Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Setkání s vedením radnice začalo v Heřmanicích, pokračuje v Koblově

Ostrava-Slezská Ostrava |

Vedení radnice Slezské Ostravy zahájilo sérii veřejných podzimních setkání s občany, na nichž si chce stejně jako v předchozích letech poslechnout jejich názory, rady či stížnosti. Jako první mohli tuto nabídku využít obyvatelé Heřmanic.

Obyvatelé Heřmanic, kteří přišli na letošní podzimní premiérové setkání se starostou Richardem Verešem, místostarosty a radními Slezské Ostravy, vyjádřili spokojenost nad dostavěným náměstím a veřejným prostorem před kostelem svatého Marka. Modernizovaný je od loňského prosince i zdejší kulturní dům, v němž se setkání konalo. Příchozí zajímalo, kdo se stará o čistotu autobusových zastávek nebo jak pokračují opravy kanalizace.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: Veřejná setkání začala radnice organizovat v minulé volebním období, uskutečnili jsme jich celkem 38. Těchto setkání se zúčastnilo přes tisícovku občanů. A hlavním cílem bylo vyrazit za občany právě jednotlivých částí městského obvodu, vydat se přímo za nimi, aby nám mohli sdělit své podněty, názory, a abychom je mohli my seznámit s tím, co na radnici chystáme.

Vedení obvodu zde obvykle seznamuje své občany s pokračujícími stavebními pracemi v celém obvodu, jak se řeší opravy silnic, chodníků, kanalizace, ale i velké investiční akce občanské vybavenosti.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: Na tyto stavby chceme samozřejmě také zpětnou vazbu občanů i podněty k tomu, jak by třeba v budoucnu mohly vypadat. Podnětů už bylo za ty roky stovky, jedná se o malé věci, třeba přidání odpadkových košů, nebo výměna lavičky na nějakém frekventovaném místě. Z těch větších akcí bylo třeba podnětem z minulého volebního období podnět k vybudování nového náměstí před kostelem svatého Marka v Heřmanicích, ale také například opravy některých bytových domů.
Anketa: Já jsem tady byla pokaždé, když to tady bylo, a vždycky mě něco zajímá a chci prostě vědět, co se tady u nás děje.
Pravidelně tady chodím a zajímá mě, jestli tady bude bankomat, když nám zrušili poštu, nemáme kde vybírat peníze a musíme jezdit až do Ostravy, nebo do Muglinova na poštu. Tak když byly připomínky nějaké k něčemu, tak byli jsme spokojeni, když se to napravilo.

Už ve středu 18.10. se koná další setkání s vedením obvodu v Koblově v tělocvičně vedle zdravotní školy, v úterý 30.10. v Kunčicích v restauraci Sokolovna, ve středu 1.11. v Antošovicích v hasičské zbrojnici a v pondělí 13.11. v Kunčičkách v hasičské zbrojnici. Začátek vždy v 18 hodin. Na webu Slezské Ostravy jsou termíny i místa všech setkání umístěna v tabulce v části „Aktuálně“.


Nahlásit chybu


K tématu

Vedení Slezské Ostravy připravilo další sérii veřejných setkání, na podzim zavítalo do čtyř částí

3. prosince 2025 10:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Heřmanický odval, výstavba kanalizace, nebo nový multifunkční dům – to jsou jen některá z témat podzimních veřejných setkání, které vedení Slezské Ostravy opět připravilo pro občany obvodu. Tentokrát se s nimi sešlo ve čtyřech místních částech.

Dobrovolní hasiči z Heřmanic budou mít do dvou měsíců dostavěnou moderní zbrojnici

27. srpna 2025 12:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Rekonstrukce a dostavba hasičárny v slezskoostravských Heřmanicích je téměř u konce. Už za dva měsíce by měli mít místní dobrovolní hasiči nové prostory pro techniku, ale i moderní zázemí. Přestavba vyšla na padesát milionů korun.

Heřmanické kolo láká všechny věkové kategorie, letos se uskutečnil 12 ročník

3. září 2025 14:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Heřmanice patřily o víkendu milovníkům cyklistiky všech věkových kategorií. Už po dvanácté se tu uskutečnil oblíbený závod Issanet Cup – Heřmanické kolo. Na pěti tratích se tu letos utkalo na dvě stě závodníků.


Hasiči zasahovali u požáru bytu v Karviné-Ráji, zachránili dvě kočky, jedné podali kyslík

Včera 19:53 | Karviná | Lukáš Zavadil

Hasiči zasahovali v sobotu 13. června odpoledne u požáru bytu v Karviné-Ráji. Oheň zasáhl byt v prvním patře panelového domu, z něhož se část obyvatel evakuovala sama, hasiči poté vyvedli další lidi.

V Palkovicích se konala Exotika 2026 s expozicí kaktusů, sukulentů, motýlů i papoušků

Včera 12:23 | Palkovice | Libor Běčák

V areálu Pod Habešem a mateřské školy se v sobotu 13. června odehrával bohatý program akce nazvané Exotika 2026. Vedle vystavovatelů a přednášejících se představily také místní děti, hasiči a nechyběla ani ukázka canisterapie.

Vesnicí roku 2026 se v Moravskoslezském kraji staly Dolní Životice

12. června 2026 11:59 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vesnicí roku 2026 v Moravskoslezském kraji se staly Dolní Životice. Obec při své prezentaci vsadila na lidi a jejich spolkovou činnost.

V Razové u Slezské Harty otevřeli nově vybudovanou čistírnu odpadních vod

12. června 2026 9:08 | Bruntál | Karel Soukop

Největší investicí za poslední roky byla v Razové u Slezské Harty vybudována nová čistírna odpadních vod. Díky podpoře Ministerstva zemědělství a Moravskoslezského kraje obec dobudovala za více než 70 milionů korun důležitou stavbu, která je v tomto regionu opravdu nezbytná.

Město prodalo přístavbu Hotelu Praha. Nebude z ní kulturní dům, ale byty

12. června 2026 14:52 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Přístavba Hotelu Praha mění majitele. Zastupitelé souhlasili s jejím prodejem kupci, který uvnitř vybuduje byty. Městu za budovu zaplatí necelých 14 milionů korun.

Veletrh Rail Business Days ukázal budoucnost železnic. Kraj vsadí na ekologičtější bateriové vlaky

11. června 2026 15:57 | Ostrava-město | Anna Břenková

Mezinárodní železniční veletrh Rail Business Days v Ostravě přilákal tisíce návštěvníků. Největší hvězdou celé akce se stal moderní vlak na baterie. Právě tyto soupravy nové generace mají už příští rok vyjet na tratě v Moravskoslezském kraji.

Obyvatelé centra Ostravy ještě stále můžou podpořit projekty participativního rozpočtu

12. června 2026 12:17 | Ostrava-Centrum | Anna Břenková

Obyvatelé centra Ostravy ještě stále můžou podpořit projekty participativního rozpočtu

Policejní “Majáček” varoval před nástrahami žáky odborné školy

12. června 2026 11:10 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Základy bezpečného chování připomíná dětem preventivní projekt Policie České republiky s názvem “Majáček.” Seznámili se s ním i žáci odborného učiliště a praktické školy.

Prostranství u Floridy v Porubě má nově venkovní galerii

11. června 2026 17:31 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Zrekonstruované prostranství na Hlavní třídě u kruhového objezdu zvané Florida nabízí nově také venkovní galerii. Na ochozu je nyní možné shlédnout fotografie, které mapují kulturní dění v Porubě.

Radvanický rybník a jeho okolí je revitalizováno. Území bude snadněji přístupné pro rekreaci

11. června 2026 15:00 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravské Radvanice a Bartovice se mění každým dnem a všechny přírodní projekty jsou v souladu s modrozelenou infrastrukturou. Dalšími atraktivními místy se tak stává parčík u Těšínské, okolí rybníka Volný a zakládány jsou i květinové louky.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Bytový dům na Rtm. Gucmana v Ostravě-Mariánských Horách čeká rekonstrukce

11. června 2026 19:32 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky v těchto dnech zahajuje rekonstrukci bytového domu na ulici Rotmistra Gucmana 3. Impulzem byly připomínky samotných nájemníků, kteří dlouhodobě upozorňovali na jeho nevyhovující stav.

Porubský Poklad na tři dny ovládl AntraCity fest. Nabídl celkem 8 představení

11. června 2026 17:56 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubská waldorfská škola letos opět uspořádala Antracity fest. Přehlídky waldorfských škol, zaměřené na umění, se v DK Poklad zúčastnili také Poláci. Představení si užili žáci i veřejnost.

Oprava horkovodu na ul. Budovatelská a Čs. exilu

11. června 2026 17:23 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Obyvatele Poruby čeká na ulicích Budovatelská a Čs. exilu dopravní omezení. Kvůli výměně horkovodu se sníží počty parkovacích stání.

ZŠ Komenského slaví 70 let. Výročí připomněla Zahradní slavnost

11. června 2026 16:28 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Základní škola Komenského si připomněla 70 let od svého založení. Kulaté jubileum oslavila tradiční Zahradní slavností, která nabídla program pro současné žáky, rodiče i bývalé absolventy školy.

Poklad v Porubě hostil 8. ročník AntraCity festu. Během tří dnů nabídl osm představení

11. června 2026 14:49 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Waldorfská základní a střední škola Ostrava-Poruba letos opět uspořádala AntraCity fest. Přehlídky waldorfských škol, zaměřené na umění, se v DK Poklad zúčastnili také Poláci. Představení si užili žáci i veřejnost.

Naftu měl i na obličeji. Zloděj v Ostravě-Přívoze odsál 50 litrů nafty z pracovních strojů

11. června 2026 12:23 | Ostrava-město | Anna Břenková

S padesáti litry ukradené nafty chtěl ujet na kole, ale jeho plán nevyšel. Strážníci v Ostravě-Přívoze zadrželi 55letého muže, který měl naftu nejen na oblečení, ale taky na obličeji.

Setkání s vedením radnice začalo v Heřmanicích, pokračuje v Koblově
Vydáno 17. října 2023 16:50, Ostrava-Slezská Ostrava, Petr Kůdela
Vedení radnice Slezské Ostravy zahájilo sérii veřejných podzimních setkání s občany, na nichž si chce stejně jako v předchozích letech poslechnout jejich názory, rady či stížnosti. Jako první mohli tuto nabídku využít obyvatelé Heřmanic.

Obyvatelé Heřmanic, kteří přišli na letošní podzimní premiérové setkání se starostou Richardem Verešem, místostarosty a radními Slezské Ostravy, vyjádřili spokojenost nad dostavěným náměstím a veřejným prostorem před kostelem svatého Marka. Modernizovaný je od loňského prosince i zdejší kulturní dům, v němž se setkání konalo. Příchozí zajímalo, kdo se stará o čistotu autobusových zastávek nebo jak pokračují opravy kanalizace.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: Veřejná setkání začala radnice organizovat v minulé volebním období, uskutečnili jsme jich celkem 38. Těchto setkání se zúčastnilo přes tisícovku občanů. A hlavním cílem bylo vyrazit za občany právě jednotlivých částí městského obvodu, vydat se přímo za nimi, aby nám mohli sdělit své podněty, názory, a abychom je mohli my seznámit s tím, co na radnici chystáme.

Vedení obvodu zde obvykle seznamuje své občany s pokračujícími stavebními pracemi v celém obvodu, jak se řeší opravy silnic, chodníků, kanalizace, ale i velké investiční akce občanské vybavenosti.

Richard Vereš (ANO), starosta Slezské Ostravy: Na tyto stavby chceme samozřejmě také zpětnou vazbu občanů i podněty k tomu, jak by třeba v budoucnu mohly vypadat. Podnětů už bylo za ty roky stovky, jedná se o malé věci, třeba přidání odpadkových košů, nebo výměna lavičky na nějakém frekventovaném místě. Z těch větších akcí bylo třeba podnětem z minulého volebního období podnět k vybudování nového náměstí před kostelem svatého Marka v Heřmanicích, ale také například opravy některých bytových domů.
Anketa: Já jsem tady byla pokaždé, když to tady bylo, a vždycky mě něco zajímá a chci prostě vědět, co se tady u nás děje.
Pravidelně tady chodím a zajímá mě, jestli tady bude bankomat, když nám zrušili poštu, nemáme kde vybírat peníze a musíme jezdit až do Ostravy, nebo do Muglinova na poštu. Tak když byly připomínky nějaké k něčemu, tak byli jsme spokojeni, když se to napravilo.

Už ve středu 18.10. se koná další setkání s vedením obvodu v Koblově v tělocvičně vedle zdravotní školy, v úterý 30.10. v Kunčicích v restauraci Sokolovna, ve středu 1.11. v Antošovicích v hasičské zbrojnici a v pondělí 13.11. v Kunčičkách v hasičské zbrojnici. Začátek vždy v 18 hodin. Na webu Slezské Ostravy jsou termíny i místa všech setkání umístěna v tabulce v části „Aktuálně“.


Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000039654/setkani-s-vedenim-radnice-zacalo-v-hermanicich-pokracuje-v-koblove