Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Veřejný prostor v Ostravě-Jihu zaplní další nápady obyvatel. Posílali je do projektu Náš Jih

  • Ostrava-Jih,

Přijímání návrhu do dalšího ročníku participativního rozpočtu skončil. Podtrženo, sečteno, lidé poslali celkem 53 návrhů na to, co chtějí v obvodu zlepšit, vybudovat, nebo zorganizovat. A to ze všech částí obvodu.

VIDEO: TV Polar

Obyvatelé Ostravy-Jihu ani letos nezklamali. Do projektu Náš-Jih do konce června poslali celkem 53 návrhů, které teď čeká technická analýza.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Samozřejmě nejvíce směřují do sportovišť, dětských hřišť a úprav veřejného prostoru. Všechny tyto návrhy teď přes prázdniny projdou technickou analýzou a v září Vám budeme moci představit to, o čem se bude hlasovat. To značí ty, které jsou realizovatelné, ty postoupí do hlasování o nejlepší projekt, který bude realizován."

Na nápady obyvatel radnice stejně jako loni vyčlenila 10 milionů korun.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Jsou tam projekty malinké, ale i projekty, které plně čerpají tu možnost milionu a půl na jednotlivou oblast našeho obvodu.”

Postupně se realizují i projekty, které zvítězily v předchozím roce. Naposledy to byl pramen v Zábřehu Korýtku, který je jediným funkčním pramenem v obvodu a který dlouhá léta chátral.

Petr Lexa Přendík, kronikář MOb Ostrava-Jih: “Jsem, rád, že tento projekt uspěl a že našel takovou podporu mezi obyvateli Jihu a že pramen zase dneska teče. Myslím si, že i účast na samotném požehnání toho pramene ukazuje, že ten pramen byl opravdu vyhledávaným místem pro místní a myslím si, že můžeme být hrdí i na to, že na území sídliště máme takový pramen, který se ukázal jako jeden z nejkvalitnějších výběrů na území současné Ostravy.”
Anketa: účastníci akce: “Já jsem moc ráda, že za prvé, že jsem se mohla toho zúčastnit a za druhé, že mám památku.”
“Je to tady pěkné. Já jsem to tady viděl předtím někdy a teď jsem s tím spokojený, že to tak vypadá.”

Pro účastníky slavnostního požehnání bylo připraveno i 50 lahví s touto pitnou vodou, na kterých kromě etikety, která připomíná tuto událost, byla uvedena i historie tohoto prameniště.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyIBEX Security s.r.o., Ostrava - Hrabůvka
Ostrava
od 22 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o., ŽS Ostrava - Střed
Ostrava
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

X - servis park s.r.o.- Ostrava
Ostrava
od 51 500 do 51 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry