Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava rozjela rozsáhlou rekonstrukci chodníků v Michálkovické ulici

Ostrava-Slezská Ostrava |

Slezská Ostrava zahájila rozsáhlou rekonstrukci chodníků v Michálkovické ulici. V osmi etapách se postupně opraví se úsek dlouhý přes 1 kilometr. Práce budou probíhat až do podzimu letošního roku a navazují na další stavební úpravy v okolí zoologické zahrady.

Slezská Ostrava pracuje na rozsáhlé opravě chodníků v Michálkovické ulici. A to v úseku od kruhového objezdu na Hladnově až po křížení s ulicí Na Jánské.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Tento chodník byl dlouhodobě ve špatném technické stavu. Nicméně jsme čekali na koordinaci se stavbou parkovacího domu u Zoo Ostrava. A je tady první etapa chodníků, která bude realizována ve vztahu právě ke stavbě parkovacího domu. Následně bude chodník rekonstruován od kruhového objezdu postupně v osmi etapách. Tak, aby došlo k co nejmenšímu dopravnímu omezení. A na podzim letošního roku naváže plynule na již pravený chodník také rekonstrukce vozovky ulice Michálkovická."

Celý rekonstruovaný úsek má délku 1 100 metrů a radnice spolupracuje také se všemi majiteli sítí, kteří si chtějí do země uložit své chráničky a v budoucnu je využít k dalšímu zasíťování lokality.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Celkové náklady na rekonstrukci chodníků na ulici Michálkovická činí 26,5 milionu korun. Z čehož 70 procent financuje město Ostrava. Výstavbu parkovacího domu u zoo platí celou město Ostrava a komunikace, respektive oprava vozovky jde za Správou silnic Moravskoslezského kraje, neboť kraj je správou komunikace pověřen."

Práce mají probíhat až do konce listopadu. Aktuální sezóna kolem zoologické zahrady tak rozhodně nebude jednoduchá. Zvláště pro návštěvníky. Jak pěší, tak ty, kteří přijedou autem.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Chtěl bych apelovat na všechny občany, aby byli opravdu trpěliví s rekonstrukcí této komunikace. Jedná se o frekventovanou silnici, míří zde spousty turistů, právě do Zoo Ostrava. Je tedy jasné, že tento rok nebude úplně příjemný v rámci ulice Michálkovická, ale je potřeba toto nepohodlí vydržet. A věřím, že na konci roku budeme mít celou ulici Michálkovickou téměř jako novou."

Součástí stavby je i rekonstrukce ploch osmi zastávek s instalací nových odpadkových košů a krytého stání pro jednu zastávku.

Nahlásit chybu


K tématu

V Ostravě-Heřmanicích se opravují cesty po výstavbě kanalizace

9. května 2023 16:13 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Několik hlavních ulic v Ostravě-Heřmanicích postupně dostává nový asfaltový povrch. Práce probíhají v návaznosti na náročnou opravu kanalizace, která proběhla v uplynulých třech letech. Zároveň byly postupně opraveny také chodníky.

Chodníky i zastávky na Michálkovické ve Slezské Ostravě dostávají novou podobu

8. srpna 2023 12:47 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Chodníky v ulici Michálkovická ve Slezské Ostravě procházejí rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 26,5 milionu korun. Součástí stavby je také rekonstrukce osmi zastávek městské hromadné dopravy, které získají novou podobu a sjednocený vzhled v duchu obvodu Slezská Ostrava.

Řidiče v Bohumíně zpomalí oprava dopravní tepny a stavba nového chodníku

25. března 2024 16:07 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Páteřní silniční tah Bohumínem, ulice 1. máje ve Skřečoni, projde v dubnu částečnou rekonstrukcí. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) plánuje opravit úsek od kruhového objezdu pod mostem až k autobusové zastávce u pošty. Řidiči musí počítat se zúžením, v němž budou kyvadlovou dopravu řídit semafory.


V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

13. dubna 2024 10:50 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

13. dubna 2024 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. května 2024 od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

12. dubna 2024 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru

11. dubna 2024 21:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Tvoříme prostor pokračuje další výzvou. Změnit své okolí může kdokoliv

11. dubna 2024 19:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Také Porubané se mohou zapojit do dotačního programu ostravského magistrátu Tvoříme prostor. Každý, kdo není spokojen se svým okolím, ho může jakkoliv změnit. Přihlášky mohou zájemci podávat do 6. května.

Stará hyperbarická komora by mohla sloužit kosmonautům. Fifejdská nemocnice hledá další využití

11. dubna 2024 12:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jak už z našeho zpravodajství víte, Městská nemocnice Ostrava získala novou hyperbarickou komoru. Nyní řeší další využití starého padesáti tunového zařízení. Zajímavou možností by mohla být její přeměna pro modul na přípravu kosmonautů na lety do vesmíru.

Slezská Ostrava rozjela rozsáhlou rekonstrukci chodníků v Michálkovické ulici
Vydáno 4. dubna 2023 13:33, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Slezská Ostrava zahájila rozsáhlou rekonstrukci chodníků v Michálkovické ulici. V osmi etapách se postupně opraví se úsek dlouhý přes 1 kilometr. Práce budou probíhat až do podzimu letošního roku a navazují na další stavební úpravy v okolí zoologické zahrady.

Slezská Ostrava pracuje na rozsáhlé opravě chodníků v Michálkovické ulici. A to v úseku od kruhového objezdu na Hladnově až po křížení s ulicí Na Jánské.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Tento chodník byl dlouhodobě ve špatném technické stavu. Nicméně jsme čekali na koordinaci se stavbou parkovacího domu u Zoo Ostrava. A je tady první etapa chodníků, která bude realizována ve vztahu právě ke stavbě parkovacího domu. Následně bude chodník rekonstruován od kruhového objezdu postupně v osmi etapách. Tak, aby došlo k co nejmenšímu dopravnímu omezení. A na podzim letošního roku naváže plynule na již pravený chodník také rekonstrukce vozovky ulice Michálkovická."

Celý rekonstruovaný úsek má délku 1 100 metrů a radnice spolupracuje také se všemi majiteli sítí, kteří si chtějí do země uložit své chráničky a v budoucnu je využít k dalšímu zasíťování lokality.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Celkové náklady na rekonstrukci chodníků na ulici Michálkovická činí 26,5 milionu korun. Z čehož 70 procent financuje město Ostrava. Výstavbu parkovacího domu u zoo platí celou město Ostrava a komunikace, respektive oprava vozovky jde za Správou silnic Moravskoslezského kraje, neboť kraj je správou komunikace pověřen."

Práce mají probíhat až do konce listopadu. Aktuální sezóna kolem zoologické zahrady tak rozhodně nebude jednoduchá. Zvláště pro návštěvníky. Jak pěší, tak ty, kteří přijedou autem.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Chtěl bych apelovat na všechny občany, aby byli opravdu trpěliví s rekonstrukcí této komunikace. Jedná se o frekventovanou silnici, míří zde spousty turistů, právě do Zoo Ostrava. Je tedy jasné, že tento rok nebude úplně příjemný v rámci ulice Michálkovická, ale je potřeba toto nepohodlí vydržet. A věřím, že na konci roku budeme mít celou ulici Michálkovickou téměř jako novou."

Součástí stavby je i rekonstrukce ploch osmi zastávek s instalací nových odpadkových košů a krytého stání pro jednu zastávku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000036528/slezska-ostrava-rozjela-rozsahlou-rekonstrukci-chodniku-v-michalkovicke-ulici