Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava-Jih bude mít další publikaci. Tentokrát o Zábřehu-Družstvu

  • Ostrava-Jih,

Světlo světa už brzy spatří zbrusu nová publikace o Ostravě-Jihu. Tentokrát bude věnována části Zábřeh-Družstvo. Slavnostně bude pokřtěna už v polovině června.

Už jen pár kapitol a je hotovo. Řeč je o nové knize o Zábřehu-Družstvu, která se pomalu chýlí ke konci. Aktuálně probíhá sazba prvních kapitol.

Petr Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “Spolu s grafikem Martinem Zálesným jsme už vytvořili několik kapitol takových těch pobočných o zájmových sdruženích, o vzniku vůbec celého toho prostoru, o jeho minulosti. Řešíme třeba i sčítání obyvatel, jaké tady působily spolky, máme tady i významné osobnosti a také už máme hotovou kapitolu o tom, jak se vyvíjela zástavba v okolí toho Družstva.”

Chybí už jen samotný stavební vývoj celého Družstva.

Petr Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “Už se mi podařilo rozklíčovat základní etapy a vůbec rozklíčovat i jestli se jednalo o domy soukromé, nebo družstevní, takže postupem času všechny ty zbývající kapitoly budou dokončeny. No a pokud všechno vyjde tak, jak má, tak na konci května by tato docela obsáhlá publikace plná historických snímků měla vyjít.”

Do přípravy publikace se zapojila řada lidí ,kteří přispěli nejen spoustou unikátních rodinných snímků, ale i celých alb z 30. let, a to nejen nejen z Družstva, ale z celé Ostravy.

Petr Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “A také z ostravských muzejních a archivních institucí. Mohu říct, nebo prozradit, že samotné poděkování zabírá celou stranu, takže ten výčet těch jmen, které přispěli ke vzniku této publikace, je obrovský. Je pravda, že ten zájem mě překvapil, takže si myslím, že čtenáři se můžou těšit na docela unikátní publikaci.”
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Zájemci si budou moci knihu již v průběhu června zakoupit buď v infocentru na náměstí Ostrava-Jih, nebo v Komorním klubu, nebo v KZOJ, to znamená v kulturním zařízení Ostrava-Jih na ulici Dr. Martínka.”

Kniha o Zábřehu-Družstvu, která má celkem 24 kapitol, bude slavnostně pokřtěna 19. června přímo na náměstí Gen. Svobody v Družstvě, kde se bude konat také prvorepublikově laděná akce Čaj o páté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy