Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svatováclavský jarmark navštívily stovky lidí

Znovu po roce přijel do centrálního ostravského obvodu kníže Václav se svou chotí a doprovodem. Na náměstí Svatopluka Čecha tak vyvrcholil čtvrteční Svatováclavský jarmark.

"Připomínáme si smutnou událost, a to zavraždění knížete Václava jeho bratrem Boleslavem, nebo spíše jeho družinou. V předvečer 28. září přijel navštívit svého bratra do Boleslavi. Když se chtěl ráno účastnit mši, tak Boleslav na něj poslal své zbrojnoše, kteří ho zavraždili," vysvětluje spoluorganizátorka a moderátorka jarmarku Pavla Burdková.

Svatováclavskou tradici si v Přívoze připomínají už několik let, tento ročník navštívily stovky lidí. 

"Vždycky jdeme tady na náměstí podívat se na svatého Václava. Pak si tady projdeme krámky, zajdeme za rodinou a posedíme," říká jedna z návštěvnic jarmarku. "Je to svátek a je správné, že se lidi scházejí na takových akcích," dodává další z účastníků.

"Jsem velmi ráda za to, že dnešní den lidé nevyužívají jen k tomu, že tráví jen den volna. Naštěstí už vymizelo nakupování, ale věřím, že se lidé v tento den zamyslí nad smyslem těchto oslav a nad významem a hodnotou naší republiky," říká starostka obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová (Ostravak).

Součástí oslav byla i mše v Kostele Neposkvrněného početí Panny Marie. Ke dni Svatého Václava se přidala i většina škol v centrálním obvodu a zorganizovala své akce den před státním svátkem.

Nahlásit chybu


K tématu
ARBOR MORAVIA s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Speed Fox BEER s.r.o., Ostrava, Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 40 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail