Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě projde proměnou další vnitroblok. Který, o tom rozhodne hlasování

Ostrava-Poruba |

Postupně vám představujeme projekty, které postoupily do hlasování v projektu Zelená Porubě. Lidé také letos navrhovali proměny celých vnitrobloků a tom, který zvítězí, rozhodnete právě vy.

Jak už od nás víte, do finále participativního rozpočtu Zelená Porubě postoupily tři projekty. Aktivní Podéšti, Zelené hřiště a Dopravní hřiště s pumptrackovou dráhou u křižovatky ulic Martinovská a Průběžná.

Lucie Tešnarová, autorka návrhu: “Nápad vznikl, protože mám 3 a půl letého syna a on velmi rád právě jezdí nejen na kole, ale i na koloběžce a musíme dojíždět docela daleko. Buď to jsou Hošťálkovice, nebo nějaké přiznané hřiště a je tam omezená doba nejen na měsíce, ale i na odpoledne a tím, že to má syn rád, tak tam jezdíme a mě napadlo, že by se to dalo v rámci Zelená Porubě realizovat tady, což by bylo strašně fajn nejen pro nás, ale třeba i pro školku naši kam chodí, protože taky nemají možnost kde vyrazit.”

Jaká je vlastně odezva’?

“Co se týče sousedů, co jsem tady třeba sbírala podpisy a podobně, tak si myslím, že velká a i se mi to líbí v tom, že ten nápad je jedinečný. Že všude se řeší hřiště, ale tady to v Porubě schází.”

Dopravní hřiště pro děti vznikne na místě letité asfaltové plochy, která je popraskaná a neplní svůj účel. Na něj naváže právě pumptracková dráha, která je kompozitní.

Ondřej Turoň, architekt: “Je to prefabrikát, který sem bude dovezen a nainstalován a propojením tady těch dvou atrakcí vznikne, vlastně s využitím toho valu tady vznikne taková udusaná pěšinka pro mladé cyklisty, kteří to budou využívat jako nájezdovou plochu pro ten pumptrack. Další úpravy budou spíš zahradního charakteru. Dojde k nějakému rozšíření dřevin a podobně."

Nebudou chybět ani lavičky pro rodiče, kteří budou na děti dohlížet a jedná se i rekonstrukci chodníků.

Ondřej Turoň, architekt: “Mě se nápad líbil od začátku vlastně nejvíc z těch tří hřišť, ze kterých se vybíralo. Nebo my jsme měli poslat cenové nabídky a doufal jsem, že pokud mě vyberou, tak mě vyberou právě na ten pumptrack. Takže mi se splnilo přání a jsem spokojený.”

Hlasování o tom, který z projektů se vám líbí nejvíce, začne už 13. února.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Budeme hlasovat tentokrát pomocí mobilního rozhlasu. Není to vůbec složité ani komplikované. Jde jen o to, aby se lidé zaregistrovali do té aplikace mobilního rozhlasu a pomocí telefonního čísla potom verifikují svůj hlas."

Více se dozvíte na webu radnice.

Nahlásit chybu


K tématu

Poruba má vůbec první pumptrack a veřejné dopravní hřiště. Lidé tak nemusí nikam dojíždět

3. listopadu 2023 14:34 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

Poruba má díky participativnímu rozpočtu vůbec první pumptrack a první veřejně přístupné dopravní hřiště. To vše na jednom místě u křižovatky ulic Martinovská a Průběžná. Dosud lidé za tímto sportem dojížděli do Hošťálkovic, nebo jiných částí Ostravy.

Poruba má vůbec první pumptrack a veřejné dopravní hřiště. Lidé tak nemusí nikam dojíždět

2. listopadu 2023 10:59 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Poruba má díky participativnímu rozpočtu vůbec první pumptrack a první veřejně přístupné dopravní hřiště. To vše na jednom místě u křižovatky ulic Martinovská a Průběžná. Dosud lidé za tímto sportem dojížděli do Hošťálkovic, nebo jiných částí Ostravy.

Bikeři z Karviné uspořádali akci Farej do lesa na kolo

11. listopadu 2023 17:10 | Karviná | Monika Danková

Uplynulý víkend patřil v Karviné bikerům. Oddíl Black Forest Bikers uspořádal pro veřejnost velkou sportovní akci na sportovišti za Obchodní akademií nazvanou Farej do lesa na kolo. Co bylo jejím smyslem se dozvíte v naší reportáži.


VIDEO: Bobr zůstal uvězněn v čistírně odpadních vod, vysílené zvíře vysvobodili hasiči

Dnes 10:41 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Hasiči mají na kontě další zachráněné zvíře, tentokrát bobra, kterého uvěznila usazovací nádrž čistírny odpadních vod v Ostravě-Kunčicích.

Bezmála 100 metrů vysoká věž Dolu Lazy je připravena k odstřelu

Dnes 11:26 | Celý MS kraj | Libor Běčák

V sobotu v 10 hodin by se podle všech předpokladů měla poroučet k zemi betonová skipová věž bývalého Dolu Lazy v Orlové. V okolí už jsou připravené plochy, ze kterých bude moci odstřel sledovat i veřejnost.

Teplárna Frýdek-Místek vyrábí teplo už jen z biomasy a plynu

Frýdecko-Místecká teplárna definitivně odešla od spalování uhlí. Nově vyrábí teplo pro domácnosti a další odběratele už jen z biomasy a zemního plynu. Tímto krokem se završil proces ekologizace teplárny, zahájený v roce 2021.

V Opavě přes léto opravují komunikace a poškozené dlažby a revitalizují zeleň

Včera 19:28 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava prochází různými úpravami. Ve městě se zkrášlují záhony, opravují chodníky, komunikace a poškozené dlažby. Další zastávky městské hromadné dopravy pak chrání ptáky před nárazy do skel nové polepy.

Letní kino si Novojičíňáci užívají dva týdny v zahradě Slunce

Přestože areál letního kina v Novém Jičíně už před několika lety zalila voda okrasného vodního prvku, o zážitek z filmových večerů pod širým nebem lidé ochuzeni nejsou. Také letos se dva týdny venkovního biografu odehrávají v zahradě Nového Slunce.

Na opevnění Velká Šance připomněli historii ochrany hranic Slezska a pokřtili knihu

Velká sláva se konala na hraničním opevnění Velká šance v Mostech u Jablunkova. Se svými vojsky se tam setkali těšínský kníže Adam Václav a uherský velmož Juraj Thurzo.

V Mošnově chce stavět BMW. Zastupitelstvo schválilo prodej pozemků v průmyslové zóně

O mošnovskou průmyslovou zónu má zájem další silný investor. Jde o známého výrobce automobilů společnost BMW, která chce v Mošnově provozovat logistické centrum. Investice prý přinese stovky pracovních míst.

Stavba nového sběrného dvora běží podle harmonogramu. Hotová bude do listopadu

Včera 19:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě-Kylešovicích pokračuje stavba nového sběrného dvora. Vzniká na ploše o velikosti 6 a půl tisíce metrů čtverečních, bude největší ve městě a umožní tak i zpracování velkoobjemového odpadu a suti z domácností.

Studénka zřídí dětskou skupinu, žádá o státem nabízenou dotaci

Nedostatek míst v mateřské škole chtějí ve Studénce vyřešit provozem dětské skupiny. Její zřízení by měla z velké části pokrýt dotace. Podání žádosti o státní podporu schválili zastupitelé.

Původní zděné autobusové zastávky v Ostravě-Porubě procházejí rekonstrukcí

Původní zděné autobusové zastávky v Porubě jsou po letech v neutěšeném stavu. Postupně proto projdou revitalizací. První z nich, která se změnila v umělecké dílo, je zastávka Jana Šoupala.

Ostravskou městskou policie posílili nováčci. Bezpečnost ve městě se stále zlepšuje

V Ostravě bude zase o trochu bezpečněji. Do rukou primátora Jana Dohnala složilo slib 13 nových městských policistů, kteří okamžitě nastupují na služebny po celém městě. Své úkoly ale samozřejmě budou plnit především přímo v ulicích.

Nevidomý muž vstoupil před tramvaj v Porubě, policie hledá svědky vážné nehody

Včera 13:54 | Ostrava-Poruba | Lukáš Zavadil

Dopravní policisté se zabývají vážnou dopravní nehodou, která se stala v úterý 23. července okolo 8:45 hodin v Ostravě-Porubě. Podle informací, které dosud zjistili, před tramvajovou zastávkou Telekomunikační škola vstoupil do jízdní dráhy tramvaje 48letý nevidomý muž. Podle všeho ale při sobě neměl slepeckou hůl.

Zloděj se specializoval na dodávky. Peníze z lupu projedl a profetoval

23. července 2024 11:53 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Dnes potěšíme majitele dodávek z Ostravy. Policistům se ve spolupráci z jedním z nich podařilo dopadnout zloděje, který se specializoval právě na větší vozy. Řidič muže načapal přímo na korbě auta.

51letý muž masturboval na autobusové zastávce v Ostravě, policie hledá svědky

23. července 2024 11:49 | Ostrava-Svinov | Lukáš Zavadil

Policisté hledají svědky nevhodného a zároveň protiprávního chování 51letého muže, který v pondělí 22. července okolo půl třetí odpoledne masturboval na veřejnosti. Incident se stal v Ostravě-Svinově, na ulici Opavská, na tamní autobusové zastávce MHD Svinovské mosty, horní zastávka.

Nová pumptracková dráha vyrostla mezi panelovými domy v Bělském lese

23. července 2024 11:16 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

V Bělském Lese vyrostlo nové pumptrackové hřiště. Nahradilo původní, hlučnou a dosluhující dráhu, která již nevyhovovala technickým požadavkům. Na své si zde přijdou skateboardisté, koloběžkáři, longboardisté, in-line bruslaři i bikeři.

Ve Vítkovicích se srazily dvě tramvaje, řidič měl mikrospánek, soupravy po nárazu vykolejily

23. července 2024 9:10 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

V Ostravě-Vítkovicích se na tamní zastávce Dolní Vítkovice srazily dvě tramvaje. Podle informací Televize Polar pravděpodobně jedna z nich nedobrzdila. Při nehodě se nikdo nezranil.

V Porubě projde proměnou další vnitroblok. Který, o tom rozhodne hlasování
Vydáno 27. ledna 2023 21:36, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Postupně vám představujeme projekty, které postoupily do hlasování v projektu Zelená Porubě. Lidé také letos navrhovali proměny celých vnitrobloků a tom, který zvítězí, rozhodnete právě vy.

Jak už od nás víte, do finále participativního rozpočtu Zelená Porubě postoupily tři projekty. Aktivní Podéšti, Zelené hřiště a Dopravní hřiště s pumptrackovou dráhou u křižovatky ulic Martinovská a Průběžná.

Lucie Tešnarová, autorka návrhu: “Nápad vznikl, protože mám 3 a půl letého syna a on velmi rád právě jezdí nejen na kole, ale i na koloběžce a musíme dojíždět docela daleko. Buď to jsou Hošťálkovice, nebo nějaké přiznané hřiště a je tam omezená doba nejen na měsíce, ale i na odpoledne a tím, že to má syn rád, tak tam jezdíme a mě napadlo, že by se to dalo v rámci Zelená Porubě realizovat tady, což by bylo strašně fajn nejen pro nás, ale třeba i pro školku naši kam chodí, protože taky nemají možnost kde vyrazit.”

Jaká je vlastně odezva’?

“Co se týče sousedů, co jsem tady třeba sbírala podpisy a podobně, tak si myslím, že velká a i se mi to líbí v tom, že ten nápad je jedinečný. Že všude se řeší hřiště, ale tady to v Porubě schází.”

Dopravní hřiště pro děti vznikne na místě letité asfaltové plochy, která je popraskaná a neplní svůj účel. Na něj naváže právě pumptracková dráha, která je kompozitní.

Ondřej Turoň, architekt: “Je to prefabrikát, který sem bude dovezen a nainstalován a propojením tady těch dvou atrakcí vznikne, vlastně s využitím toho valu tady vznikne taková udusaná pěšinka pro mladé cyklisty, kteří to budou využívat jako nájezdovou plochu pro ten pumptrack. Další úpravy budou spíš zahradního charakteru. Dojde k nějakému rozšíření dřevin a podobně."

Nebudou chybět ani lavičky pro rodiče, kteří budou na děti dohlížet a jedná se i rekonstrukci chodníků.

Ondřej Turoň, architekt: “Mě se nápad líbil od začátku vlastně nejvíc z těch tří hřišť, ze kterých se vybíralo. Nebo my jsme měli poslat cenové nabídky a doufal jsem, že pokud mě vyberou, tak mě vyberou právě na ten pumptrack. Takže mi se splnilo přání a jsem spokojený.”

Hlasování o tom, který z projektů se vám líbí nejvíce, začne už 13. února.

Kristýna Špačková, koordinátorka MA21, MOb Ostrava-Poruba: “Budeme hlasovat tentokrát pomocí mobilního rozhlasu. Není to vůbec složité ani komplikované. Jde jen o to, aby se lidé zaregistrovali do té aplikace mobilního rozhlasu a pomocí telefonního čísla potom verifikují svůj hlas."

Více se dozvíte na webu radnice.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000035448/v-porube-projde-promenou-dalsi-vnitroblok-ktery-o-tom-rozhodne-hlasovani