Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior expres Jih funguje už 5 let. Stoupá jak zájem o tuto službu, tak počet taxíků

Zvýhodněná služba Senior expres Jih má za sebou 5 let provozu. Taxíky pro seniory poprvé vyjely na jaře roku 2017 a zájem o ně od té doby stále roste. Postupně se tak zvyšoval počet aut, díky čemuž se zlepšila i dostupnost této služby a zkrátila čekací doba.

Obyvatelům Ostravy-Jihu už 5 let zlepšuje komfort cestování po celé Ostravě zvýhodněná služba Senior expres Jih. Od roku 2017, kdy začala fungovat, už taxíky najely zhruba 650 tisíc kilometrů a uskutečnily 62 a půl tisíce jízd.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Začínali jsme se dvěma auty a nyní jich máme už 6. Také jsme snižovali věkovou hranici, a to z 80 na 77 let věku. Aktuálně má vyřízenou průkazku 2439 seniorů. Tuto službu naši senioři mohou využívat od pondělí do pátku od 6 do 16 hodin na celém území města Ostravy 4x do měsíce.”

Zatímco počet vozů i klientů Senior expresu stále roste, cena zůstává stejná.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Cena jedné jízdy je stále 25 korun a za uplynulých 5 let jsme zaplatili zhruba 16 a půl milionů korun.”

Senioři si zvýhodněnou službu nemohou vynachválit. V rámci výročí dostali i dárky jako poděkování, že ji využívají.

Anketa: klienti Senior expresu Jih: “Je to výhodné, on vás tam zaveze, přiveze, počká a jsou milí. Teď je tam nová taková mladá paní. Oni jsou všichni milí, i ti kluci. Normálně se pobaví.”
“Je to vynikající nápad, že se to udělalo pro nás. Opravdu mi to moc pomáhá. Moc. Jsou ochotní, pomůžou vám do auta, tašku nějakou. Milí, příjemní, takoví hovorní. I paní dispečerka je velmi příjemná. Vyhoví, vždycky to zařídí. Jakmile může, tak to zařídí. Opravdu je to spolehlivá služba.”
“Jsem opravdu vděčná za to a s nimi je dobře. Většinou co 3 měsíce jezdím do Vítkovic na krev a na echo. To se podařilo, to opravdu pro ty staré lidi a nemocné lidi je to opravdu moc dobře.”

V obvodu Ostrava-Jih je v současné době více jak 5 tisíc lidí, kteří mají na zvýhodněné taxíky nárok. Aby s nimi mohli jezdit, musí mít tzv. průkazu Senior EXPRES, kterou si mohou bezplatně a na počkání vyřídit přímo na radnici na odboru hospodářské správy. Sebou musí mít občanský průkaz a klasickou průkazkovou fotografii.”

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

MORAVSKOSLEZSKÉ DRÁTOVNY, a.s., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

POE EDUCO, spol. s r. o., Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Karviná, Opava
Ostrava
od 200 do 330 Kč/hod.

Detail