Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Láká vás Japonsko? Inspiraci najdete v nové výstavní síni Dvorana v centru Ostravy

Výstavní síň Dvorana, která je součástí radnice Moravské Ostravy a Přívozu, patří výstavě Japonsko - země blízká, země vzdálená. Slavnostně ji spolu s vedením obvodu zahájil japonský velvyslanec Hideo Suzuki, který Ostravu navštívil úplně poprvé.

Hideo Suzuki, velvyslanec Japonska v ČR: “Musím říct, že to je unikátní město. Nejde pouze o průmysl a technologie, ale Ostrava je také město významné svoji kulturou a uměním. Můžu například jmenovat Janáčkovu filharmonii, mezinárodní hudební festivaly a podobně.”
David Witosz (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Již před covidem se to začalo organizovat a přes všechny těžkosti se to nakonec povedlo, což nás strašně těší a zároveň jsme přitom otevřeli Dvoranu, která v budoucnu má tady mít různé výstavy a tak dál. Takže, dá se říct, že to je taková oslava po tom roce a půl s covidem.”

Hlavním cílem výstavy bylo prezentovat Japonsko jako zemi nádhernou a zároveň pohostinnou. Tedy takovou, jakou ve skutečnosti je.

Jan Kudla, předseda Česko-japonského kulturního centra: “Aby ti lidé neměli strach tam vycestovat, protože spousta lidí by ráda, ale má trochu obavy z Japonska. Ta země je velmi přátelská, velmi otevřená, nemusíme se bát. Myslím si, že ten výběr je poměrně zdařilý. Prezentuje to Japonsko jak takové to konzervativní, tak trošičku to rozvolněné.”
Zuzana Ožanová, starostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Výstavu můžete samozřejmě shlédnout také. A to každý všední den od 10 do 17:30.”

Součástí vernisáže byla i ochutnávka japonské kuchyně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy