Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Hrabůvce vzniklo hřiště pro nejmenší děti. Nabízí houpačky, lanové překážky i kolotoč

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu dokončIli další dětské hřiště z participativního rozpočtu Náš Jih. Dostalo název Kresthajd, protože bylo postaveno v prostoru mezi ulicemi Krestova a Františka Hajdy.

Dříve nevyužívaný a zanedbaný prostor s pozůstatky betonových zdí mezi panelovými domy v Hrabůvce se díky projektu Náš Jih změnil k nepoznání. Vzniklo tady hřiště pro děti ve věku od 2 do 8 let, které se ihned po vybudování stalo velmi oblíbeným místem.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Jeho navrhovatelka získala velkou podporu pro toto hřiště. Celkové náklady na postavení a revitalizaci tohoto prostoru byly 2, 5 milionů korun, i když původně byly odhadovány nižší. V současné době se setkává s obrovským ohlasem. Máme velmi pozitivní ohlasy na to, jak to tady vypadá, jak si tady děti mohou hrát a ozvalo se mnoho dalších lidí z okolí, že by ve své blízkosti chtěli mít taky takové hřiště.”

Dominantou celého hřiště je velká dráha s lanovými překážkami, skluzavkami a horolezeckou stěnou.

Nechybí tady ani kolotoč, pružinové houpačky a mobiliář.

Anketa: návštěvníci hřiště: “Hřiště je vždycky super. Dcera miluje chození z hřiště na hřiště, takže využíváme toho, že jich je tady tolik a co má nejradši? Teď zjistila, že už se nebojí na provazových mostech, takže tím, že jich je tady tolik, tak je super, že to může vyzkoušet a že se nemusí bát.”
“Jsme za to velmi rádi. Je to velmi blízko od našeho domu, takže rádi si tu zaběhneme na houpačku, kterou má malý velmi rád, A celkově je to tu fajn, bezpečné pro děti, multifunkční.”
Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Negativní věcí je, že ještě před slavnostním otevřením tohoto hřiště došlo ke zničení oplocení. ,Zhotovitel to samozřejmě opravil, nicméně já bych rada touto cestou vyzvala všechny okolní obyvatele. Pokud uvidí, že se zde pohybují osoby, které ničí majetek, aby neprodleně zavolali policii ČR a toto nahlásili, protože se domnívám, že je to velká škoda a že toto bude patřit k jedním z nejoblíbenějších míst v této lokalitě.”

Hřiště funguje denně podle provozního řádu, který je nainstalován hned u vstupu na něj.

Nahlásit chybu


K tématu
BSC stav s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail