Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Zábřeh prochází revitalizací. Aktuálně se mění k lepšímu prostor za Lunou

Za kinem Luna vzniká atraktivní místo nejen pro setkávání přátel a různých generací, ale také pro různorodé sportovní i rekreační aktivity. Jde o jednu z etap revitalizace Ostravy-Zábřehu, na kterou naváže mimo jiné revitalizace prostoru kolem kostela svatého Ducha.

V Ostravě-Jihu pokračuje nejen revitalizace Hrabůvky, ale také Zábřehu. Aktuálně se pracuje na projektu Zeleň za Lunou, na který radnice získala dotaci z programu Regenerace sídlišť, o kterou požádala Státní fond podpory investic.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Já jsem rád, že jsme byli znovu úspěšní v žádosti o dotaci na program Regenerace sídlišť, kdy jsme dostali takřka 6 milionů korun na již běžící akci Zeleň za Lunou. Celkem si o dotaci žádalo přes 40 subjektů s tím, že alokace byla 100 milionů a uspělo 16 žadatelů. V Ostravě spolu s námi uspěly ještě Fifejdy."

V části prostoru už jsou hotovy chodníky ze zámkové dlažby a nainstalován je také mobiliář. Rýsuje se také inline dráha, která povede po celém obvodu.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Součástí tohoto prostoru bude i jeden z vítězných projektů participativního rozpočtu roku 2018, který právě byl odložen kvůli revitalizaci tohoto prostoru. Jedná se o parkourové hřiště, takže navrhovatelé i podporovatelé tohoto projektu se mohou těšit, že do léta bude jejich projekt realizován a bude vhodný k použití.”

V parkové zóně se počítá s pinpongovými stoly, odpočinkovými místy, hrací plochou pro děti i loučkou pro psy. A také s novým veřejným osvětlením a sadovými úpravami. Práce běží podle harmonogramu a skončit by měly už v červnu.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “K získání dotace nám bylo nápomocné architektonické studio, respektive projekční kancelář Ateliér 38, kterým bych chtěl tímto poděkovat za vyhotovení velice kvalitní koncepce rozvoje vlastně celého sídliště Zábřeh. Zeleň za Lunou je opravdu pouze jedna z těchto etap s tím, že v tento moment vlastně v místě probíhá dokončení křižovatky Výškovická Čujkovova a my v tento moment plánujeme i revitalizaci prostoru před kostelem sv. Ducha.”

Do krásy roste i sídliště Hrabůvka, jehož revitalizace je rozdělena do několika etap.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: "Řada z těch etap Zeleň Savarin, náměstí Ostrava-Jih, momentálně běžící rekonstrukce ulice Dr. Lukášové, řada z těch etap už je nějakým způsobem v revitalizaci, nicméně jsme si vědomi toho, že městský obvod není pouze Hrabůvka, proto chceme směřovat velké úsilí i do jiných částí a právě proto teďka Zábřeh."

Připravuje se také revitalizace Pískových dolů a Výškovic.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy