Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revitalizace kašny v Hrabůvce pokračuje podle plánu

  • Ostrava-Jih,

Na Jihu jsou v plném proudu práce na rekonstrukci kašny před poliklinikou v Hrabůvce. Ta nejenže získá zcela nový vzhled, ale bude navíc i podsvícená a vodní efekt bude napodobovat pohyb vln na pobřeží.

V Jižním městě pokračují práce na nejúspěšnějším projektu participativního rozpočtu z minulých let. Tím je kašna před poliklinikou v Hrabůvce, do které se po rekonstrukci vrátí i zrestaurovaná socha zdraví Mikuláše Rutkovského. Dokončena je mimo jiné nová plastová a obetonovaná jímka.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V této chvíli je osazen betonový límec. Čeká se, až zatvrdne a budou práce pokračovat dále tak, aby skončily do konce léta. V současné chvíli jsme již ukončili příjem návrhů do dalšího ročníku participativního rozpočtu. V letošním roce budeme rozdělovat celkem 10 milionů korun, a to aktuálně na 50 přihlášených projektů.
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Nejvíce návrhů letos podali lidé z městské části Zábřeh, a to celkem 15. Následovaly Výškovice, po nich Hrabůvka a velice nás potěšilo, že se hojně s počtem 10 návrhů letos zapojili obyvatelé městské části Dubina a Bělský les.

Všechny vaše projekty teď projdou technickou analýzou a ty úspěšné budou v září prezentovány na různých místech a akcích v obvodu.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Takže já doufám, že kromě dětských hřišť a úprav veřejného prostoru tam opět najdeme nějaký zajímavý projekt podobný právě tady rekonstrukci původní kašny.”

Během října pak bude spuštěno hlasování a Vy rozhodnete o těch nejlepších projektech, které se budou příští rok realizovat.
VIP Fitwork Celebration Respect Club Ostrava

Dnes
Ostrava, Respect Club Ostrava

COPPÉLIA LÉA DELIBESE, klasický pohádkový balet

Dnes
Ostrava, Divadlo J. Myrona, Ostrava

Letní kino AMFI: 3BOBULE

Dnes
Ostrava-Jih, Letní kino Amfi, Ostrava - Poruba

David Dutka ČR
Ostrava
od 110 do 140 Kč/hod.

Detail

JTI mont s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků