Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

16letá motocyklistka podlehla zraněním po nehodě v Ostravě

Včera 18:59, Ostrava, Libor Běčák

Tragicky skončil střet osobního auta s motocyklem, ke kterému došlo v pátek odpoledne v Mariánskohorské ulici v Ostravě. Smrtelná zranění při kolizi utrpěla 16letá řidička malého motocyklu.

Čeští baseballisté vybojovali postup ze základní skupiny. Ostravští fanoušci byli opět skvělí

Včera 14:47, Ostrava, Tomáš Kořistka

Ostrava je město sportu a tak si už začínáme zvykat, že jedna významná akce střídá druhou. Tentokrát se stala centrem baseballu a na hřišti Arrows v Porubě byla odehrána jedna ze základních skupin evropského šampionátu. Česká reprezentace zde odehrála tři zápasy a vedla si natolik dobře, že postoupila do vyřazovacích bojů.

Ostrava připravila 120 milionů korun pro potřebné. Příjem žádostí začíná 23. října

Včera 12:49, Ostrava, Tomáš Kořistka

Ostravský magistrát se mnoha způsoby snaží pomáhat lidem, kteří to potřebují. Jedním ze způsobů je i dotační program, do kterého poputuje přes 120 milionů korun a je určen na podporu široké škály aktivit od sociální péče až například po prevenci kriminality či volnočasové aktivity.

Městský ateliér MAPPA přináší v rámci festivalu Den architektury v Ostravě pestrou nabídku akcí

Včera 10:31, Ostrava, Libor Běčák

Městský ateliér MAPPA se účastní celorepublikové akce Den architektury už počtvrté. Nabídne program ve svém prostoru Za výlohou na Nádražní 17 v centru Ostravy, na Černé louce, či v oblíbeném ostravském Minikině.

Ostravské cyklostezky procházejí opravami a dostávají nový povrch

Včera 9:31, Ostrava, Libor Běčák

Společnost Ostravské komunikace do konce října opraví povrchy cyklostezek v Ostravě. Celkem budou rekonstruovány části tras na 13 cyklostezkách.

Ostrava chce podpořit potřebné částkou přesahující 120 milionů korun

28. září 2023 10:16, Ostrava, Libor Běčák

Pro rok 2024 město zamýšlí vyčlenit k podpoře sociální péče, zdravotnictví, osob s handicapem, ale i prevence kriminality, protidrogové prevence, volnočasových aktivit a rodinné politice částku přesahující 123 milionů korun. O dotování zmíněných oblastí rozhodli zastupitelé města na svém zářijovém zasedání.

Důvěřivý muž naletěl podvodníkům. Část peněz zachránila všímavá ochranka nákupního centra

27. září 2023 12:00, Ostrava, Tomáš Kořistka

Další případ kyberpodvodu, před kterými vás neustále varujeme, se odehrál v Ostravě. Podvodníci, kteří se vydávali za pracovníky banky přesvědčili důvěřivého muže, aby vybral peníze a vložil je do bitcoinmatu na jejich účet. Část financí se podařilo zachránit, díky ochrance v nákupním centru.

Sběrači pálili měděné kabely poblíž nemocnice, prozradil je černý kouř

27. září 2023 10:05, Ostrava, Libor Běčák

Hustý černý kouř vzbudil u občanů Ostravy podezření, že na Fifejdách poblíž nemocnice hoří. Strážníci na místě zjistili, že jde o úmyslný oheň, který založili dva sběrači cenných kovů, kteří zbavovali měděné kabely izolace, aby je mohli prodat ve sběrně.

Sanitka i pro hodně tlusté lidi. Ostravští záchranáři teď převezou i obézní pacienty s váhou až 318 kg!

27. září 2023 7:55, Ostrava, Libor Běčák

Zdravotnická záchranná služba uvedla v září do provozu nové zásahové vozidlo. Zvláštností ve výbavě jsou speciální nosítka v hodnotě jednoho milionu korun pro převoz silně obézních pacientů s nosností až 318 kilogramů.

Opilec se při spánku na lavičce zaklínil tak, že ho museli vyprošťovat strážníci a hasiči

26. září 2023 17:30, Ostrava, Libor Běčák

V centru Ostravy museli hasiči demontovat část lavičky, aby vyprostili zaklíněného muže. Ten se do úzkého prostoru mezi lavičkou a zídkou dostal během spánku.

Komerční sdělení více

Festival ostravských knihoven nabídne putování za hvězdami

Už tradiční podzimní událostí se stává Festival ostravských knihoven. Jde o společnou akci deseti ostravských knihoven různého typu, jejímž hlavním organizátorem je Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě. Letošní 7. ročník festivalu se uskuteční v úterý 3. října v rámci Týdne knihoven, a to s podtitulem Putování za hvězdami.

Od čtvrtka jdou kapely do boje – to je Líheň 2023!

Zcela zdarma se mohou fanoušci muziky vypravit od tohoto čtvrtka na celkem 27 živých koncertů! Již dvaadvacátý ročník největší klubové soutěže v Česku pod názvem LÍHEŇ nabídne každý týden pořádnou porci muziky hned ve třech klubech na Ostravsku!

Slovenská společnost Finanzpartner vstupuje na český trh finančních služeb právě ve Frýdku Místku

Dne 18.9.2023 v odpoledních hodinách, v prostorách bussines centra Pracák ve Frýdku Místku, jsme byli svědky otevření pobočky společnosti Finanzpartner CZ jako její první pobočky v rámci ČR. Společnost Finanzpartner působí na Slovensku v oblasti zprostředkování finančních služeb již od roku 2008. Posláním společnosti je přinášet klientům a jejich rodinám komplexní služby v oblasti finančních produktů, právního poradenství a realitního trhu.

Setkání se Spirálou Ostrava má upozornit na mýty o duševním zdraví i na způsoby jak o něj pečovat

Zhruba čtvrtina populace se v životě setká s nějakou formou duševního onemocnění, přesto kolem tohoto tématu stále koluje řadu mýtů a předsudků. Ostravská organizace Spirála se dlouhodobě snaží to změnit. V rámci Týdnů pro duševní zdraví, které mají letos podtitul „Duševní zdraví je všeobecným lidským právem“, připravila besedu a výstavu a chce tak veřejnosti přiblížit zkušenosti odborníků, kteří se lidskou psychikou zabývají.

Druhý ročník konference Colours of Cardiology byl určen specialistům i praktikům

Na 2. ročník konference s názvem Colours of Cardiology, který pořádala Interní a kardiologická klinika FN Ostrava a LF OU, se přihlásily více než tři stovky lékařů a sester z České republiky i ze Slovenska. Dvoudenní program letos zahrnoval nejen přednášky a praktické workshopy, ale také podcast, věnovaný mezigenerační spolupráci ve zdravotnictví.

Svatováclavské pivní slavnosti na Zámku Zábřeh odstartují tuto středu

Ve dnech 27. a 28. září 2023 se v okolí renesančního Zámku Zábřeh uskuteční již 16. ročník Svatováclavských pivních slavnosti. Poslední zářijové dny jsou tradičně zasvěceny ochutnávce zlatavého moku, a letošní ročník nabídne skvělou zábavu s degustační přehlídkou bezmála třiceti malých pivovarů, většinou z regionu severní Moravy a Slezska. Chybět nebudou lahodné skvosty pivovarů Dejf, Hoppy Dog, Medojed, Koníček, Rohan, Nachmelená Opice, Palačov, Černá Hora či Zámku Zábřeh. Návštěvníci tak budou moci ochutnat více než padesát druhů čepovaných piv rozmanitých barev i chutí.

Podcast FNO: Intervenční radiologie

INTERVENČNÍ RADIOLOGIE. Jak dokáže intervenční radiologie pomoci lidem po mozkových příhodách nebo těžkých úrazech? Kdy zachrání život ženám po porodu nebo s onkogynekologickou diagnózou? A na spoustu dalších otázek z této oblasti odpovídá doc. MUDr. Václav Procházka, Ph.D., MBA, vedoucí lékař angiolinky Ústavu radiodiagnostického FN Ostrava a LF OU.

Musí nákup letenek znamenat ztrátu času?

Když si představíme plánování dovolené nebo služební cesty, nákup letenek obvykle hraje klíčovou roli v celém procesu. Dříve to mohlo být časově náročné a občas frustrující úsilí. Nicméně, v dnešní době se nákup letenek značně změnil díky pokroku v technologiích a vylepšeným službám, což nám umožňuje maximalizovat efektivitu a minimalizovat stres. V tomto článku se podíváme na to, jak moderní způsoby nákupu letenek zjednodušily proces a jak můžeme využít tuto změnu k našemu prospěchu.

Více