Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Meteorologové hlásí sníh i v nížinách. TS Ostrava-Jih jsou v pohotovosti

Meteorologové předpovídají na další dny sněhovou nadílku. V nižších polohách by mělo sněžit už od čtvrtečního rána a teploty budou klesat pod bod mrazu. Technické služby v Ostravě-Jihu jsou tak v pohotovosti.

Technické služby Ostrava-Jih jsou na sníh připraveny. Ve skladech mají přes 30 tun soli a jiného inertního materiálu, který budou postupně doplňovat podle potřeby.

Petr Štefík dispečer: “Celkem strojů na zásah máme 8, dalších 13 vozidel máme takových podpůrných pro naše zaměstnance a pro převoz materiálu na ruční čištění.”

Technické služby mají na starost zimní údržbu v částech Hrabůvka a Dubina, kde je více než 110 kilometrů silnic 3. a 4. tříd, chodníků a parkovišť. Obě lokality jsou schopny zvládnout zhruba za pět hodin.

Petr Štefík dispečer: “Během jednoho zásahu mineme zhruba 10 až 15 tun soli. Tady ten jeden stroj vlastně během toho zásahu potřebujeme ho minimálně pětkrát naplnit. Uveze 350 až 400 kilo. Využíváme i multikáru, kde vlastně na jedno naplnění dostaneme do ní tunu soli a využíváme ji hlavně na ty cesty."

Technické služby už v letošní sezóně zasahovaly, a to při první sněhové nadílce koncem listopadu.

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Máme k dispozici i telefonní číslo 599 430 270, kde případně občané mohou hlásit problémy se zimní údržbou.”

O víkendech a svátcích tuto linku spravuje telefonický dispečink Technických služeb Ostrava-Jih.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy