Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodiny s dětmi se bavily na Bezva FESTu. Lidé mohli přispět i do sbírky Srdce pro Porubu

Ostrava-Poruba |  | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Den plný zábavy pro celou rodinu. To je Bezva Fest, který se už podruhé uskutečnil na letním koupališti v Ostravě-Porubě. Ujít si ho nenechaly tisíce lidí.

Adéla Marková, zakladatelka Bezva FESTu: “Právě za mnou hraje Matěj Plšek, nový talent z Československo má talent na 2. místě. Jinak tady máme dvě stage. Jedna je taková více teens, influencerská a na té jedné hrál dnes Pokáč, Tereza Mašková, Karol a Kvído, Kája a Bambuláček a Lollipopz.”
Matěj Plšek, zpěvák: “Bylo to tady super, lidé tady byli úplně boží, zaskákali jsme si a i když trochu pršelo, tak to bylo super. Hráli jsme hodinový set s kapelou, bylo to super. Hraju vlastní tvorbu a i covery a snažím se do budoucna ty covery nahradit vlastními songy.”
Tereza Mašková, zpěvačka: “Hrozně si toho vážím, že tady můžu být a já jsem v podstatě doma, takže se moc těším a myslím si, že naše publikum je fajn, když se dostaneme do varu a necháme se hlavně unést do varu, tak si myslím, že to umíme rozjet a zazní tady mé písničky z mých dvou desek a také zazní písně, které se se mnou spojily díky Superstar.”
Adéla Marková, zakladatelka Bezva FESTu: “Máme to koncipované tak, že rodiny nám zaplatí vstup a v rámci toho vstupu mají už úplně všechno zdarma.”

Vyřádit se mohli na 30 atrakcích jako jsou skákací hrady, autodrom, labutě nebo řetízkový kolotoč. Nechyběla ani 100 metrová nafukovací dráha a spousta herniček a kreativních dílen.

anketa: návštěvníci Bezva FESTu: “Zahrál jsem si badminton a bylo to tu super.”
“Je to tady super, byl jsem na hodně atrakcích a věřím, že to je tady i pro ostatní super.”
“Hodně dobrý, hlavně hodně youtuberů tu bylo. Co jsem si vyzkoušel? Tam ten, který mi moc nešel a trefil jsem to jen jednou a tam to jsem netrefil vůbec.”
“Mě nejvíc bavilo asi ten řetízkový kolotoč, tady tahle atrakce a ti zpěváci.”
“Mi se tady líbily hlavně ty skákací hrady a líbilo se mi tady i to plnění úkolů.”
“Mě se tady líbilo, ty atrakce, youtubeři, jako super to tady je, program taky a já jsem tady s tím spokojený, občerstvení taky super.”

Rodinný festival měl i charitativní podtext. Městský obvod Poruba tady měl stánek se sbírkou Srdce pro Porubu.

Šárka Jelšíková, vedoucí odboru kultury, MOb Ostrava-Poruba: “Pro nás je účast na Bezva festu letos premiérou. Jsme za tu spolupráci moc rádi, protože lidí byla spousta, byli štědří a my jsme si vyzkoušeli akci v takovýchto rozměrech poprvé. Navíc malý Daniel, na kterého se aktuálně vybírá, se díky Bezva festu mohl setkat se svým oblíbeným youtuberem Tarym, takže byl velice nadšený a jsme za to moc rádi.”

Na stánku si přišly na své i děti. Mohly si zahrát různé hry, vyluštit křížovku, nebo vyrobit placku.

Nahlásit chybu


K tématu

Sbírka Srdce pro Porubu pomáhá už od roku 2019. Od té doby zlepšila život 10 lidem

13. prosince 2023 8:52 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Charitativní sbírka Srdce pro Porubu už pomohla deseti lidem, kteří to v životě nemají jednoduché, a to zejména zdravotně postiženým dětem. Pokračuje dál jen díky štědrosti Porubanů.

Rekreační zóna Olešná je vyhledávaným místem turistů i rodin s dětmi

3. srpna 2023 15:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Rekreační zóna Olešná patří mezi vyhledávané cíle místních obyvatel i turistů. Ti zde mají velké možnosti vyžití. Kromě samotné přehrady je to také venkovní a vnitřní aquapark, herní zóny pro děti i cyklostezky. Město navíc zavedlo na letní sezonu do oblasti přímou autobusovou linku.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí kvalitní vodu, relax a lidové vstupné

18. července 2023 15:55 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Vyhledávaným místem pro osvěžení v horkých letních dnech ve Frýdlantě nad Ostravicí je letní koupaliště. To i letos nabízí kvalitní vodu, dozor plavčíků a řadu atrakcí.


Krnovská nemocnice uvádí do praxe felinoterapii, podpůrnou léčebnou metodu pro nejtěžší pacienty

Animoterapie jsou v posledních letech stále oblíbenější podpůrné léčebné metody, spočívající v kontaktu nemocného se zvířetem. Patří sem například canisterapie, hippoterapie, či felinoterapie. Pomáhají v léčebnách nebo domovech seniorů a v poslední době pronikají do klasických nemocnic.

Ostravští policisté hledají svědky srážky vozidla s chodcem v Nové Vsi

Dnes 12:10 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Ostravští policisté vyšetřují dopravní nehodu a žádají veřejnost o pomoc. Stala se 27. března 2024 kolem 13:45 hodin v Ostravě Nové Vsi na ulici U Hrůbků, na přechodu pro chodce u zastávky MHD "Školní Statek". Na tomto místě se střetl mladý muž s projíždějícím červeným vozidlem Renault.

Žerotínský zámek odkrývá poklady země, Novojičínsko je na ně bohaté

Pod střechou Žerotínského zámku jsou k vidění Poklady země. To je název nové výstavy, která představuje zemské suroviny a jejich dobývání na Novojičínsku. Pojata je zážitkově a potrvá do listopadu.

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou náročné 9. zasedání. Trvalo 7,5 hodiny

Zastupitelé Frýdku-Místku mají za sebou další náročné zasedání. Probírala se na něm celá řada důležitých bodů. Od schválení výsledku hospodaření, přes dotace až po návrh na koupi Českého domu.

Nový Jičín schválil finanční podporu klubům, spolkům a sociálním organizacím na rok 2025

Jedním z nosných témat červnové schůze novojičínských zastupitelů bylo schválení programových dotací na rok 2025. Jejich prostřednictvím město podporuje například sportovní kluby, kulturní, sociální a volnočasové organizace.

Mošnov se konečně dočkal silničního obchvatu, odvede tranzitní dopravu

Nákladem zhruba 400 milionů korun byl vybudován silniční obchvat Mošnova. Místní obyvatelé od toho očekávají především snížení počtu kamionů v centru obce.

Nový parkovací dům u nemocnice je dokončen. Řidičům nabídne 465 parkovacích míst

Dnes máme velmi dobrou zprávu pro řidiče. V Ostravě byl dokončen parkovací dům u městské nemocnice, který nabízí téměř 500 parkovacích míst a to nejen pacientům, ale i rezidentům z okolí či návštěvníkům města.

Stonava zažila večer plný smíchu s režisérem Zdeňkem Troškou

Včera 16:35 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Sál Domu PZKO ve Stonavě opět praskal ve švech. Do Stonavy totiž zavítal známý režisér Zdeněk Troška. Jeho pořad plný nejen zajímavých historek z natáčení sklidil u diváků velký aplaus.

Pokoje zámku Nová Horka provoněly stovky květin, dominují omamné lilie

V zámku Nová Horka vypukla Květománie. Pokoje zdobí aranžmá známého floristy Slávka Rabušice. Ne náhodu v nich dominují lilie - symbolizují totiž šlechtický rod, který zámek vlastnil.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. července 2024 od 35 000 do 44 000 Kč/měsíc

Projekt Corrency znovu přispívá dětem ze Slezské Ostravy nejen na kroužky

Městský obvod letos opět podpoří místní spolky a volnočasové aktivity dětí. V rámci projektu Corrency mohou rodiče ušetřit při placení za kroužky nebo dětské tábory až polovinu. Stačí se jen zaregistrovat.

Festival Slezská lilie zval do Moravské i Slezské Ostravy, vystoupila i zpěvačka Anna K

Poselstvím o víře, lásce a naději propojil festival Slezská lilie Slezskou i Moravskou Ostravu. Jeho návštěvníci si mohli ve třech dnech užít zajímavé přednášky, představení a hned několik hudebních vystoupení.

Cirkusový festival Cirkulum byl letos plný novinek, nabídl nová šapitó a exkluzivní program

Ostrava letos opět přivítala cirkusová uskupení a pouliční divadla z celého světa. Mezinárodní festival Cirkulum nabídl pět dní plných akrobacie, divadla a hudby. Letos navíc návštěvníky čekalo hned několik premiér.

Oslavy 100 let Velké Ostravy v obvodu Ostrava-Jih vyvrcholily promenádou v Jubilejní kolonii

11. června 2024 12:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Třídenní promenádou v Jubilejní kolonii vyvrcholily oslavy 100. let Velké Ostravy na Jihu. Jednalo se o celkově pátý ročník této promenády v obvodu, ale letos ji doplnily retro kostýmy, dobová auta nebo první ostravský starosta Jan Prokeš.

Přípravy na hudebně-zábavní festival Slavnosti Jihu v Ostravě vrcholí

11. června 2024 12:31 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

O víkendu se mohou zájemci zúčastnit největší letní akce obvodu, Slavnosti Jihu. Přípravy na ně vrcholí. Lidé se mohou těšit na Vojtu Dyka, Anetu Langerovou nebo třeba skupiny No Name a Jelen, ale také zlínskou filharmonii doprovázející Petra Bendeho.

Psy občanů obvodu Ostrava-Jih hromadně očkovali proti vzteklině

11. června 2024 12:01 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

V Ostravě Výškovicích, Zábřehu a Hrabůvce bylo na konci května možné nechat očkovat své psy proti vzteklině. Obyvatelé obvodu měli tuto možnost za sníženou cenu. Na Jihu evidují přes 5 tisíc psích majitelů.

Rodiny s dětmi se bavily na Bezva FESTu. Lidé mohli přispět i do sbírky Srdce pro Porubu
Vydáno 23. května 2024 21:13, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Den plný zábavy pro celou rodinu. To je Bezva Fest, který se už podruhé uskutečnil na letním koupališti v Ostravě-Porubě. Ujít si ho nenechaly tisíce lidí.

Adéla Marková, zakladatelka Bezva FESTu: “Právě za mnou hraje Matěj Plšek, nový talent z Československo má talent na 2. místě. Jinak tady máme dvě stage. Jedna je taková více teens, influencerská a na té jedné hrál dnes Pokáč, Tereza Mašková, Karol a Kvído, Kája a Bambuláček a Lollipopz.”
Matěj Plšek, zpěvák: “Bylo to tady super, lidé tady byli úplně boží, zaskákali jsme si a i když trochu pršelo, tak to bylo super. Hráli jsme hodinový set s kapelou, bylo to super. Hraju vlastní tvorbu a i covery a snažím se do budoucna ty covery nahradit vlastními songy.”
Tereza Mašková, zpěvačka: “Hrozně si toho vážím, že tady můžu být a já jsem v podstatě doma, takže se moc těším a myslím si, že naše publikum je fajn, když se dostaneme do varu a necháme se hlavně unést do varu, tak si myslím, že to umíme rozjet a zazní tady mé písničky z mých dvou desek a také zazní písně, které se se mnou spojily díky Superstar.”
Adéla Marková, zakladatelka Bezva FESTu: “Máme to koncipované tak, že rodiny nám zaplatí vstup a v rámci toho vstupu mají už úplně všechno zdarma.”

Vyřádit se mohli na 30 atrakcích jako jsou skákací hrady, autodrom, labutě nebo řetízkový kolotoč. Nechyběla ani 100 metrová nafukovací dráha a spousta herniček a kreativních dílen.

anketa: návštěvníci Bezva FESTu: “Zahrál jsem si badminton a bylo to tu super.”
“Je to tady super, byl jsem na hodně atrakcích a věřím, že to je tady i pro ostatní super.”
“Hodně dobrý, hlavně hodně youtuberů tu bylo. Co jsem si vyzkoušel? Tam ten, který mi moc nešel a trefil jsem to jen jednou a tam to jsem netrefil vůbec.”
“Mě nejvíc bavilo asi ten řetízkový kolotoč, tady tahle atrakce a ti zpěváci.”
“Mi se tady líbily hlavně ty skákací hrady a líbilo se mi tady i to plnění úkolů.”
“Mě se tady líbilo, ty atrakce, youtubeři, jako super to tady je, program taky a já jsem tady s tím spokojený, občerstvení taky super.”

Rodinný festival měl i charitativní podtext. Městský obvod Poruba tady měl stánek se sbírkou Srdce pro Porubu.

Šárka Jelšíková, vedoucí odboru kultury, MOb Ostrava-Poruba: “Pro nás je účast na Bezva festu letos premiérou. Jsme za tu spolupráci moc rádi, protože lidí byla spousta, byli štědří a my jsme si vyzkoušeli akci v takovýchto rozměrech poprvé. Navíc malý Daniel, na kterého se aktuálně vybírá, se díky Bezva festu mohl setkat se svým oblíbeným youtuberem Tarym, takže byl velice nadšený a jsme za to moc rádi.”

Na stánku si přišly na své i děti. Mohly si zahrát různé hry, vyluštit křížovku, nebo vyrobit placku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000043204/rodiny-s-detmi-se-bavili-na-bezva-festu-prispet-mohli-i-do-sbirky-srdce-pro-porubu