Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revitalizace kašny v Hrabůvce pokračuje podle plánu

  • Ostrava-Jih,

Na Jihu jsou v plném proudu práce na rekonstrukci kašny před poliklinikou v Hrabůvce. Ta nejenže získá zcela nový vzhled, ale bude navíc i podsvícená a vodní efekt bude napodobovat pohyb vln na pobřeží.

V Jižním městě pokračují práce na nejúspěšnějším projektu participativního rozpočtu z minulých let. Tím je kašna před poliklinikou v Hrabůvce, do které se po rekonstrukci vrátí i zrestaurovaná socha zdraví Mikuláše Rutkovského. Dokončena je mimo jiné nová plastová a obetonovaná jímka.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V této chvíli je osazen betonový límec. Čeká se, až zatvrdne a budou práce pokračovat dále tak, aby skončily do konce léta. V současné chvíli jsme již ukončili příjem návrhů do dalšího ročníku participativního rozpočtu. V letošním roce budeme rozdělovat celkem 10 milionů korun, a to aktuálně na 50 přihlášených projektů.
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Nejvíce návrhů letos podali lidé z městské části Zábřeh, a to celkem 15. Následovaly Výškovice, po nich Hrabůvka a velice nás potěšilo, že se hojně s počtem 10 návrhů letos zapojili obyvatelé městské části Dubina a Bělský les.

Všechny vaše projekty teď projdou technickou analýzou a ty úspěšné budou v září prezentovány na různých místech a akcích v obvodu.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Takže já doufám, že kromě dětských hřišť a úprav veřejného prostoru tam opět najdeme nějaký zajímavý projekt podobný právě tady rekonstrukci původní kašny.”

Během října pak bude spuštěno hlasování a Vy rozhodnete o těch nejlepších projektech, které se budou příští rok realizovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy