Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Atletika Poruba už není jen mládežnickým klubem. Vychovává i dospělé atlety, kteří sklízí úspěchy i za hranicemi

Ostrava-Poruba |

Atletika Poruba má jasné cíle, které se jí daří postupně naplňovat od roku 2008, kdy se odtrhla od TJ VOKD Poruba. Má skvělé tréninkové a sportovní podmínky, úspěšně pracuje s talentovanou mládeží a má nakročeno stát se silným regionálním klubem s celorepublikovým dosahem.

Atletika Poruba už není jen mládežnickým klubem. V poslední době vychovává i dospělé atlety, kteří dosahují mimořádných úspěchů jak na domácích, tak evropských soutěžích.

Ivan Válka, trenér, Atletika Poruba: “Letos se nám podařilo s družstvem žen postoupit do 1. ligy. Je to zatím největší úspěch. Myslím si, že už v roce 2010 se nám jednou podařilo postoupit, ale v zápětí, o rok později jsme zase sestoupili, takže pro tentokrát se budeme snažit uhrát nějaký střed tabulky.”

Zatím nejúspěšnějším rokem byl rok 2022, kdy se dvěma atletům podařilo postoupit do finále ME v Mnichově. Jedním z nich byl oštěpař Martin Konečný.

Martin Konečný, Atletika Poruba: “Já jsem člen atletiky Poruba od 2020. Do Ostravy jsem přestoupil z oddílu VSK Univerzita Brno a šel jsem hlavně kvůli tréninkovým podmínkám, které jsou v Porubě mnohem lepší než byly v Brně. Mezi největší úspěchy patří 7. místo na evropském vrhačském poháru v Portugalsku minulý rok a ten největší úspěch asi 12. místo na ME v Mnichově v roce 2022. Spíš takový sen než cíl je kvalifikovat se na OH v Paříži , které proběhnou příští rok v srpnu.”

Co se týká medailí, tak nejvíce v historii jich klub získal letos. Z MČR jich přivezl celkem 20, z toho 6 zlatých. Další zlatou medaili vybojoval Matyáš Zach na evropských olympijských hrách mládeže.

Matyáš Zach, Atletika Poruba: “Minulý rok se mi podařilo vyhrát olympijský festival mládeže evropský, překážky a tento rok taky. Obhájil jsem titul znovu, takže asi můj nejlepší výkon. Cíle přesné nemám, ale hlavně u toho vydržet co nejdéle. Dokud mě to bude naplňovat a bavit, tak u toho zůstanu.”
Petra Poštulková, Atletika Poruba: “Nejvíce si asi vážím letošního roku, kdy jsem vyhrála MČR na 100 m překážek a nominovala jsem se na evropské olympijské hry mládeže. V příštím roce bych se určitě chtěla nominovat na ME a možná i dovézt nějakou medaili.”
Nela Štefková, Atletika Poruba: “Za největší úspěchy považuji tuto sezonu. Na začátku roku to byl pětiboj v hale. Tam jsem byla druhá v republice a celkově považuji za nejlepší výsledky republikové umístění. V příští sezoně bych chtěla dosáhnout dobrých umístění na republice, popřípadě i medaili a dál i účast na více mezinárodních soutěžích jako je třeba Evropa.”

Atletika Poruba nabízí jedny z nejlepších tréninkových podmínek v zemi, atleti mají k dispozici vrhačský areál, atletickou halu a nový atletický stadion s veškerým zázemím.

Ivan Válka, trenér, Atletika Poruba: “Na stadion jsme čekali hodně dlouho a myslím si, že to bude obrovská pomoc. Lidé si vůbec neumí představit, co je běhat na 300 metrovém školním hřišti na rozdíl od regulérního stadionu, který se dá využívat v podstatě celoročně.”

Na výchově atletů klub intenzivně spolupracuje mimo jiné s krajskou atletickou akademií, sportovním gymnáziem i sportovním centrem ministerstva vnitra OLYMP.

Nahlásit chybu


K tématu

Ani účastníci z Bruntálu se na závodě Dračích lodí neztratili. Právě naopak

4. září 2025 12:41 | Bruntál | Karel Soukop

Letošní závody dračích lodí na Slezské Hartě byly do počtu závodních posádek největší takovou akcí v České republice. Účastnilo se jich rekordních 64 22-členných posádek. Nejvíce závodníků a lodí pak patřilo přímo Bruntálu. Nadšenci, Drakkar Team, Průkopníci časem, Váš zelinář, Crossfight a další reprezentovali i firmy a zájmové spolky ve městě.

Atletky Poruby slaví nejlepší výsledek v historii klubu. V první lize skončily na 2. místě

11. září 2025 14:04 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ženy Atletiky Poruba dosáhly historického milníku – v týmové soutěži první ligy vybojovaly druhé místo, což je nejlepší umístění v dějinách klubu.

Atletky Poruby slaví nejlepší výsledek v historii klubu. V první lize skončily na 2. místě

29. srpna 2025 14:03 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ženy Atletiky Poruba dosáhly historického milníku – v týmové soutěži první ligy vybojovaly 2. místo, což je nejlepší umístění v dějinách klubu.


Velkochov drůbeže v Bohumíně postihla newcastleská choroba, lidé v okolí mají chránit své chovy

Dnes 8:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

S naléhavou výzvou se na veřejnost obrátili veterináři, kteří řeší zamoření velkochovu v Bohumíně-Skřečoni tzv. newcastleskou chorobou. Tu přenášejí volně žijící ptáci.

Participativní rozpočet podpoří v Bílovci jeden ze dvou projektů, rozhoduje se mezi ohništěm a discgolfem

Včera 15:00 | Bílovec | Michal Slonina

Vytvoření dřevěného betléma nebo stavby dětských hřišť podpořil v minulosti v Bílovci participativní rozpočet. Ve městě funguje od roku 2020 a občanům tak dává možnost podílet se na místním rozvoji. Letos podali pět návrhů.

Při explozi domácího kotle muž utrpěl rozsáhlé popáleniny

Dnes 8:10 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Rozsáhlé popáleniny utrpěl muž, který byl v pátek večer doma v Lesních Albrechticích zasažen explozí kotle na tuhá paliva. Záchranáři ho stabilizovali a letecky transportovali na specializované popáleninové centrum v Ostravě.

Děti z MŠ Čajkovička v Karviné zažily atmosféru i sporty jako na zimní olympiádě

Dnes 14:22 | Karviná | Jiří Cileček

Hokej, curling nebo třeba skoky na lyžích. To je jen malý výčet sportů, které se mohly vyzkoušet během týdne děti v jedné z karvinských mateřských škol. Tým pedagogů pro ně totiž připravil Zimní olympiádu. U některých sportů se samozřejmě muselo trochu improvizovat.

Lázně Karlova Studánka dále léčí horníky z Ostravska

Včera 8:40 | Bruntál | Karel Soukop

Přestože těžba černého uhlí na Ostravsku s počátkem února oficiálně skončila, její následky zůstávají a lázně Karlova Studánka dále léčí a budou léčit nemocné horníky. Těžké povolání postihuje především dýchací cesty i fyzický stav.

Vážná srážka auta s chodcem uzavřela most přes Opavu, v koloně se pak srazila čtyři vozidla

Včera 14:18 | Opava | Lukáš Zavadil

Kriminalisté na Opavsku prověřují vážnou dopravní nehodu, ke které došlo ve čtvrtek 12. února vpodvečer na Ratibořské ulici v Opavě. Na mostě přes řeku Opavu se střetl řidič dodávky s chodcem, který přecházel mimo přechod. Zraněného muže záchranáři převezli do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Další automat s kratomem u základní školy odstraněn. Frýdek-Místek je na svém území nechce

Včera 11:10 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

Frýdecko-místecká radnice rázně zakročila proti prodeji kratomu v blízkosti dětí. Automat u páté základní školy musel provozovatel po výzvě města okamžitě odstranit. Magistrát nyní prověřuje další lokality a chce tyto stroje dostat z ulic pryč.

Porubská cyklistka Bukovská je mistryní světa. Je první českou šampionkou v historii

12. února 2026 17:47 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Fenomenální úspěch přivezla z Nizozemska porubská 17letá cyklistka Barbora Bukovská. Na mistrovství světa v cyklokrosu vybojovala titul. O stupínek tak ještě vylepšila svou loňskou stříbrnou medaili a stala se první českou šampionkou v historii.

Student zpracoval rozbor o vlakobusu, uchází se o vysokoškolskou cenu

Kryštof Žatečka je 18 letý kluk, jehož koníčkem je veřejná doprava. Dva roky tvořil středoškolskou odbornou práci zaměřenou na autobusový spoj z Nového Jičína k vlakům do Hranic. Díky jeho studii město ušetřilo peníze.

Záchranný útvar HZS v Hlučíně má nové drony

12. února 2026 20:51 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Záchranný útvar v Hlučíně získal špičkové nákladní drony, které výrazně usnadní zásahy v extrémním terénu. Tato moderní technika zvýší bezpečnost hasičů a umožní jim efektivněji čelit přírodním katastrofám.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. března 2026 od 29 120 Kč/měsíc

Hornický průvod Ostravou ukončil těžbu černého uhlí v České republice

Včera 10:06 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Tradiční hornický pochod zněl na začátku února Ostravou i Stonavou. Z dolu ČSM vyjel symbolicky poslední vozík uhlí, který ukončil těžbu nejen v ostravsko-karvinském revíru, ale i v celé republice.

Městskou policii Ostrava posílili strážníci z Poruby. Celkem jich v Porubě slouží 90

12. února 2026 17:52 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Řady městské policie Ostrava posílilo 13 nových strážníků, mezi kterými nechyběli ani ti z Poruby. Složením slavnostního slibu připomněli význam této práce.

Hokejistka z Poruby dala na MS vítězný gól. Reprezentace z Kanady přivezla bronz

12. února 2026 17:42 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Bývalá žákyně ZŠ Dětská v Ostravě-Porubě a odchovankyně HC RT TORAX PORUBA Kateřina Pěnčíková vybojovala s českou reprezentací bronz na mistrovství světa v Kanadě. Vstřelila vítězný gól.

Mariánskohorská radnice vyráží přímo do domů. S nájemníky řeší podněty na domovních schůzích „na stojáka“

12. února 2026 17:32 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Mariánskohorská radnice pokračuje v setkávání s nájemníky městských bytů. Nově se schůze konají přímo v jednotlivých domech a vchodech v rámci projektu Domovník Preventista. Cílem je být lidem blíž a řešit jejich podněty přímo na místě.

Vykrádal auta i domy, osudným se mu stalo schovávání ve křoví. Policie dopadla ostravského fantoma

12. února 2026 9:58 | Ostrava-město | Anna Břenková

Měl na svědomí sérii více než dvaceti vloupání do domů i aut po celé Ostravě. Recidivista způsoboval škody za stovky tisíc korun, přičemž často využíval pouhé nepozornosti majitelů a otevřených dveří. Jeho řádění ukončila až pohotová reakce ženy, díky které skončil zloděj ve vazbě a hrozí mu tříleté vězení.

O půl třetí ráno jí neznámé osoby klepaly na dveře. Strážníky přivolala pomocí Senior linky

12. února 2026 9:12 | Ostrava-Mariánské hory | Anna Břenková

89letou seniorku v noci vylekalo klepání na dveře a cizí hlasy. Ihned stiskla tísňové tlačítko u vchodu svého bytu. Hlídka dům prohledala a seniorku ujistila, že je v pořádku.

Atletika Poruba už není jen mládežnickým klubem. Vychovává i dospělé atlety, kteří sklízí úspěchy i za hranicemi
Vydáno 21. prosince 2023 18:51, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Atletika Poruba má jasné cíle, které se jí daří postupně naplňovat od roku 2008, kdy se odtrhla od TJ VOKD Poruba. Má skvělé tréninkové a sportovní podmínky, úspěšně pracuje s talentovanou mládeží a má nakročeno stát se silným regionálním klubem s celorepublikovým dosahem.

Atletika Poruba už není jen mládežnickým klubem. V poslední době vychovává i dospělé atlety, kteří dosahují mimořádných úspěchů jak na domácích, tak evropských soutěžích.

Ivan Válka, trenér, Atletika Poruba: “Letos se nám podařilo s družstvem žen postoupit do 1. ligy. Je to zatím největší úspěch. Myslím si, že už v roce 2010 se nám jednou podařilo postoupit, ale v zápětí, o rok později jsme zase sestoupili, takže pro tentokrát se budeme snažit uhrát nějaký střed tabulky.”

Zatím nejúspěšnějším rokem byl rok 2022, kdy se dvěma atletům podařilo postoupit do finále ME v Mnichově. Jedním z nich byl oštěpař Martin Konečný.

Martin Konečný, Atletika Poruba: “Já jsem člen atletiky Poruba od 2020. Do Ostravy jsem přestoupil z oddílu VSK Univerzita Brno a šel jsem hlavně kvůli tréninkovým podmínkám, které jsou v Porubě mnohem lepší než byly v Brně. Mezi největší úspěchy patří 7. místo na evropském vrhačském poháru v Portugalsku minulý rok a ten největší úspěch asi 12. místo na ME v Mnichově v roce 2022. Spíš takový sen než cíl je kvalifikovat se na OH v Paříži , které proběhnou příští rok v srpnu.”

Co se týká medailí, tak nejvíce v historii jich klub získal letos. Z MČR jich přivezl celkem 20, z toho 6 zlatých. Další zlatou medaili vybojoval Matyáš Zach na evropských olympijských hrách mládeže.

Matyáš Zach, Atletika Poruba: “Minulý rok se mi podařilo vyhrát olympijský festival mládeže evropský, překážky a tento rok taky. Obhájil jsem titul znovu, takže asi můj nejlepší výkon. Cíle přesné nemám, ale hlavně u toho vydržet co nejdéle. Dokud mě to bude naplňovat a bavit, tak u toho zůstanu.”
Petra Poštulková, Atletika Poruba: “Nejvíce si asi vážím letošního roku, kdy jsem vyhrála MČR na 100 m překážek a nominovala jsem se na evropské olympijské hry mládeže. V příštím roce bych se určitě chtěla nominovat na ME a možná i dovézt nějakou medaili.”
Nela Štefková, Atletika Poruba: “Za největší úspěchy považuji tuto sezonu. Na začátku roku to byl pětiboj v hale. Tam jsem byla druhá v republice a celkově považuji za nejlepší výsledky republikové umístění. V příští sezoně bych chtěla dosáhnout dobrých umístění na republice, popřípadě i medaili a dál i účast na více mezinárodních soutěžích jako je třeba Evropa.”

Atletika Poruba nabízí jedny z nejlepších tréninkových podmínek v zemi, atleti mají k dispozici vrhačský areál, atletickou halu a nový atletický stadion s veškerým zázemím.

Ivan Válka, trenér, Atletika Poruba: “Na stadion jsme čekali hodně dlouho a myslím si, že to bude obrovská pomoc. Lidé si vůbec neumí představit, co je běhat na 300 metrovém školním hřišti na rozdíl od regulérního stadionu, který se dá využívat v podstatě celoročně.”

Na výchově atletů klub intenzivně spolupracuje mimo jiné s krajskou atletickou akademií, sportovním gymnáziem i sportovním centrem ministerstva vnitra OLYMP.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000040744/atletika-poruba-uz-neni-jen-mladeznickym-klubem-vychovava-i-dospele-atlety-kteri-sklizi-uspechy-i-za-hranicemi