Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trenéři evropského fotbalu učili na Bazalech, jak zdokonalovat mládež

Ostrava-Slezská Ostrava |

Fotbalový Baník připravil další ročník unikátního semináře pro trenéry mládeže. Na akci přednášeli nejen domácí trenéři, ale také se podařilo získat i několik zvučných jmen ze světových klubů. Cílem bylo si vzájemně předat cenné zkušenosti, které mohou rozvíjet talenty mladých hráčů.

Fotbalová akademie Baníku Ostrava hostila ve sváteční den druhý ročník Konference fotbalových trenérů.

Aleš Křeček, trenér reprezentace ČR U20: "My jsme si připravili jako reprezentační úsek to nejtěžší, co se v ofenzivě na tom hřišti děje. A to je řešení finální třetiny hřiště z hlediska ofenzivy. Budeme se věnovat postupnému útoku, což je disciplína, která je těžká pro všechny kluby. My se tady o tom v Česku bavíme, že v podstatě ten postupný útok, a hlavně tu poslední fázi, moc neumíme řešit. Tak bychom rádi ukázali takový návod nebo nějaké naše myšlení v tom, jak si pomoci tuto poslední třetinu, těch 30 metrů vyřešit."
Milan Chalupa, trenér B týmu FC Baníku Ostrava: "My máme výchovu mládeže v našich podmínkách a začleňování hráčů mládeže, akademie a B týmu do systému A týmu." - Jak je to důležité? - "Důležité to je hodně, protože všichni se chceme chodit dívat na naše odchovance, takže abychom se na ně mohli chodit dívat, tak si je musíme nejdříve vychovat."

Konference byla zaměřena na trenérské techniky a práci s mládeží. Kromě domácích přednášejících se zde představili také šéftrenér mládeže 1. FC Norimberk a hlavní trenér U21 West Ham United.

Verner Lička, legenda FC Baníku Ostrava, člen sportovní rady FAČR: "Těžko nacházím slova, která by to úplně vystihla. Protože zkušenosti osobní, z evropského fotbalu, z evropského trhu. Tak tak takové akce tohoto nejsou, nebývají. A co se týká i historie Československa nebo Československého fotbalu, tak to jsou první takové vlaštovky. Kde je nějaká mezinárodní konference. A všechno je přímo na hřišti. Ideální propojení teorie a praxe."

Hosté měli vždy 45 minut na přednášku a dalších 45 minut bylo věnováno přenesení teorie do praxe přímo na hřišti v tréninku mládeže Baníku Ostrava.

Verner Lička, legenda FC Baníku Ostrava, člen sportovní rady FAČR: "To je myslím obrovský úspěch klubu, protože není jednoduché takovou akci logisticky, finančně uspořádat, a ještě přitáhnout takové osobnosti. Když dneska vezmu, když to shrnu třeba to loňské vystoupení a dnešní, tak opravdu tady přijíždějí kluby evropského formátu a co mě třeba těší, že i ta vystoupení těch kluků z Baníku Ostrava nebo z toho FAČR, tak jsou opravdu konkurence schopné."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Slezskoostravská radnice samozřejmě podpořila tuto jedinečnou konferenci. A to zejména proto, že trenéři jsou podstatou výchovy nejen fotbalové mládeže. Každý může být talentovaný, jak chce, ale trenéři jsou tady právě proto, aby rozvíjeli ty dovednosti jednotlivých hráčů. Já jsem proto rád, že Akademie Baníku Ostrava se rozhodla tuto akci už podruhé uspořádat. Věřím, že bude pokračovat i v dalších letech. Jsem rovněž rád, že akce probíhá právě na stadionu Bazaly. Protože právě za účelem výchovy fotbalové mládeže byly Bazaly městem zrekonstruovány. Takže dnes opravdu slouží svému účelu."

Na akci přijelo asi 150 trenérů mládeže z Česka i Slovenska.

Nahlásit chybu


K tématu

Fotbalový Baník Ostrava by se mohl vrátit na stadion Bazaly

13. února 2024 15:00 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava plánuje vybudovat nové zázemí pro fotbalový klub FC Baník Ostrava. Chce prověřit, zda by se fotbalisté mohli vrátit zpět na věhlasný stadion Bazaly. Ten byl domovským areálem Baníku od roku 1959 až do sezony 2014/2015. Město si nechá zpracovat ověřovací studii, která má ukázat, jestli je v původním areálu možné postavit stadion pro 15 tisíc lidí.

Na Bazaly zavítají světoví fotbaloví trenéři, budou předávat zkušenosti

25. dubna 2023 14:14 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Fotbalový Baník chystá další jedinečný trenérský seminář. Podobně jako v loňské roce se ho i letos zúčastní několik trenérů působících ve světových klubech. Podle domácích trenérů je to jedinečná příležitost, jak si vzájemně předat cenné zkušenosti, které mohou rozvíjet talenty hráčů.

Baník se možná vrátí na Bazaly, město nyní ověřuje možnosti rozšíření stadionu

28. února 2024 14:00 | Ostrava-město | Michal Slonina | Slezskoostravský expres

Stadion na Bazalech je v Ostravě legendou a je také domovem ostravského prvoligového fotbalového klubu – Baníku. Fotbaloví fanoušci dnes ale musí za zápasy do Vítkovic, kapacity Bazalů totiž na první ligu nestačí. To se možná v budoucnu změní a Baník se k radosti fanoušků na Slezskou vrátí.


Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Dnes 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Dnes 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. května 2024 od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Ostrava opět boxuje extraligu olympijského boxu, zápasy lákají na ty nejlepší

Extraliga boxu České boxerské asociace je oficiální nejvyšší soutěž olympijského boxu. Po letech se opět boxuje i v Ostravě a domácí zápasy jsou plné napětí a emocí. Hned první velký souboj přinesl výhru domácích proti Jihlavě.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

SPŠ elektrotechniky a informatiky představila nové učebny

17. dubna 2024 21:40 | Ostrava-město | Tomáš Tikal | Studuj u nás

SPŠ elektrotechniky a informatiky v Ostravě patří k páteřním školám, které se zapojily do projektu Inovační centrum pro transformaci vzdělávání. Díky tomu získala moderní učebnu a také založila vlastní školní firmu.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Trenéři evropského fotbalu učili na Bazalech, jak zdokonalovat mládež
Vydáno 9. května 2023 13:46, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Fotbalový Baník připravil další ročník unikátního semináře pro trenéry mládeže. Na akci přednášeli nejen domácí trenéři, ale také se podařilo získat i několik zvučných jmen ze světových klubů. Cílem bylo si vzájemně předat cenné zkušenosti, které mohou rozvíjet talenty mladých hráčů.

Fotbalová akademie Baníku Ostrava hostila ve sváteční den druhý ročník Konference fotbalových trenérů.

Aleš Křeček, trenér reprezentace ČR U20: "My jsme si připravili jako reprezentační úsek to nejtěžší, co se v ofenzivě na tom hřišti děje. A to je řešení finální třetiny hřiště z hlediska ofenzivy. Budeme se věnovat postupnému útoku, což je disciplína, která je těžká pro všechny kluby. My se tady o tom v Česku bavíme, že v podstatě ten postupný útok, a hlavně tu poslední fázi, moc neumíme řešit. Tak bychom rádi ukázali takový návod nebo nějaké naše myšlení v tom, jak si pomoci tuto poslední třetinu, těch 30 metrů vyřešit."
Milan Chalupa, trenér B týmu FC Baníku Ostrava: "My máme výchovu mládeže v našich podmínkách a začleňování hráčů mládeže, akademie a B týmu do systému A týmu." - Jak je to důležité? - "Důležité to je hodně, protože všichni se chceme chodit dívat na naše odchovance, takže abychom se na ně mohli chodit dívat, tak si je musíme nejdříve vychovat."

Konference byla zaměřena na trenérské techniky a práci s mládeží. Kromě domácích přednášejících se zde představili také šéftrenér mládeže 1. FC Norimberk a hlavní trenér U21 West Ham United.

Verner Lička, legenda FC Baníku Ostrava, člen sportovní rady FAČR: "Těžko nacházím slova, která by to úplně vystihla. Protože zkušenosti osobní, z evropského fotbalu, z evropského trhu. Tak tak takové akce tohoto nejsou, nebývají. A co se týká i historie Československa nebo Československého fotbalu, tak to jsou první takové vlaštovky. Kde je nějaká mezinárodní konference. A všechno je přímo na hřišti. Ideální propojení teorie a praxe."

Hosté měli vždy 45 minut na přednášku a dalších 45 minut bylo věnováno přenesení teorie do praxe přímo na hřišti v tréninku mládeže Baníku Ostrava.

Verner Lička, legenda FC Baníku Ostrava, člen sportovní rady FAČR: "To je myslím obrovský úspěch klubu, protože není jednoduché takovou akci logisticky, finančně uspořádat, a ještě přitáhnout takové osobnosti. Když dneska vezmu, když to shrnu třeba to loňské vystoupení a dnešní, tak opravdu tady přijíždějí kluby evropského formátu a co mě třeba těší, že i ta vystoupení těch kluků z Baníku Ostrava nebo z toho FAČR, tak jsou opravdu konkurence schopné."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Slezskoostravská radnice samozřejmě podpořila tuto jedinečnou konferenci. A to zejména proto, že trenéři jsou podstatou výchovy nejen fotbalové mládeže. Každý může být talentovaný, jak chce, ale trenéři jsou tady právě proto, aby rozvíjeli ty dovednosti jednotlivých hráčů. Já jsem proto rád, že Akademie Baníku Ostrava se rozhodla tuto akci už podruhé uspořádat. Věřím, že bude pokračovat i v dalších letech. Jsem rovněž rád, že akce probíhá právě na stadionu Bazaly. Protože právě za účelem výchovy fotbalové mládeže byly Bazaly městem zrekonstruovány. Takže dnes opravdu slouží svému účelu."

Na akci přijelo asi 150 trenérů mládeže z Česka i Slovenska.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000037114/treneri-evropskeho-fotbalu-ucili-na-bazalech-jak-zdokonalovat-mladez