Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Připravte se na omezení. V Ostravě-Porubě opraví silnice, most i tramvajovou trať

Porubu letos čekají hned čtyři větší dopravní stavby. Řidiči tak od poloviny března musí počítat s komplikacemi. Začne například rekonstrukce ulic Mongolská a Sjízdná a stavět se bude také kruhový objezd v ulici Nad Porubkou.

Řidiči by se měli obrnit trpělivostí. Už 15. března začne rekonstrukce povrchu frekventovaných ulic Mongolská a Sjízdná, která potrvá celé 3 měsíce a vyžádá si zhruba 13 milionů korun.

Eva Kijonková, mluvčí Ostravských komunikací: “Budou se frézovat povrchy vozovek, budou se umisťovat i provizorní chodníky, budou se posouvat autobusové zastávky. Tím, že ty práce budou probíhat postupně, tak bychom chtěli poprosit lidi, aby se koukali na dopravní zpravodajství jak už města Ostravy, tak městských obvodů Svinov a Poruba a nebo i dopravního podniku Ostrava.”

Opravovaný úsek bude zpočátku průjezdný. Jezdit se ale bude jen v jednom vyznačeném pruhu, ve kterém bude navíc snížená i rychlost.

Eva Kijonková, mluvčí Ostravských komunikací: “Pro individuální motoristy bude takové to složitější období od 12. dubna s tím, že tam, kde se bude frézovat, tak samozřejmě bude zablokován ten jízdní pruh a bude to svedeno jinam. Pak bude bohužel tedy ta trasa skutečně i uzavřena a budou vyznačeny dočasným značením objízdné trasy. MHD pak bude muset volit objízdné trasy zhruba od 10. května.”

Původně měla rekonstrukce ulic Mongolská a Sjízdná ve stejnou dobu jako stavba kruhového objezdu na ulici Nad Porubkou.u plánované stavby supermarketu při vjezdu na ulici Rudnou, čemuž se naštěstí podařilo zabránit.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Tyto dvě stavby se nám podařilo zkoordinovat tak, aby se minuly, protože reálně hrozilo, že se budou plánovat paralelně a že skutečně dva hlavní výjezdy z Poruby budou ve stejném čase uzavřeny. Proto jsme zahájili jednání a je fajn, že se nám skutečně podařilo dohodnout s oběma aktéry tak, aby se ty akce minuly v čase.”

Rekonstrukcí letos projde i tramvajový pás ve směru od Vozovny ke křižovatce u Slovanu, která si vyžádá částečné omezení frekventované ulice Opavská.

Lucie Baránková Vilamová, starostka MOb Ostrava-Poruba: “Tam by ty uzavírky měly začít někdy kolem prázdnin a zřejmě potrvají několik měsíců a také máme informaci, že od dubna by mělo ŘSD začít rekonstruovat most na ulici 17, listopadu přes Porubku.”

Tato stavba bude náročnější a vyžádá si tak delší čas. Skončit by měla až na konci letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy