Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Bazaly zavítají světoví fotbaloví trenéři, budou předávat zkušenosti

Ostrava-Slezská Ostrava |

Fotbalový Baník chystá další jedinečný trenérský seminář. Podobně jako v loňské roce se ho i letos zúčastní několik trenérů působících ve světových klubech. Podle domácích trenérů je to jedinečná příležitost, jak si vzájemně předat cenné zkušenosti, které mohou rozvíjet talenty hráčů.

Fotbalová akademie Baníku Ostrava chystá na 8. května druhý ročník výjimečné Konference fotbalových trenérů. Přednášet sem přijedou špičkoví trenéři z Česka i zahraničí.

Jiří Neček, asistent trenéra A týmu FC Baník Ostrava: "Zažil jsem ten ročník, byl jsem nadšený, protože toto byla jedna z takových unikátních akcí, kde jsem byl spíše i překvapený, že tady bylo hodně věcí, jak do praxe. Tak za prvé ohledně trenérů, přeložení. Bylo tady hodně i do fyzické kondice, což bývá někdy málo dáno. Bylo to přesně ukázáno, jak v katapultech. Bylo srovnání se zahraničním, tak s naší republikou."

V programu bude Individuální rozvoj hráče v týmovém výkonu, Posuny hráčů v žákovských kategoriích, Kondiční příprava a postupný přechod do A-týmu a samotný Přechod hráčů z mládežnického do dospělého fotbalu. Každý přednášející bude mít 45 minut teorie, 45 minut praxe a 15 minut na diskuzi.

Jiří Neček, asistent trenéra A týmu FC Baník Ostrava: "Už se na to hrozně těším, protože tady tato konference bude znovu, jak pro trenéry zahraniční a naše. Myslím si, že tady ta účast bude velká, protože minule byla taky hrozně velká. A doufám, že těm trenérům to hrozně pomůže."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Městský obvod dlouhodobě podporuje jak sportovní kluby, tak i konkrétně fotbalovou akademii, která funguje na Bazalech. Podobnou akci, jako je trenérská konference, určitě vítáme. Protože každý může být talentovaný, jak chce, ale právě trenéři mohou jsou zodpovědní za to, aby rozvíjeli jejich svěřenci své dovednosti. Dokázali využívat své zkušenosti a rozvíjeli jejich individuální potenciál. Proto je určitě dobře, že i trenéři mají možnost se nejen vzdělávat, ale vzdělávat navíc i s předními světovými trenéry, kteří jim mohou tyto zkušenosti v jejich práci předat."

Na Bazalech tak budou přednášek takové kapacity jako například šéftrenér mládežnického úseku 1. FC Norimberk nebo opětovně hlavní trenér U21 týmu West Ham United.

Jiří Neček, asistent trenéra A týmu FC Baník Ostrava: "Vím, že Michael These tady bude, další je Mark Robson, ten už tady byl. Toho známe. Jsou to trenéři, kteří určitě tady tomu hrozně moc pomůžou. A ta praxe právě pro ty trenéry ze zahraničí, kterou dodávají sem, je dost důležitá. Protože už se hodně věcí srovnává a my víme, už i v tréninku, proč třeba jsou někteří hráči rychlejší v zahraničí, jak u nás. Je to dáno také výběrem, ale několik věcí, které trenér umí, my už se k tomu také dostáváme. A myslím si, že v tomto ten pokrok jde hrozně dopředu. A to, co se trénovalo před dvaceti lety, to už dneska neplatí. A je to už daleko a jsou nové věci. A musí se pořád takto pokračovat dál."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Přínosem určitě je i to, že akce proběhne v areálu na Bazalech, který město zrekonstruovalo právě proto, aby se zde konaly podobné akce a aby sloužilo ke vzdělávání a trénování fotbalové mládeže."

Zájemci z řad trenérů se mohou na seminář přihlašovat do 5. května. Absolvováním obdrží 4 kreditní body.

Nahlásit chybu


K tématu

Fotbalový Baník Ostrava by se mohl vrátit na stadion Bazaly

13. února 2024 15:00 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava plánuje vybudovat nové zázemí pro fotbalový klub FC Baník Ostrava. Chce prověřit, zda by se fotbalisté mohli vrátit zpět na věhlasný stadion Bazaly. Ten byl domovským areálem Baníku od roku 1959 až do sezony 2014/2015. Město si nechá zpracovat ověřovací studii, která má ukázat, jestli je v původním areálu možné postavit stadion pro 15 tisíc lidí.

Baník se možná vrátí na Bazaly, město nyní ověřuje možnosti rozšíření stadionu

28. února 2024 14:00 | Ostrava-město | Michal Slonina | Slezskoostravský expres

Stadion na Bazalech je v Ostravě legendou a je také domovem ostravského prvoligového fotbalového klubu – Baníku. Fotbaloví fanoušci dnes ale musí za zápasy do Vítkovic, kapacity Bazalů totiž na první ligu nestačí. To se možná v budoucnu změní a Baník se k radosti fanoušků na Slezskou vrátí.

Na Bazalech se konal mezinárodní turnaj fotbalových nadějí i s pořádnou diváckou kulisou

5. září 2023 11:29 | Ostrava-Slezská Ostrava | Petr Kůdela

Tři desítky velmi mladých fotbalových týmů z ČR, Slovenska a Polska - ve věkových kategoriích sedmi a osmi let - si zahrály na ostravském stadionu Bazaly Mezinárodní turnaj přípravek U7 a U8. V příjemné sportovní kulise s několika stovkami fandících rodičů a dalších diváků z hlavní tribuny.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Slezskoostravská ZŠ uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

Na Bazaly zavítají světoví fotbaloví trenéři, budou předávat zkušenosti
Vydáno 25. dubna 2023 14:14, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Fotbalový Baník chystá další jedinečný trenérský seminář. Podobně jako v loňské roce se ho i letos zúčastní několik trenérů působících ve světových klubech. Podle domácích trenérů je to jedinečná příležitost, jak si vzájemně předat cenné zkušenosti, které mohou rozvíjet talenty hráčů.

Fotbalová akademie Baníku Ostrava chystá na 8. května druhý ročník výjimečné Konference fotbalových trenérů. Přednášet sem přijedou špičkoví trenéři z Česka i zahraničí.

Jiří Neček, asistent trenéra A týmu FC Baník Ostrava: "Zažil jsem ten ročník, byl jsem nadšený, protože toto byla jedna z takových unikátních akcí, kde jsem byl spíše i překvapený, že tady bylo hodně věcí, jak do praxe. Tak za prvé ohledně trenérů, přeložení. Bylo tady hodně i do fyzické kondice, což bývá někdy málo dáno. Bylo to přesně ukázáno, jak v katapultech. Bylo srovnání se zahraničním, tak s naší republikou."

V programu bude Individuální rozvoj hráče v týmovém výkonu, Posuny hráčů v žákovských kategoriích, Kondiční příprava a postupný přechod do A-týmu a samotný Přechod hráčů z mládežnického do dospělého fotbalu. Každý přednášející bude mít 45 minut teorie, 45 minut praxe a 15 minut na diskuzi.

Jiří Neček, asistent trenéra A týmu FC Baník Ostrava: "Už se na to hrozně těším, protože tady tato konference bude znovu, jak pro trenéry zahraniční a naše. Myslím si, že tady ta účast bude velká, protože minule byla taky hrozně velká. A doufám, že těm trenérům to hrozně pomůže."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Městský obvod dlouhodobě podporuje jak sportovní kluby, tak i konkrétně fotbalovou akademii, která funguje na Bazalech. Podobnou akci, jako je trenérská konference, určitě vítáme. Protože každý může být talentovaný, jak chce, ale právě trenéři mohou jsou zodpovědní za to, aby rozvíjeli jejich svěřenci své dovednosti. Dokázali využívat své zkušenosti a rozvíjeli jejich individuální potenciál. Proto je určitě dobře, že i trenéři mají možnost se nejen vzdělávat, ale vzdělávat navíc i s předními světovými trenéry, kteří jim mohou tyto zkušenosti v jejich práci předat."

Na Bazalech tak budou přednášek takové kapacity jako například šéftrenér mládežnického úseku 1. FC Norimberk nebo opětovně hlavní trenér U21 týmu West Ham United.

Jiří Neček, asistent trenéra A týmu FC Baník Ostrava: "Vím, že Michael These tady bude, další je Mark Robson, ten už tady byl. Toho známe. Jsou to trenéři, kteří určitě tady tomu hrozně moc pomůžou. A ta praxe právě pro ty trenéry ze zahraničí, kterou dodávají sem, je dost důležitá. Protože už se hodně věcí srovnává a my víme, už i v tréninku, proč třeba jsou někteří hráči rychlejší v zahraničí, jak u nás. Je to dáno také výběrem, ale několik věcí, které trenér umí, my už se k tomu také dostáváme. A myslím si, že v tomto ten pokrok jde hrozně dopředu. A to, co se trénovalo před dvaceti lety, to už dneska neplatí. A je to už daleko a jsou nové věci. A musí se pořád takto pokračovat dál."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Přínosem určitě je i to, že akce proběhne v areálu na Bazalech, který město zrekonstruovalo právě proto, aby se zde konaly podobné akce a aby sloužilo ke vzdělávání a trénování fotbalové mládeže."

Zájemci z řad trenérů se mohou na seminář přihlašovat do 5. května. Absolvováním obdrží 4 kreditní body.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000036875/na-bazaly-zavitaji-svetovi-fotbalovi-treneri-budou-predavat-zkusenosti