Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Slezská Ostrava zapojila 8 hřišť do městského projektu Otevřená hřiště

Ostrava-Slezská Ostrava |

Slezská Ostrava se zapojila do projektu Otevřená hřiště. Jeho cílem je otevřít různá multifunkční hřiště veřejnosti. Nejde totiž jen o běžně dostupné areály pro malé děti, ale také například hřiště u škol, kde mají zájemci možnost si po dohodě zapůjčit i sportovní pomůcky.

Pro všechny obyvatele Ostravy se zájmem o bezpečné sportování město znovu spustilo projekt Otevřená hřiště. Do něj se zapojil i městský obvod Slezská Ostrava.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V rámci městského obvodu Slezská Ostrava dnes funguje celkem 27 hřišť. Ať už jsou to hřiště multifunkční, workoutová, dětská hřiště, či jiné typy hřišť, jako hřiště dopravní u Mateřské školy Zámostní. Z tohoto počtu hřišť se celkem 8 zapojuje do projektu Otevřená hřiště, kdy hřiště mají své správce. Občané je mohou využívat v odpoledních hodinách a také si zapůjčovat některé sportovní vybavení."

Každé hřiště má svoji otevírací dobu i provozní řád. Většinou jsou v provozu od dubna do října a na pořádek dohlíží správce. Že jsou hřiště důležitou součástí mnoha čtvrtí, ví i Slezská Ostrava, která postupně jejich nabídku rozšiřuje.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Jenom za poslední 4 roky jsme vybudovali celkem 12 nových hřišť na území celého městského obvodu. Zapojujeme přitom do rozšiřování nabídky také občany, kteří nám mohou dávat podněty, kde by chtěli hřiště vybudovat. Využíváme také participativní akce, kde třeba vybírají přímo konkrétní místo nebo prvky, které by na hřištích chtěli mít."

Slezská Ostrava investovala za poslední roky do hřišť přes 28 milionů korun. Nemalé náklady stojí také jejich pravidelné udržování a zajišťování pořádku. S tím mohou pomoci také sami návštěvníci.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Bohužel se často setkáváme s vandalismem a také nepořádkem na dětských i jiných hřištích. Proto postupně rozmísťujeme na jednotlivá hřiště tabule s QR kódy, prostřednictvím kterých se dostanou rodiče dětí například do aplikace Čistá OVA, přes kterou nám mohou hlásit tyto závady na hřištích a my je následně odstraňujeme."

Všeobecně projekt Otevřená hřiště funguje v Ostravě už 14 let. 17 městským obvodům na něj magistrát přispívá téměř 5,2 milionu korun. Do projektu je jich zapojeno 62 a personál letos jejich provozu věnuje přes 49 tisíc hodin.

Nahlásit chybu


K tématu

Obyvatelé sídliště Kamenec na Slezské Ostravě vybírali podobu nového hřiště

1. srpna 2023 15:02 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Sídliště Kamenec na Slezské Ostravě bude mít nové dětské hřiště. Místo tradičního setkávání dětí i dospělých projde výraznou proměnou. Architekti připravili dvě možné varianty a obvod pozval tamní obyvatele k veřejnému projednání. Mohli si vybrat a připomínkovat jednotlivé plány realizací.

Další nové hřiště už stojí v Žilině, na podzim ještě přibude jedno na Lamberku

31. srpna 2023 13:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na území města letos přibyla dvě nová dětská hřiště. Po výletní lokalitě Čerťák nyní dokončuje zhotovitelská firma workoutovou sestavu v místní části Žilina.

Slezská Ostrava likviduje obří černou skládku v Zárubecké ulici

25. dubna 2023 11:18 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Obrovská černá skládka, která vznikala pravděpodobně několik let. Taková byla situace na okraji Zárubecké ulice v Ostravě. Nyní obvod přistoupil na její likvidaci. Vyžádala si poměrně náročné nasazení a také těžkou techniku. Úklid takových skládek může obvod vyjít až na statisíce korun, původce je přitom téměř nemožné dohledat.


Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

Dnes 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Sdílená kola už jezdí, první půlhodina je zdarma

Nový Jičín nabízí lidem nový způsob dopravy. Začal tu fungovat bikesharing, neboli sdílená kola. Současně tento projekt zavádí i Kopřivnice a lidé tak mohou mezi těmito dvěma městy na vypůjčených kolech přejíždět.

OKD může dál těžit uhlí, schválilo to ministerstvo životního prostředí

Dnes 12:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžební společnost OKD získala od Ministerstva životního prostředí souhlasné závazné stanovisko v procesu posuzování vlivu hornické činnosti na životní prostředí. Takzvaná EIA platí pro období roku 2024 až do ukončení činnosti. Posuzovaná hornická činnost zahrnuje dobývání uhlí i technickou likvidaci Dolu ČSM, která bude následovat po ukončení těžby.

Bobr se stal hlavním hrdinou oslavy Dne Země

Na náměstí Republiky se v pátek konal Den Země, který se váže k ochraně životního prostředí. Žáci škol si užili bohatý program.

Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Ostrava opět boxuje extraligu olympijského boxu, zápasy lákají na ty nejlepší

Extraliga boxu České boxerské asociace je oficiální nejvyšší soutěž olympijského boxu. Po letech se opět boxuje i v Ostravě a domácí zápasy jsou plné napětí a emocí. Hned první velký souboj přinesl výhru domácích proti Jihlavě.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

SPŠ elektrotechniky a informatiky představila nové učebny

17. dubna 2024 21:40 | Ostrava-město | Tomáš Tikal | Studuj u nás

SPŠ elektrotechniky a informatiky v Ostravě patří k páteřním školám, které se zapojily do projektu Inovační centrum pro transformaci vzdělávání. Díky tomu získala moderní učebnu a také založila vlastní školní firmu.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Slezská Ostrava zapojila 8 hřišť do městského projektu Otevřená hřiště
Vydáno 30. května 2023 12:55, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Slezská Ostrava se zapojila do projektu Otevřená hřiště. Jeho cílem je otevřít různá multifunkční hřiště veřejnosti. Nejde totiž jen o běžně dostupné areály pro malé děti, ale také například hřiště u škol, kde mají zájemci možnost si po dohodě zapůjčit i sportovní pomůcky.

Pro všechny obyvatele Ostravy se zájmem o bezpečné sportování město znovu spustilo projekt Otevřená hřiště. Do něj se zapojil i městský obvod Slezská Ostrava.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "V rámci městského obvodu Slezská Ostrava dnes funguje celkem 27 hřišť. Ať už jsou to hřiště multifunkční, workoutová, dětská hřiště, či jiné typy hřišť, jako hřiště dopravní u Mateřské školy Zámostní. Z tohoto počtu hřišť se celkem 8 zapojuje do projektu Otevřená hřiště, kdy hřiště mají své správce. Občané je mohou využívat v odpoledních hodinách a také si zapůjčovat některé sportovní vybavení."

Každé hřiště má svoji otevírací dobu i provozní řád. Většinou jsou v provozu od dubna do října a na pořádek dohlíží správce. Že jsou hřiště důležitou součástí mnoha čtvrtí, ví i Slezská Ostrava, která postupně jejich nabídku rozšiřuje.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Jenom za poslední 4 roky jsme vybudovali celkem 12 nových hřišť na území celého městského obvodu. Zapojujeme přitom do rozšiřování nabídky také občany, kteří nám mohou dávat podněty, kde by chtěli hřiště vybudovat. Využíváme také participativní akce, kde třeba vybírají přímo konkrétní místo nebo prvky, které by na hřištích chtěli mít."

Slezská Ostrava investovala za poslední roky do hřišť přes 28 milionů korun. Nemalé náklady stojí také jejich pravidelné udržování a zajišťování pořádku. S tím mohou pomoci také sami návštěvníci.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: "Bohužel se často setkáváme s vandalismem a také nepořádkem na dětských i jiných hřištích. Proto postupně rozmísťujeme na jednotlivá hřiště tabule s QR kódy, prostřednictvím kterých se dostanou rodiče dětí například do aplikace Čistá OVA, přes kterou nám mohou hlásit tyto závady na hřištích a my je následně odstraňujeme."

Všeobecně projekt Otevřená hřiště funguje v Ostravě už 14 let. 17 městským obvodům na něj magistrát přispívá téměř 5,2 milionu korun. Do projektu je jich zapojeno 62 a personál letos jejich provozu věnuje přes 49 tisíc hodin.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000037477/slezska-ostrava-zapojila-8-hrist-do-mestskeho-projektu-otevrena-hriste