Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce lávky i prostranství nad Bazaly v Ostravě jde podle plánu

Ostrava-Slezská Ostrava |

Loni v říjnu začaly práce na obnově lávky nad stadionem Bazaly, které realizuje město Ostrava. Městský obvod Slezská Ostrava pak začal letos v březnu s navazující úpravou prostranství kolem lávky. Práce jsou nyní zhruba v polovině a nová lávka i okolí by mělo být hotové do podzimu.

Nad stadionem Bazaly v Ostravě probíhají dvě velké stavební akce. Město Ostrava rekonstruuje lávku nad Českobratrskou ulicí a Slezská Ostrava nyní pracuje na nové podobě okolního prostranství.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V loňském roce jsme ve spolupráci s městem Ostrava, se společností Ostravské komunikace, zahájili rozsáhlou rekonstrukci veřejných prostranství nad stadionem Bazaly. Započalo se s rekonstrukcí samotné lávky nad Bazaly, která je ikonickým místem pro řadu Ostravanů, kteří se zde chodí nejenom kochat výhledem, ale často i fotit a vodí zde četné turistické návštěvy. Tato lávka již dnes je v pokročilé fázi rekonstrukce a městský obvod nyní přistupuje k rekonstrukci okolních veřejných prostranství, včetně dvou zastávek městské hromadné dopravy."
Jiří Kunz, stavbyvedoucí: "Momentálně bouráme povrchy, které jsou velmi kvalitní. Beton je velmi kvalitní, kdysi se nešetřilo. S tím, že demontujeme zastávky, které jsme začali demontovat až teď. Aby lidé mohli chodit, ať nejsou omezeni. Protože probíhá zároveň i rekonstrukce lávky. Takže demontujeme, poté budeme dělat podkladní vrstvy a budeme to celé dláždit."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Na tomto místě dnes vidíme spoustu betonu a zpevněných ploch. V budoucnu by se měla podoba tohoto místa změnit. Mělo by přibýt hodně zeleně. A to jak stromy, tak samozřejmě i travnaté plochy. Celková plocha zpevněných komunikací. To znamená chodníků a zpevněných cest by se měla zmenšit. A mělo by jít spíše o pobytový veřejný prostor. Než o dnešní betonovou džungli, kterou tady můžeme vidět."

Práce na opravě prostranství jsou rozděleny na dvě části. Nejprve se udělá jedna strana a následně druhá.

Jiří Kunz, stavbyvedoucí: "My jsme samozřejmě limitováni. My uděláme veškeré zpevněné povrchy po zastávky. Po konec zastávek. A budeme čekat, než se provede rekonstrukce lávky. A poté začneme pokračovat v těch pracích dál."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Samotná lávka po rekonstrukci získá nový ráz. Bude obložena cortenovým plechem, ale i na samotné lávce se bude kromě obrazového rámu, který ji bude zakončovat a bude poskytovat nové možnosti, zejména pro lidi, kteří si budou chtít udělat fotku s panoramatem Ostravy, tak bude obsahovat i truhlíky se zelení. To znamená, přímo na lávce bude zeleň i lavičky, kde se budou moci lidé zastavit. A pokud jde o samotné veřejné prostranství kolem lávky, tak to získá novou podobu, zejména díky zajímavým zastávkám MHD, které budou nově vyvedeny jako fotbalové střídačky s ikonickými modrými baníkovskými sedačkami. A budeme tak odkazovat na historii tohoto místa ve vztahu k Baníku Ostrava."

Rekonstrukce lávky vyjde magistrát na 39 milionů korun včetně DPH. A městský obvod zaplatí za úpravu veřejného prostranství 18 milionů.

Nahlásit chybu


K tématu

Historická budova radnice Slezské Ostravy dostává novou fasádu

11. července 2023 13:34 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Slezská Ostrava opravuje fasádu historické budovy radnice. Byly na ní totiž už viditelné lokální trhliny a nečistoty. Oživení probíhá po jedenácti letech a práce jsou rozděleny do několika etap. Náklady na opravu přesáhnou 2,6 milionu korun.

Práce na okolí mostu na Bazalech finišují. Zastávky ve tvaru střídaček už tvrdnou

30. listopadu 2023 10:25 | Ostrava-Slezská Ostrava | Tomáš Kořistka

Před několika týdny byla ve Slezské Ostravě na Bazalech otevřena nová lávka. Občané už ji mohou naplno využívat a v těchto dnech také finišují práce na úpravách okolí. Před dokončením jsou i stylové "baníkovské" zastávky.

Lávka nad Bazaly je hotova i s futuristickým rámem, teď se dělá "náměstíčko"

10. října 2023 16:40 | Ostrava-Slezská Ostrava | Petr Kůdela

Pěkné lavičky, květinové záhony, obrazový rám. Po nové lávce, spojující Bazaly s Hladnovem, se už dá zase bezpečně projít a prohlížet si nádhernou scenérii centra Ostravy i trénujících fotbalistů přes velký futuristický rám. Ten i boky lávky jsou vyrobeny z moderního cortenového plechu v rezavém odstínu.


V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.


Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Jejich kapacita je dostatečná

16. května 2024 20:53 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Rodiče je mohli přihlásit do kterékoli školky v obvodu. Spádovou oblastí je totiž celá Poruba.

Mladí cyklisté z Ostravy se učili bezpečnému provozu a zasoutěžili si

16. května 2024 20:39 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Se zásadami bezpečného chování v silničním provozu se každoročně seznamují žáci 3. až 5. tříd základních škol z Ostravy. Vyvrcholením dopravní výuky mladých cyklistů byla soutěž, která se konala na dopravním hřišti v Hrabůvce.

Nenechávejte v autech nic cenného. Zloděj během pár dní vykradl 16 vozidel v Ostravě

16. května 2024 11:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dnes máme dobrou zprávu pro majitele vozidel. Ostravským policistům se podařilo zadržet zloděje, který během pár dní vykradl 16 aut. Zároveň je to ale pro řidiče výstraha, aby nenechávali v autech nic cenného, protože právě viditelné věci pachatele přilákaly.

ZŠ Bohumínská poprvé navštívili žáci z polského Těšína, školy navázaly přeshraniční spolupráci

Žáci i učitelé Základní školy Bohumínská ve Slezské Ostravě a Szkoły Podstawowej nr 1 z polského Těšína se poprvé sešli, aby navázali přeshraniční spolupráci. Polské hosty čekalo v Ostravě tradiční přivítání chlebem se solí, ale i prohlídka školy, nebo přátelský zápas v basketbalu.

Slezskoostravské Bazaly hostily trenérskou konferenci, přednášel i trenér španělského FC Sevilla

Na Bazalech proběhla další trenérská konference – ojedinělá akce určená jak trenérům, tak i fotbalovým nadšencům. Své zkušenosti zde letos předávali jak reprezentační trenéři, tak i šéftrenér mládeže FC Sevilla, José Ramón Collado.

Rekonstrukce lávky i prostranství nad Bazaly v Ostravě jde podle plánu
Vydáno 2. května 2023 14:02, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Loni v říjnu začaly práce na obnově lávky nad stadionem Bazaly, které realizuje město Ostrava. Městský obvod Slezská Ostrava pak začal letos v březnu s navazující úpravou prostranství kolem lávky. Práce jsou nyní zhruba v polovině a nová lávka i okolí by mělo být hotové do podzimu.

Nad stadionem Bazaly v Ostravě probíhají dvě velké stavební akce. Město Ostrava rekonstruuje lávku nad Českobratrskou ulicí a Slezská Ostrava nyní pracuje na nové podobě okolního prostranství.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V loňském roce jsme ve spolupráci s městem Ostrava, se společností Ostravské komunikace, zahájili rozsáhlou rekonstrukci veřejných prostranství nad stadionem Bazaly. Započalo se s rekonstrukcí samotné lávky nad Bazaly, která je ikonickým místem pro řadu Ostravanů, kteří se zde chodí nejenom kochat výhledem, ale často i fotit a vodí zde četné turistické návštěvy. Tato lávka již dnes je v pokročilé fázi rekonstrukce a městský obvod nyní přistupuje k rekonstrukci okolních veřejných prostranství, včetně dvou zastávek městské hromadné dopravy."
Jiří Kunz, stavbyvedoucí: "Momentálně bouráme povrchy, které jsou velmi kvalitní. Beton je velmi kvalitní, kdysi se nešetřilo. S tím, že demontujeme zastávky, které jsme začali demontovat až teď. Aby lidé mohli chodit, ať nejsou omezeni. Protože probíhá zároveň i rekonstrukce lávky. Takže demontujeme, poté budeme dělat podkladní vrstvy a budeme to celé dláždit."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Na tomto místě dnes vidíme spoustu betonu a zpevněných ploch. V budoucnu by se měla podoba tohoto místa změnit. Mělo by přibýt hodně zeleně. A to jak stromy, tak samozřejmě i travnaté plochy. Celková plocha zpevněných komunikací. To znamená chodníků a zpevněných cest by se měla zmenšit. A mělo by jít spíše o pobytový veřejný prostor. Než o dnešní betonovou džungli, kterou tady můžeme vidět."

Práce na opravě prostranství jsou rozděleny na dvě části. Nejprve se udělá jedna strana a následně druhá.

Jiří Kunz, stavbyvedoucí: "My jsme samozřejmě limitováni. My uděláme veškeré zpevněné povrchy po zastávky. Po konec zastávek. A budeme čekat, než se provede rekonstrukce lávky. A poté začneme pokračovat v těch pracích dál."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Samotná lávka po rekonstrukci získá nový ráz. Bude obložena cortenovým plechem, ale i na samotné lávce se bude kromě obrazového rámu, který ji bude zakončovat a bude poskytovat nové možnosti, zejména pro lidi, kteří si budou chtít udělat fotku s panoramatem Ostravy, tak bude obsahovat i truhlíky se zelení. To znamená, přímo na lávce bude zeleň i lavičky, kde se budou moci lidé zastavit. A pokud jde o samotné veřejné prostranství kolem lávky, tak to získá novou podobu, zejména díky zajímavým zastávkám MHD, které budou nově vyvedeny jako fotbalové střídačky s ikonickými modrými baníkovskými sedačkami. A budeme tak odkazovat na historii tohoto místa ve vztahu k Baníku Ostrava."

Rekonstrukce lávky vyjde magistrát na 39 milionů korun včetně DPH. A městský obvod zaplatí za úpravu veřejného prostranství 18 milionů.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000036995/rekonstrukce-lavky-i-prostranstvi-nad-bazaly-v-ostrave-jde-podle-planu