Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava hledá investory pro lukrativní místa na Jihu

Hned dvě zajímavé plochy v městském obvodu Ostrava-Jih nabízí k prodeji ostravský magistrát. Pro město je klíčový záměr případných investorů.


Ostrava je tak velká, že by v ní mohl žít až jeden milion obyvatel. Při rozvoji města je ale hlavním problémem rozvolněná zástavba, proluky, periferie a bariéry. Prodejem některých zajímavých pozemků chce Ostrava tyto problémy postupně řešit. V obvodu Jih jsou na prodej pozemky na ulicích Plzeňská a Svazácká.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora:

Je to na podnět městského obvodu a po dohodě s naším městským ateliérem se jako vstupní zpracovala základní studie, ze které vychází ty budoucí záměry. Je to o tom, aby ti zájemci přinesli komplexní návrh, který město ve spolupráci s městským obvodem bude schopen vyhodnotit a podle toho vybrat.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih

Ten první, který je vlastně s památníkem přímo naproti radnice nabízíme ve spolupráci s městem pro výstavbu multifunkční komerční budovy. V tento okamžik musím říct, že neevidujeme žádné zájemce. Přesto všechno pozemek je stále nabízen

Dalším pozemkem, který je na prodej, je bývalé fotbalové hřiště na Svazácké ulici.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih

Tady je ta situace jiná, protože ten záměr, který jsme vypisovali ve spolupráci s městem byl adresný přímo na námi poptávané zařízení. Chtěli jsme, aby tam vyrostla sportovní infrastruktura nejlépe s akvaparkem, zážitkovým wellnessem a tady zájemci jsou, takže probíhají jednání a já věřím, že ten záměr by během února, nejpozději března měl zastupitelstvem projít, respektive ten samotný prodej.

Radnice Ostravy-Jihu momentálně připravuje k prodeji i pozemek na ulici Středoškolská, kde loni proběhlo i veřejné setkání s občany.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih

Chceme tento pozemek nabídnout k tomu, aby tam postavili byty, protože chceme rozšířit nabídku kvalitního bydlení v našem obvodě. V posledních několika měsících pracujeme s městským ateliérem plánování s MAPPOU, ale i se samotným statutárním městem Ostrava na podmínkách, které developerům definují celé využití toho území.

Dobrou zprávou je, že bytové domy budou maximálně 5 podlažní, zrušena nebudou žádná dosavadní parkovací místa, celé území zůstane otevřené a průchozí a částečně zůstane zachována i zeleň, kde vznikne i dětské hřiště.
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy