Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě se předvedli hasiči, policie, záchranáři a armáda. Den bezpečí ukázal jejich náročnou práci

Ostrava-Poruba |

V Ostravě-Porubě po dvouleté covidové pauze opět proběhl Den bezpečí. Jeho myšlenkou je poděkovat těm, kteří se starají o to, že se Porubané v obvodu cítí dobře a bezpečně.

Na louce u Francouzské ulice v Ostravě-Porubě se předvedli hasiči, záchranáři, policie a také armáda. A to na už tradičním Dni bezpečí, který lidem přiblížil jejich mnohdy náročnou a nebezpečnou práci.

Martin Tomášek (Piráti), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Chceme ukázat, že bezpeční není ničím samozřejmým, že se o něj někdo musí starat, že o něj někdo pečuje i to, že to nejsou žádní uniformovaní roboti a že to jsou lidé, kteří si zaslouží náš respekt, naše poděkování, aby to pro nás i dál chtěli dělat tak dobře jak to dělají. V každém z těch stánků můžou Porubané jak malí tak velcí najít to, co je zajímá a co je baví.”
Václav DresSler, předseda, Rescue team - Ostravak.com: “Prezentujeme naši činnost, kde vyučujeme resuscitaci, zástavy krvácení. Je možno si tady nechat namaskovat nějaké zranění ať už krvavé šrámy, či řezná zranění, modřinky a tak, což je hodně oblíbené hlavně u dětí. Dále je možné si u nás nechat změřit krevní tlak a obsah cukru v krvi.”

Součástí akce byly také dynamické ukázky, například hasiči měli připravenou simulaci dopravní nehody. Vyjížděli k jednomu havarovanému autu s jedním zraněným.

Petr Teslík, velitel družstva, HZS Moravskoslezského kraje: “My jsme přijeli na místo, zastavili jsme dopravu, vyprostili jsme zraněného pomocí vyprošťovacího zařízení tím, že se otevřelo auto z boku násilně. Zezadu se mezitím ke zraněnému řidiči dostal záchranář, který se o něj celou dobu staral. V průměru má naše stanice tisíc výjezdů za rok, takže asi 3 za směnu, ale nejezdíme jen k nehodám. Jezdíme od technických zásahů přes požáry k dopravním nehodám.”
Anketa: návštěvníci Dne bezpečí: “My tady bydlíme kousek, tak to máme dobrý. Teď právě přijel vnuk. Na co jste se přišli podívat? Na auta a policejní, motorky.”
“Jsem rád, že se v Porubě opět něco děje. Vyšli jsme si s manželkou na procházku, vidím spoustu dětí, spoustu zajímavých věcí. Přiblíží nám to jak práci policie, tak práci hasičů. I v mých letech jsme zvědavý na tady to.”
“Namalovali mi krev na obličej a tady mám ještě potom modřinu. Něco jsem si zkusila. První pomoc, šla jsem do záchranky a to je asi zatím tak všechno.”
“Tady ta dynamická ukázka, ta se nám líbila asi nejvíc. Byla hezká. Prošli jsme si tu stánky, dali si občerstvení. Spokojeni.”
“My jsme tady krátce. Viděli jsme jen autíčko, jak stříhají hasiči. Je to zajímavé, člověk se k tomu běžně nedostane. Doufám teda, nikdy.”

Na akci policisté, hasiči, záchranáři a armáda předvedli i své stroje a nechyběly ani stánky s občerstevním.

Nahlásit chybu


K tématu

Přípravné třídy se na porubských základních školách osvědčily. Brzy přibude další

2. května 2023 11:00 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

V Ostravě-Porubě v současné době fungují dvě přípravné třídy pro děti předškolního věku. A to na základních školách Jana Šoupala a Dětská. Už brzy k nim přibude další. Přípravné třídy využívají zejména rodiče, jejichž dítě má odklad povinné školní docházky.

Ukrajinským dětem v Porubě pomáhá psycholožka. Jsou traumatizované z nového prostředí

4. května 2023 8:54 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Porubské základní a mateřské školy navštěvuje na 200 dětí z Ukrajiny. Radnice jim zajistila nejen ukrajinské asistenty pedagogů, ale obracet se mohou i na ukrajinskou psycholožku.

V Porubě se bude lépe dýchat. Prachožrout Jeff má silnějšího bratříčka

17. dubna 2023 7:40 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Technické služby porubské radnice mají dalšího pomocníka. Nový čistící stroj, který si pořídily s využitím dotace ostravského magistrátu. Jde už o druhý stroj tohoto typu. který toho ale umí daleko více.


Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Baník Karvinou neporazil, i když dvakrát vedl

Dnes 9:56 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

Je dost možné, že 12 a půl tisíce fanoušků Baníku Ostrava vidělo na vlastní oči gól roku. Brazilec Everton jej vstřelil z vlastní poloviny hřiště. Ani tento skvostný počin ale na vítězství Ostravanů proti Karviné nestačil. Derby skončilo remízou 2:2.

V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Diamantová svatba. Manželé Koneční z Ostravy-Jihu si po 60 letech opět řekli své ano

Nejdříve zlatou, teď diamantovou. Manželé Koneční z Ostravy-Jihu si opět řekli své ano. Tentokrát po 60 letech od svatby.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

V Porubě se předvedli hasiči, policie, záchranáři a armáda. Den bezpečí ukázal jejich náročnou práci
Vydáno 12. května 2022 17:33, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
V Ostravě-Porubě po dvouleté covidové pauze opět proběhl Den bezpečí. Jeho myšlenkou je poděkovat těm, kteří se starají o to, že se Porubané v obvodu cítí dobře a bezpečně.

Na louce u Francouzské ulice v Ostravě-Porubě se předvedli hasiči, záchranáři, policie a také armáda. A to na už tradičním Dni bezpečí, který lidem přiblížil jejich mnohdy náročnou a nebezpečnou práci.

Martin Tomášek (Piráti), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Chceme ukázat, že bezpeční není ničím samozřejmým, že se o něj někdo musí starat, že o něj někdo pečuje i to, že to nejsou žádní uniformovaní roboti a že to jsou lidé, kteří si zaslouží náš respekt, naše poděkování, aby to pro nás i dál chtěli dělat tak dobře jak to dělají. V každém z těch stánků můžou Porubané jak malí tak velcí najít to, co je zajímá a co je baví.”
Václav DresSler, předseda, Rescue team - Ostravak.com: “Prezentujeme naši činnost, kde vyučujeme resuscitaci, zástavy krvácení. Je možno si tady nechat namaskovat nějaké zranění ať už krvavé šrámy, či řezná zranění, modřinky a tak, což je hodně oblíbené hlavně u dětí. Dále je možné si u nás nechat změřit krevní tlak a obsah cukru v krvi.”

Součástí akce byly také dynamické ukázky, například hasiči měli připravenou simulaci dopravní nehody. Vyjížděli k jednomu havarovanému autu s jedním zraněným.

Petr Teslík, velitel družstva, HZS Moravskoslezského kraje: “My jsme přijeli na místo, zastavili jsme dopravu, vyprostili jsme zraněného pomocí vyprošťovacího zařízení tím, že se otevřelo auto z boku násilně. Zezadu se mezitím ke zraněnému řidiči dostal záchranář, který se o něj celou dobu staral. V průměru má naše stanice tisíc výjezdů za rok, takže asi 3 za směnu, ale nejezdíme jen k nehodám. Jezdíme od technických zásahů přes požáry k dopravním nehodám.”
Anketa: návštěvníci Dne bezpečí: “My tady bydlíme kousek, tak to máme dobrý. Teď právě přijel vnuk. Na co jste se přišli podívat? Na auta a policejní, motorky.”
“Jsem rád, že se v Porubě opět něco děje. Vyšli jsme si s manželkou na procházku, vidím spoustu dětí, spoustu zajímavých věcí. Přiblíží nám to jak práci policie, tak práci hasičů. I v mých letech jsme zvědavý na tady to.”
“Namalovali mi krev na obličej a tady mám ještě potom modřinu. Něco jsem si zkusila. První pomoc, šla jsem do záchranky a to je asi zatím tak všechno.”
“Tady ta dynamická ukázka, ta se nám líbila asi nejvíc. Byla hezká. Prošli jsme si tu stánky, dali si občerstvení. Spokojeni.”
“My jsme tady krátce. Viděli jsme jen autíčko, jak stříhají hasiči. Je to zajímavé, člověk se k tomu běžně nedostane. Doufám teda, nikdy.”

Na akci policisté, hasiči, záchranáři a armáda předvedli i své stroje a nechyběly ani stánky s občerstevním.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000031393/v-porube-se-predvedli-hasici-policie-zachranari-a-armada-den-bezpeci-ukazal-jejich-narocnou-praci