Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na šachovém turnaji O pohár starosty Ostravy-Jihu padl rekord v počtu soutěžících

  • Ostrava-Jih,

Milovníci královské hry se opět po roce setkali v kulturním domě K-trio. Společně si zahráli šachový turnaj O pohár starosty Ostravy-Jihu, který byl rozdělen na dvě části. Dopoledne patřilo předškolákům a školákům, odpoledne pak dospělým.

Rekordní účast letos zaznamenal šachový turnaj O pohár starosty Ostravy-Jihu. V 5. ročníku se mezi sebou utkalo 65 školáků a 20 neregistrovaných šachistů starších 16 let.

Anketa: účastníci turnaje: “Je to tu dobré a vyhrával jsem, ale taky jsem prohrával. 3x jsem prohrál a 4x jsem vyhrál, takže se mi tu líbí. Hraju už déle, hrál jsem v 2. třídě, ale to jsem skončil kvůli covidu a potom jsem začal hrát zase ve 4.”
“Na začátku se mi to nedařilo, ale potom jsem 2x vyhrála, ale poslední kolo jsem prohrála, nestihal jsem to. Už jsem nevěděla, jak už mám hrát.”
“Já osobně hraju šachy dost rád a za to, jak jsem tady celkově vyhrával, sice jenom 3x, tak to je jedno, tak za to vděčím mému panu učiteli. Šachista vzor asi Magnus Carlson.”
“Přišla jsem tady už 4. rokem, a je to celkem zábavné. Dneska se mi dařilo, si myslím, že celkem dobře a jsem spokojená velmi za dnešek. Celkově je to hra, která . projevuje logistiku a takové kreativní myšlení, tudíž je to celkem zábavné.”
Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Letošní 5. ročník je opravdu překvapivý, protože je velká účast našich školáků. Jsem za to velmi rád. V Ostravě máme spoustu dobrých šachistů a samozřejmě u těch malých dětí, studentů to vyvíjí, rozvíjí matematiku, samozřejmě logické uvažování a je to prospěšné i pro životní situace. Takže jsem rád, že každoročně se zvyšuje počet účastníků.”

Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol v každé kategorii a každý hráč měl 15 minut na jednu hru.

Josef Ledvoň, učitel ZŠ MUDr. Emílie Lukášové a Klegova: “Na tomto turnaji jsme byli se 14 žáky a vedli si velmi dobře. V kategorii starších žáků skončili na 1. místě. Pravděpodobně i 2. místě a v těch dalších kategoriích ještě uvidíme. Pořád jsou zájemci, vždycky se objeví, takže kolem 14 dětí vždycky mám k dispozici k tomu, abych je trénoval a myslím si, že to ani neupadá vzhledem k tomu, že hrají různé hry na počítači, na mobilech, tak stále, pokud je někdo nadchne a vede, tak si myslím, že je to baví a chodí rádi.”
David Šimon, hlavní rozhodčí: ”Děti si zahrály skvělé šachy, předvedly skvělé výkony a budeme rádi, když přijdou ve stejném i větším počtu zase za rok. Letos je to rekordní účast a myslím si, že ta tendence bude stoupat. Nejtěžší na tom šachu je logické myšlení, které se postupem vyvíjí tou hrou a celkovými zkušenostmi.”

Turnaje se mohli zúčastnit jen neprofesionální šachisté a jako každý rok převažovali kluci.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy