůstane zachována. Práce by měly začít na podzim.

Kácení stromů za KD Radost v Havířově se lidé bát nemusí

11. května 2023 12:56 | Havířov | Bára Kelnerová

Radnice v Havířově musí vysvětlovat lidem, že se nechystá během revitalizace parku za Kulturním domem Radost vykácet vzrostlé stromy. Naopak většina zůstane zachována. Práce by měly začít na podzim.


Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Baník Karvinou neporazil, i když dvakrát vedl

Dnes 9:56 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

Je dost možné, že 12 a půl tisíce fanoušků Baníku Ostrava vidělo na vlastní oči gól roku. Brazilec Everton jej vstřelil z vlastní poloviny hřiště. Ani tento skvostný počin ale na vítězství Ostravanů proti Karviné nestačil. Derby skončilo remízou 2:2.

V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Diamantová svatba. Manželé Koneční z Ostravy-Jihu si po 60 letech opět řekli své ano

Nejdříve zlatou, teď diamantovou. Manželé Koneční z Ostravy-Jihu si opět řekli své ano. Tentokrát po 60 letech od svatby.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Revitalizace parku na náměstí Družby v Ostravě-Porubě je hotová. Teď je na řadě prostor před OC Bohemia
Vydáno 17. března 2022 17:28, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Dlouhá léta zanedbaný park na náměstí Družby v Ostravě-Porubě prošel kompletní revitalizací a vrátil se do něj život. Tím ale práce neskončily. Rekonstrukce náměstí bude pokračovat v prostoru před nákupním centrem Bohemia.

Park na náměstí Družby v Ostravě-Porubě se změnil k nepoznání. Díky celkové revitalizaci se z něj stalo atraktivní místo pro relaxaci a trávení volného času.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Byly kompletně vybourány veškeré zpevněné plochy a byly nahrazeny dvěmi hlavními úhlopříčnými mlatovými stezkami. Kromě těchto dvou hlavních mlatových pěšin je na stávající přechod navázán chodník ze šlapáku a dále jako pozvání do parku od jednotlivých vchodů v okolí parku vedou takzvané stužky, to znamená chodníčky z přírodního kamenného materiálu, které jsou osázeny sedacím mobiliářem.”

Revitalizací prošla také zeleň. Staré stromy, které ohrožovaly bezpečnost, nahradily nové a vysázeny byly i jarní cibuloviny, trvalky a trávy. Nechybí ani nová cyklostezka a mobiliář.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Ať už sedací, který je jednak typický, sedačky, tak některé atypické jsou tady. Například posezení kolem stromů. Několik stromů kolem parku je také nasvíceno zemními led svítidly. Je zde také nové veřejné osvětlení.”

Od jara do podzimu bude lidem k dispozici i pítko a součástí parku je také nový objekt s veřejnou toaletou, technickým zázemím a odpočinkovým schodištěm.

Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Součástí parku v rámci revitalizace zeleně je i nový pobytový trávník, který bude zavlažovaný automatickým závlahovým systémem.”
Anketa: obyvatelé Poruby: “Bydlím tady 56 let a je tu úžasně. To bylo takové, prostě nic a teď je to něco úžasného.”
“Je to tu krásné, výborné, Hlavně, že tu je zázemí, toalety pro děti, hlavně čisto.”
“My tady procházíme každý večer, když jdu s malou .Je to perfektní určitě. Stokrát lepší než to bylo”.
“Je to fajn určitě, něco nového pro lidi pěkného. V létě, když bude fajn, tak si tu posedáme.”
Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “V letošním roce, respektive na jaře ještě předpokládáme drobné úpravy v parku, a to dokončení terénních úprav v některých místech a dále ještě chceme upravit v některých pozicích veřejné osvětlení.”

Ještě letos by měla začít rekonstrukce popraskaného chodníku podél obytných domů a doplněn bude i chybějící chodník směrem k ulici Gen. Sochora.

Obyvatelka Ostravy-Poruby: “Když chceme z našeho baráku jít tímto směrem na Gen. Sochora, tak to musíme, aby jsme šli regulérně ne po trávě, tak to musíme celé obcházet, aby jsme se dostali na tu cyklostezku. Je to pěkné jinak. Jak vidím ty podsvícené stromy, to je krásné, opravdu.”
Petra Brodová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Projektově letos připravujeme i rekonstrukci přilehlé komunikace na druhé straně parku, jejíž součástí je také parkování.//// a v dalších letech bychom to rádi realizovali.”

Na proměnu parku teď navázala proměna prostoru před nákupním centrem Bohemia, kde by měl vzniknout nový, moderní veřejný prostor s pobytovým platem a opravenými chodníky.

Roman Gajdušek, vedoucí odboru investic, MOb Ostrava-Poruba: “Celé náměstí bude měnit svou tvář. Vznikne tady několik rovin, které budou doplněny schodištěm, vodním prvkem. Dále budou osazeny lavičky, odpadkové koše a další vhodný mobiliář. Prostor náměstí bude vhodně doplněn novým architektonickým prvkem, který budou tvořit hodiny, které budou osázeny do betonového sloupu z pohledového betonu.”

Veškeré práce by měly skončit začátkem října letošního roku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000030399/revitalizace-parku-na-namesti-druzby-v-ostraveporube-je-hotova-ted-je-na-rade-prostor-pred-oc-bohemia