Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polorozpadlé květináče a chodníky samá díra. Prostor před Savarinem projde revitalizací

Už na jaře začne další etapa revitalizace Ostravy-Hrabůvky. Radnici se totiž podařilo získat dotace na projekt zeleň Savarin ze Státního fondu rozvoje a bydlení. Revitalizaci tak nic nebrání v cestě.

Revitalizaci prostranství před Savarinem  radnice začala plánovat zhruba před rokem. Půjde o další etapu revitalizace sídliště Hrabůvka, která naváže na už postavené náměstí Ostrava-Jih před finančním úřadem a další prostory, které jsou před poliklinikou a ZŠ Dr. Lukášové. 

“Tato plocha je už připravená k realizaci s tím, že prostor by měl být začít přebudováván na konci března tohoto roku. Věřím, že celá realizace, která celý tento prostor  posune do tohoto století tak, aby samozřejmě nevypadaly chodníky tak, jak vypadají, květináče, aby se nerozpadaly tak jako dneska,” uvádí Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih

Náklady jsou vyčísleny na 14 milionů korun. 6 milionů získal obvod jako dotaci ze Státního fondu rozvoje bydlení a zbývající částku pak ponese napůl  se Statutárním městem Ostrava. Radnici tak tato akce bude stát přibližně 3 a půl milionů korun. 

“Když se podíváte na ten prostor, jak dneska vypadá, tak vidíte, že na ten prostor 30 let nikdo nesáhl. Chodníky už dávno dneska nepřipomínají chodníky. Na konci roku se tady postavíme znovu. Bude tady prostě krásný veřejný prostor, budou tady vodní prvky, bude tady nová zeleň,” dodává Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih

Výměnou projde i veřejné osvětlení. Co se týče budovy samotného Savarinu, tak ten je momentálně v rukou dvou soukromých vlastníků. Radnice chce s nimi jednat o tom, aby budovu opravili alespoň zvenku a  dali ji tak lepší vzhled. 

“Pokud se na tu budovu podíváte, tak samozřejmě i pod tou budovou jsou chodníky, které nejsou naše. Jsou ve vlastnictví vlastníků tohoto objektu, takže minimálně v téhle věci s nimi budeme určitě komunikovat, aby ten prostor byl sjednocený. Věřím, že v dalších letech budeme pokračovat  a navážeme prostorem před poliklinikou, který se v tento moment projekčně chystá tak, aby mohl jít do realizace v příštím roce,” vysvětluje Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih

Ovod letos chystá i rekonstrukci, která navazuje na tento prostor přes podchod na ulici dr.Martínka. V plánu je rekonstrukce celé ulice Mjr.Nováka, která díky ní získá nové chodníky, zeleň a parkovací místa. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy