Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové chodníky, cyklostezka i mobiliář. Prostor před Kotvou v Zábřehu projde rekonstrukcí

  • Ostrava-Jih,

Sídliště Zábřeh projde další etapou revitalizace. Proměnou by už v příštím roce měla projít veškerá prostranství kolem nákupního centra Kotva a také před kostelem svatého Ducha, kde se momentálně nachází velké parkoviště.

Ostrava-Zábřeh se postupně mění k lepšímu. V těchto dnech byl zkolaudován park za kinem Luna, kde vznikl mimo jiné ovál pro in line bruslaře a parkourové hřiště. Nově se chystá rekonstrukce prostoru před nákupním centrem Kotva.

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “V rámci další etapy revitalizace sídliště Zábřeh, bychom chtěli opravit to nejdůležitější, co v tomto místě je a co tvoří celé jádro toho území a je to vlastně i jedno z hlavních center Ostravy-Jihu. Jsou to všechna ta prostranství, která se táhnou kolem nákupního centra Kotva. Všechno, co je v celé délce budovy, projde kompletní rekonstrukcí v příštím roce.”

Vybudovány tady budou nejen nové chodníky, ale i cyklostezka, která bude navazovat na cyklostezku směrem od Vodárny. Do budoucna by měla být spojena s cyklostezkou až na ulici Husarova a vytvoří tak tepnu dál směrem k Odře.

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Dojde tady ke kompletní výměně veškerého mobiliáře, veřejného osvětlení, budou zde nové lavičky, nová zeleň. Dojde k přemístění některých uměleckých děl, které se zde nacházejí. Rekonstrukcí projde i prostor mezi kinem Luna a kostelem sv. Ducha, mezi hotelovým domem a Kotvou, kde momentálně jednáme s MAPPOu o vypsání architektonické soutěže.”

Před kostelem by tak mělo vzniknout odpočinkové místo.

V rámci revitalizace tohoto prostoru přibude vedle stojanu na kola a koloběžky , který je jeden z nejvytíženějších v obvodu, také nabíječka na elektrokola.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “Chodník opravdu není nic moc, ale jinak se mi tady opravdu všechno líbí.Prostředí za Lunou teď je hezké, před kinem a vůbec. Těším se, až bude, ty výškovické rybníky až budou. Je to moc hezké tady.”
“Mě tu nechybí nic, já tu bydlím hrozně dlouho, jsem spokojená tady s tím obvodem. Jsem ráda za ty nové koleje, opravdu to má úroveň. Člověk se tu cítí jako opravdu ve městě.” “Koleje jsou krásně udělané, no a pokud se povede tady ten chodník před Kotvou trošku ještě zrenovovat, tak to bude nádherné.”
“Bude fajn tady cyklostezka ať se tady dá jezdit bezpečně i trošku.”
“Určitě využiji tu cyklostezku a budu rád, když tady bude.”
“Kdyby se tu daly opravit všechny ty chodníky, co tu jsou, byla bych ráda hodně.”

Rekonstrukce bude zahrnovat i opravu veškerých inženýrských sítí.

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Chtěl bych slíbit všem obchodníkům, kteří zde mají své provozovny, že se pokusíme tu stavbu provést tak, aby došlo k co nejmenšímu omezení jejich provozu.”

Revitalizace, která by měla začít už příští rok na jaře, si vyžádá 28 až 30 milionů korun a radnice by na ni chtěla získat dotace stejně jako na jiné projekty, které proběhly v minulosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy