Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vandalové se v Ostravě-Přívoze vyřádili na mladých stromcích. Škoda přesáhla 100 tisíc

Šest akátů, jedna třešeň a dalších několik dřevin zřejmě nepřežije řádění vandalů v parku na ulici Jirská v Ostravě-Přívoze. Škoda je obrovská. Radnice ji vyčíslila na více než 100 tisíc korun a obrátila se na policii.

Rostislav Řeha. místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Takový velký jakoby počin nepamatujeme. Většinou to jsou třeba nějaké jednotlivé stromky, které někdo z nějakého důvodu, nevíme jakého, nějakým způsobem zničí. Ale toto je asi největší, co jsme zatím zaznamenali. My jsme samozřejmě podali trestní oznámení a teďka čekáme hold, jak se vyjádří policie k tomu.”

Některé stromy, jak tady vidíte, jsou vyloženě poškozené nožem, nebo mačetou, zatímco jiné vypadají na to, že je poničili psi

Martina Kittnerová, mistr provozovny veřejné zeleně TS: “Tyto stromy jsou výsadby, které jsou tu, které jsou už tady minimálně 10 až 15 let. Dřeviny ponecháme do jara, nicméně už v této fázi je nám jasné, že asi bude muset dojít k odstranění těch dřevin, ten rozsah poškození je obrovský. Dřevina není přizpůsobená na to, aby rostla bez kůry, takže samozřejmě dojede k zavlečení nějakých patogenů a jsou porušené ty cévní svazky, všechno je to pro tu dřevinu devastující.”
Anketa: obyvatelé okolních domů: Tady ta 24 chová nejméně 5, nebo 6 psů. No a oni jich posílají na ty stromky. To máte vidět, jak třísky lítají a oni mají z toho radost. My jsme tam kdysi bydleli. ale jak se tam začali stěhovat Romové, tak jsme se přestěhovali tady. Já lituju ty technické služby, oni se tu snaží, dávají mladé stromky, Přijdete večer a stromek napůl. Hrůza, tady nemůže nic být. Nic, lautr nic.”
“Měl by být asi dostatečně potrestán za to, co udělal.” 

Zatím není jasné, zda se bude řešit další údržba a případně nová výsadba v této lokalitě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy