Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Porubě slavnostně rozsvítili vánoční strom a začaly vánoční trhy

Ostrava-Poruba |

V Ostravě-Porubě slavnostně rozsvítili vánoční strom na Alšově náměstí. Zároveň s tímto kouzelným okamžikem začaly i vánoční trhy, které potrvají až do 22. prosince.

Po dvouleté covidové pauze si Porubané plnými doušky vychutnávají předvánoční atmosféru. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu, kterému předcházel zvonečkový průvod se světýlky, si nenechaly ujít stovky lidí.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Šli jsme od Floridy směrem ke stromečku a provázeli nás dva andílci a jeden malinký andílek. Poté se rozsvítil stromeček, který rozsvítila paní starostka, protože andílek předal světýlko a myslím si, že rozsvícení stromu se velmi podařilo.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “My jsme se snažili udělat wow efekt po tom covidu, protože jsme si mysleli, že lidé se na to budou těšit mnohem více než v těch předchozích letech a vyplatilo se. Je to vidět a i ten program jsme tomu přizpůsobili. Co byste popřála lidem na Vánoce? Já bych jim chtěla popřát hlavně klidné, pohodové a šťastné svátky a hlavně aby byli šťastní, zdraví, aby měli klid a aby byli v kruhu svých blízkých a nejmilejších, protože ne všichni zdaleka mají takové štěstí.”

Po rozsvícení vánočního stromu vystoupila taneční skupina Postrpoi se svou Cyber show, která publikum doslova uchvátila.

Miluše Bezděková, Postrpoi: “Snažíme se lidem dát nějakou energii a předat to, co si natrénujeme, vymyslíme včetně kostýmů, choreografií a toho všeho kolem. Tady bylo výborné publikum, takže děkuji moc, že jsme tady mohli dneska být a strašně moc jsme si to užili a bylo to skvělý. Když vám takhle publikum zatleská a vrátí to zpět, tak to stojí za všechno.”
Anketa: návštěvníci akce: “Úžasně, malý si to užívá maximálně. Co se vám líbilo z programu nejvíce? Malinký asi kolotoč tady. A samozřejmě stromeček, to bylo nádherné.”
“Atmosféra je tady fajn, jsem tady s kamarádkou celoživotní a co jsme si pořídili? Pořídili jsme si horkou čokoládu, kamarádka má svařáček a užíváme si to tady.”
“Jsem tady spokojená, chodím tady už několikátý rok po sobě. Řekla bych, že letos tady bylo víc lidí než kdy jindy, je to tady fajn, vracím se tady ráda. Vždycky s někým příjemným a těším se na další rok.”
“Stánky jsou krásné. Je tady spoustu zajímavých věcí. Už jsme měli svařák a taky se mi velice líbilo to vystoupení světelné, které tady bylo. Bylo velice efektní. A jak se těšíš na Vánoce? Těším se, myslím si, že kdo se netěší, že jo.”
“Je to pěkné, super. Jsme tady rádi a je to tady moc hezké. Už jste si něco pořídili, třeba ozdoby a tak? Jo, jo, nakoupili jsme si v kulturáku a máme tady svařák, tak je to super.”

Na Alšově náměstí nechyběl ani betlém, živá zvířátka, kolotoč a spousta stánků s vánočním zbožím a různými dobrotami.

Anketa: stánkaři: “Dobrého nemáme nic. Máme jenom gyros, svařák, punč a řecké speciality. Takové dezerty, olivový olej, olivy a všechno. A jak se vám líbí návštěvnost? Nejlepší, je to výborné tady.”
“Máme tady samé dobroty. Vyrábíme kimči, marmelády, sirupy ovocné, bylinné, bylinné čaje, takže samé dobroty ze zahrádky, domácí. Jak vám pomohlo Sdílko? Sdílko je suprovní, my jsme z Ostravy prodejci takže jsme na domácím hřišti. Sdílko úžasné.”
“Je to parádní po roce, nebo po dvou letech, loni nebylo nic. Takže paráda. Prodáváme veškeré dekorace. Svícny na stůl, jmelí. Tady vrbu, břízu, stromečky, různé. Takže všechno možné, světýlka. Lidé si vyberou, jsou spokojení, vrací se k nám každoročně, takže je to paráda.”
Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Na závěr vystoupili klasik kvartet se svými repertoárem. Těšíme se na další dny, kdy máme připravený každý den program. Vánoční jarmark trvá až do 22.12. Je připraveno zimní kino pro děti, pak nás čeká ještě punč se starostkou 16. prosince, což je pátek. Takže všechny zveme.”

Bude se rozdávat nealko punč a perníčky a lidé budou moci přispět do charitativní sbírky Srdce pro Porubu. Vybírat se bude tentokrát na hendikepovaného Matýska.

Nahlásit chybu


K tématu

Na Alšově náměstí už svítí vánoční strom. Světlo přinesli andělé na chůdách

8. prosince 2023 19:57 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

Také v Porubě už svítí vánoční strom na Alšově náměstí. Slavnostní rozsvícení bylo spojeno se zahájením vánočního jarmarku, který bude probíhat až do 21. prosince a nabídne pestrý doprovodný program.

Slezská Ostrava se chystá na Vánoce. O atmosféru se postará světelná výzdoba i trhy v Heřmanicích

14. listopadu 2023 8:39 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Vánoce se rychle blíží a tak i ve Slezské Ostravě finišují s přípravou výzdoby. Sloupy veřejného osvětlení ozdobily světelné symboly tohoto svátku a chystají se i trhy, které odstartuje rozsvícení vánočního stromečku.

Na Masarykově náměstí už svítí vánoční strom. Ostravské Vánoce začaly

25. listopadu 2023 20:06 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Na ostravském centrálním Masarykově náměstí se v sobotu rozsvítil vánoční strom. Letošní ročník Ostravských Vánoc, které potrvají až do 1. ledna příštího roku zahájili přímo na hlavní scéně zástupci statutárního města Ostravy, hlavního partnera akce městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a biskupství ostravsko-opavského. Při slavnostním zahájení si zcela zaplněné náměstí vychutnalo show k rozsvícení vánočního stromu v podání Art Prometheus a na hlavní scéně pak vystoupil Michal Hrůza s kapelou Hrůzy.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Včera 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Včera 10:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

20. května 2024 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

20. května 2024 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

20. května 2024 17:05 | Karviná | Monika Danková | Regionální zprávy POLAR

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

20. května 2024 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

3,5 tisíce žáků ZŠ si zasportovalo na akci School games v Ostravě-Jihu

Sedm tisíc dětí, tři a půl tisíce sportovců, šestnáct zapojených základních škol, osm disciplín, tři kvalifikační dny a jedno velké finále. To jsou School games, unikátní projekt, který má za cíl zapojit co nejvíce dětí z Jihu do pohybových aktivit. Školáci mají za sebou kvalifikační kola a mohou se připravovat na červnové vyvrcholení.

V Ostravě začaly Dny Fajne rodiny. Akce potrvají do poloviny června

20. května 2024 11:45 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

V Ostravě začaly oblíbené Dny Fajne rodiny, což je spousta akcí a prorodinných aktivit napříč celým městem, kde si to své najde opravdu každý. V letošním roce se do pořádání zapojilo více než 50 nejrůznějších organizací.

Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu, dveře vyrazili beranidlem

Velkou dávku odvahy projevili policisté z hlídkové služby, když neváhali a s nasazením vlastního života zachránili muže ze zakouřeného bytu v Ostravě-Porubě. V podobných případech totiž může jít o vteřiny.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

ZŠ Bohumínská uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

V Ostravě-Porubě slavnostně rozsvítili vánoční strom a začaly vánoční trhy
Vydáno 9. prosince 2022 20:05, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
V Ostravě-Porubě slavnostně rozsvítili vánoční strom na Alšově náměstí. Zároveň s tímto kouzelným okamžikem začaly i vánoční trhy, které potrvají až do 22. prosince.

Po dvouleté covidové pauze si Porubané plnými doušky vychutnávají předvánoční atmosféru. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu, kterému předcházel zvonečkový průvod se světýlky, si nenechaly ujít stovky lidí.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Šli jsme od Floridy směrem ke stromečku a provázeli nás dva andílci a jeden malinký andílek. Poté se rozsvítil stromeček, který rozsvítila paní starostka, protože andílek předal světýlko a myslím si, že rozsvícení stromu se velmi podařilo.”
Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “My jsme se snažili udělat wow efekt po tom covidu, protože jsme si mysleli, že lidé se na to budou těšit mnohem více než v těch předchozích letech a vyplatilo se. Je to vidět a i ten program jsme tomu přizpůsobili. Co byste popřála lidem na Vánoce? Já bych jim chtěla popřát hlavně klidné, pohodové a šťastné svátky a hlavně aby byli šťastní, zdraví, aby měli klid a aby byli v kruhu svých blízkých a nejmilejších, protože ne všichni zdaleka mají takové štěstí.”

Po rozsvícení vánočního stromu vystoupila taneční skupina Postrpoi se svou Cyber show, která publikum doslova uchvátila.

Miluše Bezděková, Postrpoi: “Snažíme se lidem dát nějakou energii a předat to, co si natrénujeme, vymyslíme včetně kostýmů, choreografií a toho všeho kolem. Tady bylo výborné publikum, takže děkuji moc, že jsme tady mohli dneska být a strašně moc jsme si to užili a bylo to skvělý. Když vám takhle publikum zatleská a vrátí to zpět, tak to stojí za všechno.”
Anketa: návštěvníci akce: “Úžasně, malý si to užívá maximálně. Co se vám líbilo z programu nejvíce? Malinký asi kolotoč tady. A samozřejmě stromeček, to bylo nádherné.”
“Atmosféra je tady fajn, jsem tady s kamarádkou celoživotní a co jsme si pořídili? Pořídili jsme si horkou čokoládu, kamarádka má svařáček a užíváme si to tady.”
“Jsem tady spokojená, chodím tady už několikátý rok po sobě. Řekla bych, že letos tady bylo víc lidí než kdy jindy, je to tady fajn, vracím se tady ráda. Vždycky s někým příjemným a těším se na další rok.”
“Stánky jsou krásné. Je tady spoustu zajímavých věcí. Už jsme měli svařák a taky se mi velice líbilo to vystoupení světelné, které tady bylo. Bylo velice efektní. A jak se těšíš na Vánoce? Těším se, myslím si, že kdo se netěší, že jo.”
“Je to pěkné, super. Jsme tady rádi a je to tady moc hezké. Už jste si něco pořídili, třeba ozdoby a tak? Jo, jo, nakoupili jsme si v kulturáku a máme tady svařák, tak je to super.”

Na Alšově náměstí nechyběl ani betlém, živá zvířátka, kolotoč a spousta stánků s vánočním zbožím a různými dobrotami.

Anketa: stánkaři: “Dobrého nemáme nic. Máme jenom gyros, svařák, punč a řecké speciality. Takové dezerty, olivový olej, olivy a všechno. A jak se vám líbí návštěvnost? Nejlepší, je to výborné tady.”
“Máme tady samé dobroty. Vyrábíme kimči, marmelády, sirupy ovocné, bylinné, bylinné čaje, takže samé dobroty ze zahrádky, domácí. Jak vám pomohlo Sdílko? Sdílko je suprovní, my jsme z Ostravy prodejci takže jsme na domácím hřišti. Sdílko úžasné.”
“Je to parádní po roce, nebo po dvou letech, loni nebylo nic. Takže paráda. Prodáváme veškeré dekorace. Svícny na stůl, jmelí. Tady vrbu, břízu, stromečky, různé. Takže všechno možné, světýlka. Lidé si vyberou, jsou spokojení, vrací se k nám každoročně, takže je to paráda.”
Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Na závěr vystoupili klasik kvartet se svými repertoárem. Těšíme se na další dny, kdy máme připravený každý den program. Vánoční jarmark trvá až do 22.12. Je připraveno zimní kino pro děti, pak nás čeká ještě punč se starostkou 16. prosince, což je pátek. Takže všechny zveme.”

Bude se rozdávat nealko punč a perníčky a lidé budou moci přispět do charitativní sbírky Srdce pro Porubu. Vybírat se bude tentokrát na hendikepovaného Matýska.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000034765/v-ostraveporube-slavnostne-rozsvitili-vanocni-strom-a-zacaly-vanocni-trhy