Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Trenéři evropského fotbalu učili na Bazalech, jak zdokonalovat mládež

Ostrava-Slezská Ostrava |

Fotbalový Baník připravil další ročník unikátního semináře pro trenéry mládeže. Na akci přednášeli nejen domácí trenéři, ale také se podařilo získat i několik zvučných jmen ze světových klubů. Cílem bylo si vzájemně předat cenné zkušenosti, které mohou rozvíjet talenty mladých hráčů.

Fotbalová akademie Baníku Ostrava hostila ve sváteční den druhý ročník Konference fotbalových trenérů.

Aleš Křeček, trenér reprezentace ČR U20: "My jsme si připravili jako reprezentační úsek to nejtěžší, co se v ofenzivě na tom hřišti děje. A to je řešení finální třetiny hřiště z hlediska ofenzivy. Budeme se věnovat postupnému útoku, což je disciplína, která je těžká pro všechny kluby. My se tady o tom v Česku bavíme, že v podstatě ten postupný útok, a hlavně tu poslední fázi, moc neumíme řešit. Tak bychom rádi ukázali takový návod nebo nějaké naše myšlení v tom, jak si pomoci tuto poslední třetinu, těch 30 metrů vyřešit."
Milan Chalupa, trenér B týmu FC Baníku Ostrava: "My máme výchovu mládeže v našich podmínkách a začleňování hráčů mládeže, akademie a B týmu do systému A týmu." - Jak je to důležité? - "Důležité to je hodně, protože všichni se chceme chodit dívat na naše odchovance, takže abychom se na ně mohli chodit dívat, tak si je musíme nejdříve vychovat."

Konference byla zaměřena na trenérské techniky a práci s mládeží. Kromě domácích přednášejících se zde představili také šéftrenér mládeže 1. FC Norimberk a hlavní trenér U21 West Ham United.

Verner Lička, legenda FC Baníku Ostrava, člen sportovní rady FAČR: "Těžko nacházím slova, která by to úplně vystihla. Protože zkušenosti osobní, z evropského fotbalu, z evropského trhu. Tak tak takové akce tohoto nejsou, nebývají. A co se týká i historie Československa nebo Československého fotbalu, tak to jsou první takové vlaštovky. Kde je nějaká mezinárodní konference. A všechno je přímo na hřišti. Ideální propojení teorie a praxe."

Hosté měli vždy 45 minut na přednášku a dalších 45 minut bylo věnováno přenesení teorie do praxe přímo na hřišti v tréninku mládeže Baníku Ostrava.

Verner Lička, legenda FC Baníku Ostrava, člen sportovní rady FAČR: "To je myslím obrovský úspěch klubu, protože není jednoduché takovou akci logisticky, finančně uspořádat, a ještě přitáhnout takové osobnosti. Když dneska vezmu, když to shrnu třeba to loňské vystoupení a dnešní, tak opravdu tady přijíždějí kluby evropského formátu a co mě třeba těší, že i ta vystoupení těch kluků z Baníku Ostrava nebo z toho FAČR, tak jsou opravdu konkurence schopné."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Slezskoostravská radnice samozřejmě podpořila tuto jedinečnou konferenci. A to zejména proto, že trenéři jsou podstatou výchovy nejen fotbalové mládeže. Každý může být talentovaný, jak chce, ale trenéři jsou tady právě proto, aby rozvíjeli ty dovednosti jednotlivých hráčů. Já jsem proto rád, že Akademie Baníku Ostrava se rozhodla tuto akci už podruhé uspořádat. Věřím, že bude pokračovat i v dalších letech. Jsem rovněž rád, že akce probíhá právě na stadionu Bazaly. Protože právě za účelem výchovy fotbalové mládeže byly Bazaly městem zrekonstruovány. Takže dnes opravdu slouží svému účelu."

Na akci přijelo asi 150 trenérů mládeže z Česka i Slovenska.

Nahlásit chybu


K tématu

Fotbalový Baník Ostrava by se mohl vrátit na stadion Bazaly

13. února 2024 15:00 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava plánuje vybudovat nové zázemí pro fotbalový klub FC Baník Ostrava. Chce prověřit, zda by se fotbalisté mohli vrátit zpět na věhlasný stadion Bazaly. Ten byl domovským areálem Baníku od roku 1959 až do sezony 2014/2015. Město si nechá zpracovat ověřovací studii, která má ukázat, jestli je v původním areálu možné postavit stadion pro 15 tisíc lidí.

Slezskoostravské Bazaly hostily trenérskou konferenci, přednášel i trenér španělského FC Sevilla

Na Bazalech proběhla další trenérská konference – ojedinělá akce určená jak trenérům, tak i fotbalovým nadšencům. Své zkušenosti zde letos předávali jak reprezentační trenéři, tak i šéftrenér mládeže FC Sevilla, José Ramón Collado.

Baník se možná vrátí na Bazaly, město nyní ověřuje možnosti rozšíření stadionu

28. února 2024 14:00 | Ostrava-město | Michal Slonina | Slezskoostravský expres

Stadion na Bazalech je v Ostravě legendou a je také domovem ostravského prvoligového fotbalového klubu – Baníku. Fotbaloví fanoušci dnes ale musí za zápasy do Vítkovic, kapacity Bazalů totiž na první ligu nestačí. To se možná v budoucnu změní a Baník se k radosti fanoušků na Slezskou vrátí.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Slezskoostravská ZŠ uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

Trenéři evropského fotbalu učili na Bazalech, jak zdokonalovat mládež
Vydáno 9. května 2023 13:46, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Fotbalový Baník připravil další ročník unikátního semináře pro trenéry mládeže. Na akci přednášeli nejen domácí trenéři, ale také se podařilo získat i několik zvučných jmen ze světových klubů. Cílem bylo si vzájemně předat cenné zkušenosti, které mohou rozvíjet talenty mladých hráčů.

Fotbalová akademie Baníku Ostrava hostila ve sváteční den druhý ročník Konference fotbalových trenérů.

Aleš Křeček, trenér reprezentace ČR U20: "My jsme si připravili jako reprezentační úsek to nejtěžší, co se v ofenzivě na tom hřišti děje. A to je řešení finální třetiny hřiště z hlediska ofenzivy. Budeme se věnovat postupnému útoku, což je disciplína, která je těžká pro všechny kluby. My se tady o tom v Česku bavíme, že v podstatě ten postupný útok, a hlavně tu poslední fázi, moc neumíme řešit. Tak bychom rádi ukázali takový návod nebo nějaké naše myšlení v tom, jak si pomoci tuto poslední třetinu, těch 30 metrů vyřešit."
Milan Chalupa, trenér B týmu FC Baníku Ostrava: "My máme výchovu mládeže v našich podmínkách a začleňování hráčů mládeže, akademie a B týmu do systému A týmu." - Jak je to důležité? - "Důležité to je hodně, protože všichni se chceme chodit dívat na naše odchovance, takže abychom se na ně mohli chodit dívat, tak si je musíme nejdříve vychovat."

Konference byla zaměřena na trenérské techniky a práci s mládeží. Kromě domácích přednášejících se zde představili také šéftrenér mládeže 1. FC Norimberk a hlavní trenér U21 West Ham United.

Verner Lička, legenda FC Baníku Ostrava, člen sportovní rady FAČR: "Těžko nacházím slova, která by to úplně vystihla. Protože zkušenosti osobní, z evropského fotbalu, z evropského trhu. Tak tak takové akce tohoto nejsou, nebývají. A co se týká i historie Československa nebo Československého fotbalu, tak to jsou první takové vlaštovky. Kde je nějaká mezinárodní konference. A všechno je přímo na hřišti. Ideální propojení teorie a praxe."

Hosté měli vždy 45 minut na přednášku a dalších 45 minut bylo věnováno přenesení teorie do praxe přímo na hřišti v tréninku mládeže Baníku Ostrava.

Verner Lička, legenda FC Baníku Ostrava, člen sportovní rady FAČR: "To je myslím obrovský úspěch klubu, protože není jednoduché takovou akci logisticky, finančně uspořádat, a ještě přitáhnout takové osobnosti. Když dneska vezmu, když to shrnu třeba to loňské vystoupení a dnešní, tak opravdu tady přijíždějí kluby evropského formátu a co mě třeba těší, že i ta vystoupení těch kluků z Baníku Ostrava nebo z toho FAČR, tak jsou opravdu konkurence schopné."
Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Slezskoostravská radnice samozřejmě podpořila tuto jedinečnou konferenci. A to zejména proto, že trenéři jsou podstatou výchovy nejen fotbalové mládeže. Každý může být talentovaný, jak chce, ale trenéři jsou tady právě proto, aby rozvíjeli ty dovednosti jednotlivých hráčů. Já jsem proto rád, že Akademie Baníku Ostrava se rozhodla tuto akci už podruhé uspořádat. Věřím, že bude pokračovat i v dalších letech. Jsem rovněž rád, že akce probíhá právě na stadionu Bazaly. Protože právě za účelem výchovy fotbalové mládeže byly Bazaly městem zrekonstruovány. Takže dnes opravdu slouží svému účelu."

Na akci přijelo asi 150 trenérů mládeže z Česka i Slovenska.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000037114/treneri-evropskeho-fotbalu-ucili-na-bazalech-jak-zdokonalovat-mladez