Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sférické kino, kynologové, různé hry. Den Země v Komenského sadech byl pestrý

V centru Ostravy si také letos připomněli Mezinárodní Den země. Tento svátek se každoročně slaví 22. dubna různými workshopy a aktivitami zaměřenými na ekologii. V Ostravě si Den Země lidé užili v Komenského sadech.

Rostislav Řeha (Piráti), místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Je tady elektromobilita, jsou tady různé skládačky, je tady Sférické kino. Máme pro děti, jak vidíte různé hračky a hry. Měly tady být i koloběžky, ale zatím mají nějaký problém, takže ještě nedorazily.”
Petr Veselka (ANO), starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Zájem je velký. Jenom bych chtěl takový apel. Pojďme se trošku zamyslet alespoň minimálně a chovat se trošku ekologicky.”
Anketa: zúčastněné organizace a spolky: “Keslíme na kamínky a děláme magnetky na ledničku. Nějaká loga, planety a co děti napadne a co si vymyslí.”
My tady představujeme elektromobilitu a zároveň i solární panely a vše kolem elektřiny a snažíme se i lidi povozit tím autem, aby si opravdu zažili, jaké to je.”
“Tady máme projekci sférického kina, což je nový způsob vzdělávání, kde dětem v nafukovacím stanu, v kopuli promítáme 3D obraz.”

Promítaly se tady naučné filmy například o Vesmíru, Zvířátkách, tajemství stromů, nebo o lidském těle a dalekohledech.

Anketa: účastníci akce: “Já jsem dělal magnetky takhle, můžete si zde vyzkoušet také namalovat kamínek fixami a nebo si taky vyzkoušet kvíz, kde můžete vyhrát ceny. Moc mě to bavilo.”
“Mě to tady bavilo hodně. Jsou tu různé stánky, hezké atrakce a jsou tu i pejsci.”

Den Země se slaví už od roku 1970, kdy lidé v USA začali demonstrovat za zdravější životní prostředí. Jako svátek byl vyhlášen ještě o rok dříve, tedy v roce 1969

Nahlásit chybu


K tématu
DELTA facility, s.r.o. - Hasičská zbrojnice Ostrava - Zábřeh
Ostrava
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail