Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Heřmanicích se opravují cesty po výstavbě kanalizace

Ostrava-Slezská Ostrava |

Několik hlavních ulic v Ostravě-Heřmanicích postupně dostává nový asfaltový povrch. Práce probíhají v návaznosti na náročnou opravu kanalizace, která proběhla v uplynulých třech letech. Zároveň byly postupně opraveny také chodníky.

Ulice Vrbická a část ulice Koněvova v Ostravě-Heřmanicích už mají položený nový asfaltový povrch. Oprava navazuje na předchozí rekonstrukci kanalizace.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V Heřmanicích v uplynulých třech letech proběhla rozsáhlá stavební akce, která spočívala ve vybudování kanalizace ve spádové oblasti Vrbická, Záblatská. Tato stavební činnost se sebou nesla i značné výkopové práce. Kdy byla kanalizace umístěna do nových výkopů, což samozřejmě způsobilo i propady řady vozovek. A jejich stav byl ve velmi špatném technickém stavu."

Součástí zakázky na opravu kanalizace byla právě i oprava komunikací.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "My jsme samozřejmě evidovali podněty občanů na to, aby se vozovky opravily. Nicméně kanalizace si musela sednout. A kdybychom nové povrchy dali hned po položení kanalizace, tak by se nám mohly právě i nové cesty propadnout. Nyní tedy probíhá pokládka vozovky na ulici Vrbická, ale také na ulici Záblatská, kterou realizuje firma, která realizovala i výstavbu kanalizace. Navazuje plynuje na rekonstrukci chodníků, kterou prováděl městský obvod. A my tedy budeme mít jak vozovku, tak chodníky na ulici Vrbické kompletně zrekonstruované."

Práce probíhaly pouze o víkendech a státních svátcích. Opravované úseky měly v ulici Koněvova 200 metrů a v ulici Vrbická 1,2 kilometru.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Jednalo se o poměrně náročné investiční akce. Jenom samotná výstavba kanalizace vyšla město Ostravu na 102 milionů korun. Přičemž 52 milionů město získalo z ministerstva financí z programu na odstraňování důlních škod. Pokud jde o opravy komunikací a o stavbu chodníků na ulici Vrbická, bavíme se o dalších 20 milionech korun, které byly vynakládány na tyto akce."

Aktuálně se ještě připravuje oprava komunikace v ulici Záblatská.

Nahlásit chybu


K tématu

Chodníky i zastávky na Michálkovické ve Slezské Ostravě dostávají novou podobu

8. srpna 2023 12:47 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Chodníky v ulici Michálkovická ve Slezské Ostravě procházejí rozsáhlou rekonstrukcí za téměř 26,5 milionu korun. Součástí stavby je také rekonstrukce osmi zastávek městské hromadné dopravy, které získají novou podobu a sjednocený vzhled v duchu obvodu Slezská Ostrava.

Řidiče v Bohumíně zpomalí oprava dopravní tepny a stavba nového chodníku

25. března 2024 16:07 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Páteřní silniční tah Bohumínem, ulice 1. máje ve Skřečoni, projde v dubnu částečnou rekonstrukcí. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) plánuje opravit úsek od kruhového objezdu pod mostem až k autobusové zastávce u pošty. Řidiči musí počítat se zúžením, v němž budou kyvadlovou dopravu řídit semafory.

Rekonstrukce tří ulic ve Slezské Ostravě jde podle plánu, Zámostní už je hotová

18. července 2023 12:36 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Tři ulice na Slezské procházejí důležitou rekonstrukcí. Zámostní už je hotová dokonce s předstihem a nyní se pracuje na zbylých dvou. Opravují se komunikace, chodníky a přibydou i nové zapuštěné kontejnery na komunální odpad. Celkové náklady dosahují téměř 27 milionů korun.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Senior zapomněl kulovnici opřenou o auto. Recidivista ji sebral a prodal

Včera 20:29 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

77letý senior vykládal v Ostravě věci z auta a zapomněl při tom na kulovnici, kterou nechal stát vedle. Zbraň schovanou v pouzdře sebral náhodný kolemjdoucí. Byl to recidivista, který zbraň prodal. Policisté ho vypátrali díky kamerám a následně zadrželi i kupce. Oběma teď hrozí vězení. Se seniorem bude za odložení zbraně projednán přestupek.

Ostrava chce novým projektem pomoci udržet školáky u vzdělávání

Včera 11:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava. To je název nového projektu, který ve městě odstartoval loni v září. Běží 22 měsíců v pěti vybraných základních školách. Cílem aktivit je zvýšit školní úspěšnost žáků základních škol, ohrožených školním neúspěchem a snížení rizika jejich předčasného odchodu ze vzdělávání. Jedná se především o žáky pocházející ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí.

Den Země v Ostravě nabídl poučení i zábavu

19. dubna 2024 16:03 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava oslavila Den Země. Návštěvníci zažili den plný zážitků, spojený s poznáváním světa kolem nás. Akci navštívili hlavně mateřské, základní a střední školy. Určena byla také veřejnosti.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

19. dubna 2024 14:24 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Ostrava opět boxuje extraligu olympijského boxu, zápasy lákají na ty nejlepší

Extraliga boxu České boxerské asociace je oficiální nejvyšší soutěž olympijského boxu. Po letech se opět boxuje i v Ostravě a domácí zápasy jsou plné napětí a emocí. Hned první velký souboj přinesl výhru domácích proti Jihlavě.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

V Ostravě-Heřmanicích se opravují cesty po výstavbě kanalizace
Vydáno 9. května 2023 16:13, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Několik hlavních ulic v Ostravě-Heřmanicích postupně dostává nový asfaltový povrch. Práce probíhají v návaznosti na náročnou opravu kanalizace, která proběhla v uplynulých třech letech. Zároveň byly postupně opraveny také chodníky.

Ulice Vrbická a část ulice Koněvova v Ostravě-Heřmanicích už mají položený nový asfaltový povrch. Oprava navazuje na předchozí rekonstrukci kanalizace.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V Heřmanicích v uplynulých třech letech proběhla rozsáhlá stavební akce, která spočívala ve vybudování kanalizace ve spádové oblasti Vrbická, Záblatská. Tato stavební činnost se sebou nesla i značné výkopové práce. Kdy byla kanalizace umístěna do nových výkopů, což samozřejmě způsobilo i propady řady vozovek. A jejich stav byl ve velmi špatném technickém stavu."

Součástí zakázky na opravu kanalizace byla právě i oprava komunikací.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "My jsme samozřejmě evidovali podněty občanů na to, aby se vozovky opravily. Nicméně kanalizace si musela sednout. A kdybychom nové povrchy dali hned po položení kanalizace, tak by se nám mohly právě i nové cesty propadnout. Nyní tedy probíhá pokládka vozovky na ulici Vrbická, ale také na ulici Záblatská, kterou realizuje firma, která realizovala i výstavbu kanalizace. Navazuje plynuje na rekonstrukci chodníků, kterou prováděl městský obvod. A my tedy budeme mít jak vozovku, tak chodníky na ulici Vrbické kompletně zrekonstruované."

Práce probíhaly pouze o víkendech a státních svátcích. Opravované úseky měly v ulici Koněvova 200 metrů a v ulici Vrbická 1,2 kilometru.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Jednalo se o poměrně náročné investiční akce. Jenom samotná výstavba kanalizace vyšla město Ostravu na 102 milionů korun. Přičemž 52 milionů město získalo z ministerstva financí z programu na odstraňování důlních škod. Pokud jde o opravy komunikací a o stavbu chodníků na ulici Vrbická, bavíme se o dalších 20 milionech korun, které byly vynakládány na tyto akce."

Aktuálně se ještě připravuje oprava komunikace v ulici Záblatská.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000037115/v-ostravehermanicich-se-opravuji-cesty-po-vystavbe-kanalizace