Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Heřmanicích se opravují cesty po výstavbě kanalizace

Ostrava-Slezská Ostrava |

Několik hlavních ulic v Ostravě-Heřmanicích postupně dostává nový asfaltový povrch. Práce probíhají v návaznosti na náročnou opravu kanalizace, která proběhla v uplynulých třech letech. Zároveň byly postupně opraveny také chodníky.

Ulice Vrbická a část ulice Koněvova v Ostravě-Heřmanicích už mají položený nový asfaltový povrch. Oprava navazuje na předchozí rekonstrukci kanalizace.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V Heřmanicích v uplynulých třech letech proběhla rozsáhlá stavební akce, která spočívala ve vybudování kanalizace ve spádové oblasti Vrbická, Záblatská. Tato stavební činnost se sebou nesla i značné výkopové práce. Kdy byla kanalizace umístěna do nových výkopů, což samozřejmě způsobilo i propady řady vozovek. A jejich stav byl ve velmi špatném technickém stavu."

Součástí zakázky na opravu kanalizace byla právě i oprava komunikací.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "My jsme samozřejmě evidovali podněty občanů na to, aby se vozovky opravily. Nicméně kanalizace si musela sednout. A kdybychom nové povrchy dali hned po položení kanalizace, tak by se nám mohly právě i nové cesty propadnout. Nyní tedy probíhá pokládka vozovky na ulici Vrbická, ale také na ulici Záblatská, kterou realizuje firma, která realizovala i výstavbu kanalizace. Navazuje plynuje na rekonstrukci chodníků, kterou prováděl městský obvod. A my tedy budeme mít jak vozovku, tak chodníky na ulici Vrbické kompletně zrekonstruované."

Práce probíhaly pouze o víkendech a státních svátcích. Opravované úseky měly v ulici Koněvova 200 metrů a v ulici Vrbická 1,2 kilometru.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Jednalo se o poměrně náročné investiční akce. Jenom samotná výstavba kanalizace vyšla město Ostravu na 102 milionů korun. Přičemž 52 milionů město získalo z ministerstva financí z programu na odstraňování důlních škod. Pokud jde o opravy komunikací a o stavbu chodníků na ulici Vrbická, bavíme se o dalších 20 milionech korun, které byly vynakládány na tyto akce."

Aktuálně se ještě připravuje oprava komunikace v ulici Záblatská.

Nahlásit chybu


K tématu

Chodníky i zastávky na Michálkovické ve Slezské Ostravě dostávají novou podobu

8. srpna 2023 12:47 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Chodníky v ulici Michálkovická ve Slezské Ostravě procházejí rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 26,5 milionu korun. Součástí stavby je také rekonstrukce osmi zastávek městské hromadné dopravy, které získají novou podobu a sjednocený vzhled v duchu obvodu Slezská Ostrava.

Řidiče v Bohumíně zpomalí oprava dopravní tepny a stavba nového chodníku

25. března 2024 16:07 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Páteřní silniční tah Bohumínem, ulice 1. máje ve Skřečoni, projde v dubnu částečnou rekonstrukcí. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) plánuje opravit úsek od kruhového objezdu pod mostem až k autobusové zastávce u pošty. Řidiči musí počítat se zúžením, v němž budou kyvadlovou dopravu řídit semafory.

Rekonstrukce tří ulic ve Slezské Ostravě jde podle plánu, Zámostní už je hotová

18. července 2023 12:36 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Tři ulice na Slezské procházejí důležitou rekonstrukcí. Zámostní už je hotová dokonce s předstihem a nyní se pracuje na zbylých dvou. Opravují se komunikace, chodníky a přibydou i nové zapuštěné kontejnery na komunální odpad. Celkové náklady dosahují téměř 27 milionů korun.


Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Mimořádné zastupitelstvo k zásahu policie na magistrátu ve Frýdku-Místku neschválilo program

Opoziční zastupitelé Frýdku-Místku chtěli řešit nedávný zásah policie na magistrátu. Několik zaměstnanců mělo být zapojeno do organizované trestné činnosti. Kvůli události se svolalo mimořádné zastupitelstvo. Město je ale vázáno mlčenlivostí a k případu tak nemůže sdělovat informace.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Slezskoostravská ZŠ uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

V Ostravě-Heřmanicích se opravují cesty po výstavbě kanalizace
Vydáno 9. května 2023 16:13, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Několik hlavních ulic v Ostravě-Heřmanicích postupně dostává nový asfaltový povrch. Práce probíhají v návaznosti na náročnou opravu kanalizace, která proběhla v uplynulých třech letech. Zároveň byly postupně opraveny také chodníky.

Ulice Vrbická a část ulice Koněvova v Ostravě-Heřmanicích už mají položený nový asfaltový povrch. Oprava navazuje na předchozí rekonstrukci kanalizace.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V Heřmanicích v uplynulých třech letech proběhla rozsáhlá stavební akce, která spočívala ve vybudování kanalizace ve spádové oblasti Vrbická, Záblatská. Tato stavební činnost se sebou nesla i značné výkopové práce. Kdy byla kanalizace umístěna do nových výkopů, což samozřejmě způsobilo i propady řady vozovek. A jejich stav byl ve velmi špatném technickém stavu."

Součástí zakázky na opravu kanalizace byla právě i oprava komunikací.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "My jsme samozřejmě evidovali podněty občanů na to, aby se vozovky opravily. Nicméně kanalizace si musela sednout. A kdybychom nové povrchy dali hned po položení kanalizace, tak by se nám mohly právě i nové cesty propadnout. Nyní tedy probíhá pokládka vozovky na ulici Vrbická, ale také na ulici Záblatská, kterou realizuje firma, která realizovala i výstavbu kanalizace. Navazuje plynuje na rekonstrukci chodníků, kterou prováděl městský obvod. A my tedy budeme mít jak vozovku, tak chodníky na ulici Vrbické kompletně zrekonstruované."

Práce probíhaly pouze o víkendech a státních svátcích. Opravované úseky měly v ulici Koněvova 200 metrů a v ulici Vrbická 1,2 kilometru.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Jednalo se o poměrně náročné investiční akce. Jenom samotná výstavba kanalizace vyšla město Ostravu na 102 milionů korun. Přičemž 52 milionů město získalo z ministerstva financí z programu na odstraňování důlních škod. Pokud jde o opravy komunikací a o stavbu chodníků na ulici Vrbická, bavíme se o dalších 20 milionech korun, které byly vynakládány na tyto akce."

Aktuálně se ještě připravuje oprava komunikace v ulici Záblatská.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000037115/v-ostravehermanicich-se-opravuji-cesty-po-vystavbe-kanalizace