Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zoo Ostrava připravila program i na Velikonoce

Ostrava-Slezská Ostrava |

Ostravská zoologická zahrada připravila program pro návštěvníky i na letošní Velikonoční svátky. Prodloužila otevírací dobu a připravila také oblíbená komentovaná setkání u různých druhů zvířat.

Ostravská zoo láká k tradičně k návštěvám ve kterémkoliv ročním období. Letos opět připravila program i na Velikonoce.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Během velikonočních svátků je zoologická zahrada otevřena jako každý den v roce. Aktuálně od 9:00 do 19:00 hodin. Přičemž pokladny a pavilony se zavírají o hodinu dříve. To znamená, že vstoupit do zoo může člověk do 18:00 hodin. A po celou dobu mohou lidé zhlédnout také některé z komentovaných setkání, která máme připravena. Nově jsme v letošní sezóně třeba zařadili komentované setkání u makaků lvích, kteří se v loňském roce přestěhovali do nové expozice Wanderu. Krmení nebo setkání začíná s chovatelem ve 12:30. Jiné je to o Velikonočním pondělí, kdy se brány otvírají tradičně už v 8:00 hodin. To znamená, o hodinu dříve, než je běžné."
Anketa: 1.) "Chodíme každoročně do zoo, pokud můžeme s dětmi. Vždycky vnoučata pobereme a jdeme. Malá se už nemohla dočkat, kdy konečně uvidíme zvířátka zase znovu. A měly by tam být i opičky, nový pavilon, takže to jsme ještě neviděli." 2.) "Já jsem tady po dlouhé době, ale přišla jsem tady, protože mám tady kamarádku z Bulharska, tak jí to tady chci ukázat. Co máme v Ostravě." 3.) "Dneska nás tady přivedla malá, protože jsme jí chtěli udělat nějaké pěkné odpoledne. A já tady moc nechodím, protože já bydlím v USA už patnáct let, takže asi tak."

Zoologická zahrada se po zimním klidovém období začíná pomalu probouzet do plné sezóny.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Zejména třeba tady v expozici na Statku, je vidět plno jarních mláďat, kdy ta domácí plemena jsou i spojena s velikonočními svátky. Takže lidé se mohou potěšit pohledem na kůzlata, ovečky, telátka a další domácí zvířata. Ale samozřejmě i v jiných výbězích jsou první letošní přírůstky, například u jelenů. A jinak téměř všechny expozice jsou už také zprovozněny. Vzhledem k chladnějšímu období čekáme třeba se stěhováním lemurů na ostrovní expozice."

Na své si přijdou také milovníci rozkvétající přírody.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Máme samozřejmě novinku pro milovníky květin a rostlin vůbec. Botanické prohlídky zázemí skleníku probíhají od začátku dubna. A budou prodlouženy podobně jako v loňském roce až do prosince. Nicméně o velikonočním víkendu se komentované prohlídky nekonají, ale i tak už začínají po areálu nakvétat kytky i stromy. Takže věřím, že to bude taková snad dobrá záplata za to, že nemohou lidé nahlédnout tento víkend do skleníků."

Podrobnosti o plánovaných akcích a komentovaných prohlídkách najdete také na internetových stránkách ostravské zoo.

Nahlásit chybu


K tématu

Zoo Ostrava změnila po dvaceti letech identitu a má plno dalších novinek

15. srpna 2023 10:42 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Nové logo, mláďata i rozšíření chovů dalších zvířat. Ostravská zoologická zahrada má v letošním roce řadu novinek. Jednou z nich je také nově postavený parkovací dům, který má pomoci řešit nedostatek parkovacích míst a zmírnit náročnou dopravní situaci na příjezdu do zoo.

Ostravská zoo přijímá dýně a další tykve od zahrádkářů

12. října 2023 18:16 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská zoologická zahrada se opět obrací na zahrádkáře a pěstitele, kterým se urodilo nebývalé množství zejména dýní, cuket a dalších plodů tykvovitých rostlin. Pokud nevíte co s nimi, zoo ráda přebytky přijme. Dýně i cukety poslouží k výzdobě areálu podzimní zoo, ale hlavně jako krmivo pro zvířata.

Ostravská zoo láká návštěvníky na levnější mimosezónní vstupné

26. listopadu 2023 17:46 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Příznivé počasí láká k návštěvě Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava i v tomto období. Od začátku listopadu mohou lidé navíc využít i mimosezónní slevy na vstupném, které potrvají až do konce března příštího roku.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

SPŠ elektrotechniky a informatiky představila nové učebny

17. dubna 2024 21:40 | Ostrava-město | Tomáš Tikal | Studuj u nás

SPŠ elektrotechniky a informatiky v Ostravě patří k páteřním školám, které se zapojily do projektu Inovační centrum pro transformaci vzdělávání. Díky tomu získala moderní učebnu a také založila vlastní školní firmu.

K zápisům do prvních tříd došlo na Slezské 171 dětí, otevře se sedm tříd

Slezskoostravské předškoláky čekal v minulém týdnu zápis do prvních tříd. Letošní ročník byl silnější a k zápisu se tak dostavilo celkem 171 dětí. Největší zájem byl tradičně o Základní školu Bohumínská.

Studenti hladnovského gymnázia se možná podívají do Afriky, jejich projekt podporuje školu v Tanzánii

Studenti hladnovského gymnázia pracují na speciálním projektu, který spojuje slezskoostravskou školu s tanzanskou školou Mlondwe. Jmenuje se Hakuna Matata a studenti gymnázia díky němu možná brzy vycestují rovnou do Afriky.

Mezinárodní festival filmů o lidských právech Jeden svět je opět v Ostravě

17. dubna 2024 12:30 | Ostrava-Centrum | Michal Slonina | Kulturní okénko

V Ostravě začal další ročník mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. Promítá filmy o lidských právech v celkem 48 městech v České republice a jedná se o největší festival svého druhu na světě.

Platforma Move Ostrava zve na své programy, nejbližším bude představení s názvem Sen

17. dubna 2024 12:00 | Ostrava-město | Michal Slonina | Kulturní okénko

Move Ostrava je platformou podporující rozvoj múzických umění. Zaměřená je na diváky i profesionální umělce a v Ostravě funguje už více než 10 let. Ve svých projektech propojuje současný tanec, fyzické divadlo a nový cirkus.

V Ostravě se bude hrát špičkový tenis. Turnaj Ostra Group Open má bohatou tradici

17. dubna 2024 11:54 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Do Ostravy se sjedou špičkoví tenisté, aby se utkali o titul na 21. ročníku turnaje Ostra Group Open druhé nejvyšší světové kategorie Challenger. Loňské vítězství bude obhajovat český tenista Zdeněk Kolář.

Zoo Ostrava připravila program i na Velikonoce
Vydáno 7. dubna 2023 13:42, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Ostravská zoologická zahrada připravila program pro návštěvníky i na letošní Velikonoční svátky. Prodloužila otevírací dobu a připravila také oblíbená komentovaná setkání u různých druhů zvířat.

Ostravská zoo láká k tradičně k návštěvám ve kterémkoliv ročním období. Letos opět připravila program i na Velikonoce.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Během velikonočních svátků je zoologická zahrada otevřena jako každý den v roce. Aktuálně od 9:00 do 19:00 hodin. Přičemž pokladny a pavilony se zavírají o hodinu dříve. To znamená, že vstoupit do zoo může člověk do 18:00 hodin. A po celou dobu mohou lidé zhlédnout také některé z komentovaných setkání, která máme připravena. Nově jsme v letošní sezóně třeba zařadili komentované setkání u makaků lvích, kteří se v loňském roce přestěhovali do nové expozice Wanderu. Krmení nebo setkání začíná s chovatelem ve 12:30. Jiné je to o Velikonočním pondělí, kdy se brány otvírají tradičně už v 8:00 hodin. To znamená, o hodinu dříve, než je běžné."
Anketa: 1.) "Chodíme každoročně do zoo, pokud můžeme s dětmi. Vždycky vnoučata pobereme a jdeme. Malá se už nemohla dočkat, kdy konečně uvidíme zvířátka zase znovu. A měly by tam být i opičky, nový pavilon, takže to jsme ještě neviděli." 2.) "Já jsem tady po dlouhé době, ale přišla jsem tady, protože mám tady kamarádku z Bulharska, tak jí to tady chci ukázat. Co máme v Ostravě." 3.) "Dneska nás tady přivedla malá, protože jsme jí chtěli udělat nějaké pěkné odpoledne. A já tady moc nechodím, protože já bydlím v USA už patnáct let, takže asi tak."

Zoologická zahrada se po zimním klidovém období začíná pomalu probouzet do plné sezóny.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Zejména třeba tady v expozici na Statku, je vidět plno jarních mláďat, kdy ta domácí plemena jsou i spojena s velikonočními svátky. Takže lidé se mohou potěšit pohledem na kůzlata, ovečky, telátka a další domácí zvířata. Ale samozřejmě i v jiných výbězích jsou první letošní přírůstky, například u jelenů. A jinak téměř všechny expozice jsou už také zprovozněny. Vzhledem k chladnějšímu období čekáme třeba se stěhováním lemurů na ostrovní expozice."

Na své si přijdou také milovníci rozkvétající přírody.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Máme samozřejmě novinku pro milovníky květin a rostlin vůbec. Botanické prohlídky zázemí skleníku probíhají od začátku dubna. A budou prodlouženy podobně jako v loňském roce až do prosince. Nicméně o velikonočním víkendu se komentované prohlídky nekonají, ale i tak už začínají po areálu nakvétat kytky i stromy. Takže věřím, že to bude taková snad dobrá záplata za to, že nemohou lidé nahlédnout tento víkend do skleníků."

Podrobnosti o plánovaných akcích a komentovaných prohlídkách najdete také na internetových stránkách ostravské zoo.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000036594/zoo-ostrava-pripravila-program-i-na-velikonoce