Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava má další raritu. Do ulic vyjely doubledeckery

Ostravskými ulicemi nově jezdí dva dvoupatrové autobusy. Dopravní podnik tak zvané doubledeckery uvedl do provozu jako první v republice. Zatím jezdí na pravidelné lince mezi městskými obvody Poruba a Hrabová, a to od pondělí do pátku třikrát za den.

Do ulic Ostravy vyjely dva nové doubledeckery. Ostravský dopravní podnik si je nechal vyrobit na míru ve Španělsku za bezmála 30 milionů korun. Oproti klasickým londýnským jsou o zhruba 30 centimetrů nižší, aby projely pod všemi překážkami na cestě.

Daniel Morys, ředitel DPO: "Jízda v tom doubledeckeru skutečně poskytuje cestujícím úplně jinou perspektivu. zvláště na té lince 88."

Start linky 88, která měla už letos v létě jezdit z Dolní oblasti Vítkovic do ZOO se musel kvůli koronaviru odložit. Nové vozy tak jezdí po okrajové lince 78 od Globusu do Hrabové a je o ně velký zájem.

Anketa: cestující: "Super, opravdu, těšili jsme se. Jsem tady se svoji vnučkou, takže zítra má narozeniny, má narozeninovou jízdu od vás. Krásné."
"Mi se to strašně líbí a myslím, že v budoucnu to bude i ikona Ostravy."
"To je nezvyklé na Ostravu tady to. To je jak v Londýně. Super."


Doubledeckery mají celoskleněnou střechu. Ta bude ještě polepena speciální fólií, aby se zabránilo prohřívání interiéru. ve vyhlídkovém patře totiž není klimatizace.

Na jízdu si řidiči dvoupatrových autobusů velmi rychle zvykli, přesto musí dávat pozor.

Vladimír Kokrda, řidič: "Ovládání je skoro stejné jak na jiném autobusu klasickém. Akorát si člověk musí dávat pozor na tu výšku a na stromy, co jsou podél cesty."

Doubledeckery jsou vybaveny WIFI a USB zástrčkami.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy